vücudumun yarısı yağmış!

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve dreamdulcinea tarafından 13 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün doktora gitmiştim; elime omronun yağ ölçüm cihazını tutuşturdu, sonuç: %47,1.
    Yıllardır düzenli beslen, spor yap; sonuç 47,1.Boyum 165, kilom 53. basenlerim biraz kalın evet ama bu kadar da beklemiyordum.
    Şimdi ya yağ yakıcı almalıyım ya da protein tozu kullanmalıyım dedim. Çünkü ya kilo verip yağlarımı yakmaya çalışacağım- ki ben kilomu seviyorum- ya da beslenme alışkanlıklarımın arasına daha çok protein sokacağım -ama et yiyemiyorum öyleyse protein tozu alayım- dedim.
    Bir fikri olan var mı? Ya da önerebileceğiniz bir marka? Google da aratında insanın başı dönüyorda.

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Benzer cihazdan bende de var. Büyük ihtimalle cinsiyet bilgisi yanlış girilmiştir:) Cinsiyet erkek seçili iken kadınlarda ölçüm yapıldığında böyle garip sonuçlar veriyor. Öyle değilse bile cihazda bi problem vardır. Çok dertlenmenize gerek yok sonuçta... 53kg bir insanın %47 yağ oranına sahip olması makul, mantıklı birşey değil. İçiniz rahat etmiyorsa ölçümü daha güvenilir şekilde yaptırmanızı öneririm.

3. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ölçüm Yanlış Yapılmıştır. O Aletler güvenilir değil,Görünüm daha güvenilir .

4. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ölçen kişi sağlık ocağında doktor sıfatında insan ama, sıfatına ... neyse...
    Spora gittiğim yerde de benzer bir alet vardı, bir de orada ölçüreyim.
    Peki diyelim ki gerçek ölçtü, nasıl kas yaparım ben bu yağları; o kadar spor yapıyorum yetmiyorsa...

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    imkanı yok.

orta ciddiyette bir yağ ölçme için bile üzerimdeki boxera kadar soyunuyorum. hiç bir metal olmamalı üzerinizde

daha ciddi cihazlar da var tabi tek tek vucudun uzuvlarındaki yağı vs. ölçüyor. 1.63 boy 53 kg olsa olsa en fazla %13 falan olur.

şöyle bir örnek veriyim ben 179 boyunda 79 kgyim göbeğim var ve yağ oranım %15

6. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    gerçi erkekler daha az yağlı oluyor ben bayanım ...
    ama galiba cvp yazanlar haklı yanlış ölçülmüş olabilir.
    gittiğim spor salonunda da benzer bir aletle ölçüyorlar. en iyisi bir uzmana gitmek ...

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    imkanı yok?

nasıl ölçtünüz giyinikken üzerinizde kemer toka gibi metaller vs. varken elinize birşey mi tutturdular?

ciddi yağ ölçüm cihazları var onları deneyin. Bu kadar yağ olmasına imkan yok.

Spor hekimliği bölümlerinde ciddi yağ ölçüm cihazları var

8. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Baya giyiniktim, tam çıkarken doktor dur bizim yağ ölçüm aletimiz de var gel ölçelim, sen çok zayıfsın deyince hevesini kırmayayım diye iyi ölçün dedim. Paltom bile üstümdeydi. Hatta çantam kolumda sallanıyordu. Düz kollarını dedi, elime metal saplı aleti verdi, 30 saniye sonra hıh tamam; %47,1 dedi. Bi de kağıda da yazdı, verdi, bunu google araştır dedi.
    Offff, bak şimdi gülesim geldi.

9. CoopUq

CoopUq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    53 kilo %47 yağ imkansız bencede birde spor yapan bir bayan için olanaksız olmalı

10. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    O aletle ölçüm yapılırken giyinik olup olmadığınızın bir önemi yok, sonuçta kilonuz giriliyor ve ölçüm sırasında hafif elektrik yollanarak sonuç alınıyor. Dediğim gibi cinsiyet yanlış girilmiş ;)

11. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    metaller etkileyebiliyor o yüzden söyledim dostum

galois91 bunu beğendi.
  12. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    annem baya kilolu yağlı bir bayan kendisinin yağ oranı yüzde 30larda, yanlış ölçüm yapılmış.

13. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    yağ seviyesini %10 düşürsen 33 35kg olcan :D böyle kal daha iyi

14. dreamdulcinea

dreamdulcinea Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bugün spor salonunda ölçüldüm; eğitmen "söylemeyeceğim yağ oranını, bunu kafanda kendin halledeceksin, ne durumda olduğunu en iyi sen biliyorsun, kendine artık haksızlık yapma" dedi.
    iyi geldi baya bi.
    deeee işte şu alt karın bölgeme bi dokunuyorum derim mi kalın yağ mı var, basenlerime bakıyorum, koşarken sallanıyor, falan...
    anemi ve karaciğer problemim olmasa çoktan yağ yakıcı kullanmaya başlamıştım.

15. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    bencede.. o kiloda bir insanın o derece yağ oranına sahip olması güç hatta güç de değil imkansız bi yanlışlık var illaki..

Sayfayı Paylaş