Vücudun adaptasyon süresinde kaç gün gidilmeli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Allthebest00 tarafından 6 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Allthebest00

Allthebest00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Başlıkta da bahsettiğim gibi yeni kayıt oldum spor salonuna ilk önce bi aletle yağ oranı kilo vs vs ölçtüler sonra ona göre bi program yazdılar. Programda her hareket 3 x 12 şeklinde yazıyor. Hareketlerin isimlerini tam bilmiyorum. Hocaya sorduğumda bunlar vücudun adaptasyon antrenmanları dedi yani ben şu anda bi tane hareket var mesela pull down diye onu çalışmıyorum. Sorum ise şu böyle bir adaptasyon antrenmanında 2 gün gidip 1 gün gitmemem mi daha iyi 1 gün gidip 1 gün gitmemem mi ? Ve gittiğimde bütün kas gruplarını çalıştırıyorum galiba çünkü neredeyse 10 alette filan çalışıyorum ama çok yorulmuyorum sabah kalkınca tatlı bir ağrı oluşuyor sadece. Mesela dün gittim spor salonuna bugün kendimi iyi hissediyorum, ağrım yok sadece tatlı ağrılarım var :D Bugünde gitmeme mi önerir misiniz ?

D.N : Lütfen konum kapatılmasın forumda ara bölümünden bulamadım istediğim cevapları. Cevap verirseniz teşekkür ederim şimdiden

2. oguzhan01

oguzhan01 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kardesim yeni oldugun icin 1 gun git 1 gun gitme . Ve bence hocanin dedigi programi harfiyen yap sonucta hoca yani.

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Vücudun ağırlığa alışana, kuvvetlenene kadar adaptasyon sürecine devam etmelisin. Yoksa ağırlık altında rezil olursun. Bir arkadaşım direkt ağırlığa geçmişti hocaya yalan altyapım var diyerek bir kaç gün adaptasyondan sonra direkt ağırlığa geçti sonuç olarak şuan Arnold Presste 2.5 kilo da zorlanıyor kaldıramıyor 10 tekrar yapması gerekirken 6da bırakıyor.

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    1gun agirlik 1 gun dinlenme. Haftada 3defa agirlik calismalisin.kilo problemin varsa dinlenme gunlerinde kardio yapabilirsin. Agrilar olusmuyorsa kilolari biraz arttir.1 ay boyunca ayni kiloyla calisma ;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    o programi yazan hocan söylemedimi haftada sukadar calis bukadar dinlen diye,program yapan adam bunu haftada kac defa uygulaman gerektiginide söyler.

6. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    1 gün ara ile.

Sayfayı Paylaş