vücut çalışmasına başlarken önce cardio mu yoksa ağırlıkmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve burhancam tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. burhancam

burhancam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler

vücut geliştirmek (kas yapılandırmak) için hafif yağlı biraz göbekli (yaş :23 boy:185 kilo: 77 )ve bench press de 15 kilo basan birinin (o ben oluyorum) ilk önce vücuttaki yağ oranını azaltması için cardio ağırlıklı bir çalışmamı yoksa cardio ya fazla önem vermeden direk ağırlıkmı çalışmak gerekir? yani ilk başta kas oranını yükseltmek daha sonraki zamanlarda 4-5 ay sonra kas yapılandıktan sonra cardio çalışması yapıp vücuttaki yağ oranını düşürmek mi doğru olur? ( yağ oranımı , yoksa kas çalışması mı ilk başta önemli)?

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

2. holding

holding Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence cardio sımdılık gerek yok devam etmelisiniz agırlıga boyunuza göre kılonuz o kadar cok degil terlemenın cok oldugu zamanları secersenız mesela yazın kılo vermeniz daha kolay olur bence devam edin

3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bence şu aşamada önceliğiniz kas olmalı fakay yavaş yavaşta kardio çalışmasına başlamalısın mesela ağırlık idmanından sonra 20 dklık bir koşunun kimseye bir zararı olmaz dimi ... ztn anladğım kadarıyla çok kilolu değilmişsin bu sayede yaza kdr böyle çalışmanın sonucunda yazında kardionun üzerine çok fazla yoğunlaşman gerekmez

4. tusoline

tusoline Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    elektronik
    Yer:
    İSTANBUL
    antreman öncesi 30 veya 45 dk lık cardio yaptıktan sonra direk olarak antreman yapman daha mantıklı olucaktır zaten yeteri derece de vücut ta ısınmış olur ve antremanı daha rahat bi şekilde çıkarırsın antreman sonrası twist e önem ver gerisi zaten kendi kendine gelir ama tabi sen önce hedeflerini belirle asıl amaç ne ne derece de bir vücuda sahip olmak istiyorsun ???

5. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmandan önceki 45 dakikalik koşu yağ oranini düşürmede etkili olurmu

6. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar böyle sorular sormayın lütfen ne kadar hareket o kadar çok kalori yakımı buda yağın yakılmasına neden olacağından anladınız sanırım.

7. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar değerli forum üyeleri.Ben de bb sporuna yeni başlayacağım.Fakat şu kardio-bb olayını bir açılığa kavuşturmak istiyorum.Hızlı bir şekilde yağ yakmak ve bulk olmadan hacim artırmak için yoğun bir kardiyo çalışması yapmak istiyorum ve bunun bir kısmını da yüzerek yapmak istiyorum.Açıkçası önceden kardiyoyu bb'den tamamamen ayrı düşünüyor ve diyordum ki,'overtraining olmamak için bir gün bb bir gün dinlence yeterli,ama kardiyoyu istediğim kadar yapabilirim,ve hem dinlence günümde hem bb günümde yüzme,koşu vb yaparım'Şimdi kafam iyice karıştı,fitness ve yüzmeye ne kadar zaman ayırmalıyım?

Sayfayı Paylaş