Vücut çalışırken ağır kademeden hafif kademeye düşürmek doğrumudur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alibabaholding tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alibabaholding

alibabaholding Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım abilerim ve kardeşlerim. Spora yeni başladım. Başlama sebebim 80 kiloydum boyumda 1.80 di fakat depresyona girip 105 kiloya ulaştım. Yaşım 16. Şimdide bu durumdan kurtulup ortalama güzel bir vücut yaratmak istiyorum. Vücut ölçümü yaptılar ilk gittiğim gün. 105 kilodan 70 kilosu kas olarak çıktı. Ölçümlere göre egzersiz programları yazdılar. Hergün gidiyorum haftanın 2 günü dinleniyorum. Bugün gittiğimde üst kol kasları için yapılan bir alette ilk setime başladım. Hafif geldi hocada ağırlığı kendine göre ayarla demişti. Ama genellikle 2 veya 3. kademeyi öneriyor hocam. Aslında çok güçlü hissediyordum kendimi bu yüzden 5. kademeye çıkardım ağırlığı. İlk setin başı sıkıntısız geçti sonlarına doğru yorulmaya başladım. Tamamladım ikinci setin yarısına kadar geldim kollarım bayağı iyi ağrıdı patlayacak gibi oldu. Hoca mutlaka ağrıyacak diyordu. Fakat ağrıdıktan sonra daha yüksek bir ağırlığı zorlama diyordu. Bende zorlamadım fakat bu seferde bana yazılan 12 tekrar 3 setti. Daha 2. setin yarısına geldim ama bu sefer gücüm tükendi terimde kurusun istemedim. Mecburen 4. kademeye indirdim kollar titriyordu ve kaldıramayacak duruma geliyordum. Bundada güzel bir şekilde ilerledi daha sonra 2. seti bitirince bu sefer dahada ağrımaya başladı 3. kademeye indirmek zorunda kaldım. Bunu gören bir sporcu arkadaş ağırlığı düşürme ya stabil kalsın yada arttır asla düşürme dedi. Düşürürsen yaptığının hiç bir faydası olmaz dedi. Bu doğrumudur acaba? Bu işlere yeni başladım ve gerçekten çok ciddiye alıyorum. Sürekli araştırıyorum sizin gibi uzmanlara sormak istedim. Simetri hastasıyım bide ve üstelik takıntı hastalığımda var. Yani vücut aşırı derecede, kaba tabirde hayvan gibi olsun istemiyorum. Ortalama her yer eşit derecede şişsin. Eşit bir vücut olsun istiyorum. Çok uzattım özür dilerim kısacası sorum bugün üst kol kasındaki kademe düşürme olayını yaşadım ve bana böyle bir cevap geldi. Cevap hocadan gelmediği için kesin bir güven vermedim arkadaşa. Siz nediyorsunuz üstadlarım ?

2. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    kademe düşürme ile ilgili olarak;
    düşükten yükseğe gitmelisin ki sakatlık olmasın kas grupları ısınsın

ve birden yüklenince kasların özelliklikler bicepslerin olduğu yerde deri yırtıkları oluyor iz kalıyor ve geçmiyor dikkat et gaza gelme
    son olarak bir bakmışsın vucudun hayvan gibi olmuş diye bi durum yok bu çok zor bi iş

Sayfayı Paylaş