Vücut ölçülerim nasıl?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vücutcuu tarafından 11 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    bilek 30
    biceps 33
    omuz vücut etrafı 100 cm yani omuz genişliği kolumu yana kaldırıp ölçünce 36
    göğüs sıkmadan 61 cm çıktı sıkıncada 62 63 belki olur
    bacak sıkarak 54
    kalf 35
    bel karnımı çekmeden 79 çekince 74 75 oluyor

Abilerim soğuk olarak ölçtüm tüm bölgeleri hepsini sıkarak ölçtüm değerlendirmelerini yapabilirsiniz.thums:

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    göğüs çok kücükmüş kol ölçün doğrumu ölçtün benim göğüs 102 cm kolum 32 cm

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    senden başka adam yok galiba forumda :) neyse göğüs küçük olacak tabi hemde sıkmadan ölçtüm daha 14 yaşındayım hiç vg yapmasam büyüyünce en az 80 90 cm olur zaten :)

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    :D tabiki sen 5-6 ay spor yap göğüslerin 120-150 olur kesin....

Bak dostum...öyle ha deyince bir gelişme olmaz..aylarımızı veriyoruz keşke senin deidğin gibi kolay olsa hacim almak..ama öyle kolay değil..

ayrıca göğüs bir biceps gibi değildirki sıkınca ve sıkmayınca ki değerleri aman aman bir değişkenlik göstersin...

Prometheus676, onbir, Cidade de Deus ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    :D hayır göğüs ölçün çok kücük geldi bana kola oranla kolun doğruysa çok iyi bende 32 cm çıkıyor kolumda uzun normal insanlara göre basketten olsa gerek sinir birşey ama ne alsan kısa gelıyor duh

6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Evet abi çok doğru diyorsun göğüsle biceps bir değildir.

demircan256 bunu beğendi.
  7. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    102 göğüs süpermiş ya benim 94 ama benimde kolum 32 sen ön koldan mı yoks bicepstenm, bahsediyorsun

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    toplam ölçüsü 32 cm sağ bide bu sol 31 dir kesin kolum 1 ayda 1 cm gelişti uzun olduğundan kaynaklanıyor dıyor hocalarımda yapıcak bırşey yok kolum vucuduma gorede uzun :D basketbolun yan etkılerı olsa gerek boy uzatıcagına kol uzatmışduh

9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Evet basketbol kol uzatır e benim kollarımda uzun hatta ben ectomorph um diyebilirim ince uzunum bacaklarım kollarım uzun zayıf ama fit kaslı gözüküyorum.

10. murat121

murat121 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bilek derken ön kol demiyosun heralde çünkü 30 sntim çok büyük bi rakam bilek için

11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    el bitimini demiyorum abi bilek kasınının ölçüsü o verdiğim.Ha buarada bir sorum daha var kalça trapez bilek bel boyun gibi kas bölgelerinide çalıştırmamız gereklimidir? başka bir konu açmak istemiyorum buraya yazıyorum soracaklarımı işte antrenman programım hacim yapmaya yönelik bir program.

1.gün
    bacak
    squat
    lunges
    stiff legged deadlifts
    calf raise
    omuz
    military press
    lateral raise
    front barbell raise
    upright rowing
    2.gün
    göğüs
    bench press
    flyes
    pullover
    şınav
    pazu
    barbell curls
    hammer curl
    cons curl
    preacher curl
    3.gün
    sırt
    one arm dumbell rowing
    bent over barbell row
    bent over two arm long bar row
    barfiks
    arka kol
    french press
    triceps kickbacks
    barbell triceps extension
    close grip push up

Abilerim ben hacim yapmak istiyorum bodyweight hareketilerini içeren bir progran bulmuştum konuda açmıştım ama kilitlendi konu acaba öyle bir programla hacim yapabilirmiyim yer hareketleriyle link vermeyeyim şimdi.haftada 3 gün ağırlık 2 gün kardiyo ve mide çalışacağım.antrenmanı sadece dumbell ile yapabilirmiyim? boyum 170 kilom 57 hedefim yağ oranım düşük hedefim 65 kg olmak acaba 65 kg olursamsa boksa gitcemde hızımı düşürürmü? eklemem çıkartmam değiştirmem gereken bir hareket olursa hemen söyleyin önerilerinizi bekliyorum parçalamayı doğru yapmışımdır umarım bacakla sırtı aynı güne koymuyorum büyük kas grupları olduğu için.bu şekilde bölmek en iyisi.tek bir sorun var 1.gün yerine ilk olarak 2.günü yaparsam daha iyi olur 1.günle 2.gün yer değiştirmesi gerek sanki böyle kalsa birşey olurmu? cevaplarınızı bekliyorum saygılar
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman.html?p2_articleid=116

işte bahsettiğim program iyi bir programa benziyor aynen uygularsam hacim yapabilirmiyim kuvvet ve dayanıklılık kazandıracağı kesinde hacimde yaparmıyım acaba?

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
  12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bacak vg de olmazsa olmazdır testesteron hormonu açısından..

13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    e tamam benim programım bacak var zaten :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:57 ----------

http://www.hindirim.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=213867

Bu setle hacim yapabilirmiyim 8 kg almayı düşünüyorum kışın bulk yapıcam inşallah hızım düşermi ama çünkü boksa başlayacağım ya abilerim ben birtürlü karar veremiyorum bodyi bırakıp boksamı başlasam ne yapsam?

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sen boks yapıyorsan body yapıp hacim alamazsın boks birtür kardio dur saatlerce koşup yumruk atıcaksan sonra body yapıcaksan olmaz sen boks mu istıyorsun body mı ona karar ver ikisi zıt sporlar bir yerde gitmez yorulursun ikisindende verim alamazsın açık ve net söylüyorum

15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Herkes ikisi bir arada olur ama yaşın küçük diyorlar bencede senin dediğin çok doğru yaşı büyük yetişkin birisi bile boks ve bodyi birarada yapsa olmaz hem overtraining olur hemde verim alamaz.Kesinlikle birisini seçmek zorundayım.Önce hacim yapıp boksa gitsem diyecem ama olmaz önümde çok az bir zaman var 5-6 ayda lisanslı boksör olmam gerek spor lisesine gitmeyi düşünüyorum hedeflerim var yani boksla ilgili geleceğimede yararlı bir spor olabilir öyle düşünüyorum ileride amatör boks hayatım bittikten sonra pro olmam anrenörlük belgemi alırım açarım bir salon genç sporcular yetiştiririm Türkiye için boksa yeterince değer verilmiyor maalesef belki biraz katkım olur sert spor vahşet olarak görülüyor bu söylemleri prolara bakıp diyorlar çok yanlış amatör boksta kesinlikle böyle birşey yoktur.adı üstünde pro boksörler tabiki sakatlanmalar olacaktır para için dövüşüyorlar sonuçta işin ucunda para oldumu daha sert bir dövüş oluyor.Boks bence tamamen bir kardiyo antrenmanı gibi birşey sürekli ip atlama koşma hatta yumruk atma sprarring bile kardiyo egzersizi sayılabilir hepsinde çok fazla ter atıyorsun.Benim vücudum zaten iyi boksta daha çok yağ yakarım ama kas kaybı kilo kaybı olmasından korkuyorum 57 kiloyum kilomun düşeceğini düşünüyorum 55 e kadar düşecek bence.Bodye devam etsem hacim programıyla beraber 65 kg ye kadar giderim.Sizce boks zayıflatırmı beni ve hangisini seçmem daha uygun olur benim için bunu forumda defalarca sordum ama hala çok açıklayıcı net bir cevap alamadım sizden net bir cevap istiyorum önemli bir karar hayatımın kararı diyebilirim boksa başlarsam benden birşey olacağı kesin babamda söylüyor kolayca lisans alabileceğimi söylüyor çünkü istek var azim ve hırs var bende çalışma isteğim var yani sadece para sorunu var şuanda ücretsiz bir salon bulsam çok iyi olurdu.Yani boksa başlamam geleceğimi %70 80 etkileyebilir ama boksa başlarım ağızım burnum kırık eve gelirim ve annem babam beni görür birdahada yollamaz veya idman yaparken bir sakatlık oluşur elim parmağım falan kırılır torba çalışırken böyle küçük sorunlarla bile başlamadan biter bu iş.Sizce başlasanmmı boksa anlatabildim sanırım durumumu.Hangisini daha çok seviyorsun demeyin ikiside hoşuma gidiyor.kafam çok karışık yardım lütfen

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bakın bodyi her yaşta yaparsın belkide sendeki gelip geçici heves ama boksta amacın varsa boks a devam et boks her yaşta yapamazsın zaten yaşın genç defalarca sana body yapmamamanı önerdim bu yaşta dövüş sporu en iyisi hem gelişmene fayda sağlar

bokscuların vücütları güzel oluyor kuru oluyorlar omuzları dikkat çekici oluyor barfiks şınav çek kemşk gelişimin devam edıyor faydalı olur ben boks dıyorum küçükken bende gıderdım keske bırakmasaydım dıyorum şimdi

vücutcuu bunu beğendi.
  17. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Yağ oranımı ölçtürmedim hiç sadece buradan ölçtüm.
    http://www.sportmeniz.biz/archive.asp?kid=24

bununda pek doğru olduğunu zannetmiyorum gerçek yağ oranımı kas oranımı kemik ağırlığımı kısacası beden kitle indeksini nereden öğrenebilirim?

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş