vücut ağırlığıyla fitness yapmak

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve skynet tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. skynet

skynet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sorum gayet basit. bodybuilding yapmak boy uzamasını durduruyor. peki vücut ağırlığıyla çalışmaktamı uzamayı durdurur?. yaşım 17. bazı yerlerde sağlığa ve iskelet sistemine iyi geldiğini okudum. ama uzamayı dudururmu merak ettim? öyle bişey varsa bırakıcam çalışmayı...weightlifter

2. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    aynı soruyu hocama sordum, "kendi kilonun 2 katı ağırlıgını kaldırmadıgın sürece boy uzamasını etkilemez ayrıca kemikleri güçlendrir ve vücuduna daha güzel bir görünüm sağlar" dedi.

Son düzenleme: 27 Kasım 2012
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Efsaneler etrafa çok yayılmış ülkemizde , bilimsel bir kaynak göstermiyen insanın verdiği bilgiye bu konuda inanmak saflıktır bence.Genede vücud geliştirmeyi vücud ağırlığıyla yapmak istediğinizi söylüyorsanız şundan emin ol vücud ağırlığıyla yapılan hareketler boy uzamasına engel değildir.Ne yani mekik , şınav vesaire hareketler boy uzamana engel olabilir mi? hadi bende tam bilmiyorum varsayalım bir 100 kg squat giren birinin omuza bindirmesini mantıksal olarak düşünebiliriz omurgalar yapılan baskı vesaire ama şınav ? nereye baskı yapıyor ki :D boy uzamasına engel oluştursun kısacası tavsiyem , vücud ağırlıklarıyla çok güzel şeyler yapılabilir ama düzgün program oluştur boy uzamanada engel olmaz üye.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Linhttps://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirme-genel-t11373.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş