Vücut ağırlığımın yarısından fazlası kas yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve zewce tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zewce

zewce Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzik
    Yer:
    İspanya
    Lütfen bana yardım edin kilom 92 boyum 165cm ve vücudumda 49.1 kilo kas var.

Ben karar verdim ve sonuna kadar gideceğim yani ideal kilom olan 60 kiloyu göreceğim, şu anda diyetisyen/akupunktur gidiyorum ve malum kilolar fazla olduğu için sarkma olmaması adına da haftada 3 kez 2 saatliğine kardiyo ve ağrılık çalışmak üzere spor salonuna gidiyorum.

Başladığımda 99 kiloydum fakat son 3 haftadır doktorda tartıldıktan sonra kaslarımda artış olduğunu görüyorum yaptığım egzersizleri 20x4 ve kesinlike hafif ağırlıklarla çalışıyorum, diyetisyenim yalnızca yürüyüş yapmamı söyledi ama ben sarkma olmadan kilo vermek istiyorum, salon hocama da söylediğim zaman kas yapmak o kadar kolay değildir diyor ama bu benim için geçerli değil gayet kolay kas yapıyorum.

Şimdi diyetisyenim sabahları yediğim bir yumurtayı kesti ve tavuk-balık ürünlerini gün aşırı yememi söyledi. Aklım çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum. Burada çok deneyimli sporcular var biliyorum ve yardımlarınızı dört gözle bekliyorum.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler, sağlıkla kalın.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2013
  2. zewce

zewce Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzik
    Yer:
    İspanya
    Bana yardım edecek kimse yok mu lütfen??? :(((

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Senin birseye ihtiyacin yokki zewce,senin bizden degil bizim senden nasil böyle kas yaptigini ögrenmemiz lazim,yani yazdiklarinin elle tutulur bi tarafi yok.
    Bence bu yetersiz bilgi birikiminle doktor diyetisyen ve salon hocanin dediklerinini birebir uygula,bu aradada kas yapma,kas kaybi,kilo alma,kilo verme,yag yakma konusunda forumda ve internette biraz gezerek bilgi birikimi saglamani Tavsiye ederim.
    KOlay Gelsin.

zewce bunu beğendi.
  4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Öncelikle doktorunun değini yap sağlıklı sekilde kilo verdikten sonra kas yaparsın. Söylediğine göre kas yapmanda bir problem yok. Sağlık en öncelikli amac olmalı.

zewce bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Muhtemelen yeni başladığınız için kas hacminde biraz artış olmuştur ama ilk aylar geçtikten sonra bu artış duracaktır,zaten 20*4 çalışmak kardiyo sayılır. O açıdan merak etmeyin, bu beslenmeyle uzun süre kas yapmaya devam edemezsiniz, gerçi doktorun neden kas kütlenizin artmasını istemediğini de anlayamadım. Kas daha çok enerjiye ihtiyaç duyduğu için günlük kalori ihtiyacınızı arttırır, bu da kilo vermeyi hızlandırır.

Bu arada, 30 kilo vermekten bahsediyorsunuz, bir miktar sarkma muhakkak olacaktır fakat sporu bırakmayın, zaman içinde toparlanır.

zewce bunu beğendi.
  6. olea

olea Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    sakın proteini kesip sadece cardioyla kilo verme. bizim ülkemizde doğru düzgün diyetisyen mi var ki aldığın azıcık proteini de kısmaya çalışıyor. kolay kas yaptığını sanıyorsun ama zayıflayınca o kas yaptım sandığın yerler ne kadar incelicek görüceksin. bence zayıflarken yapılan en büyük hata sadece yürümek bi süre sonra metabolizma yavaşlıyor ayrıca kas kaybı fazla oluyor. tabii gevşeme ve sarkma da. mesela ben hiç kardio yapmadan gayet güzel yağ yaktım vücudum da şekillendi. ayrıca o ölçüm yapan aletlere de güvenmeyin derim. iyi şanslar

Sayfayı Paylaş