Vücudumun En Dayanıklı Kalesi: Göbek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Hidan tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Hidan

Hidan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar ben spora 1 sene önce başladım iyi güzel vücudum hemen tepki veriyor şişiyorum çalışıyorum beklediğimin fazlasını sağlıyor bana belkide tam bir mezomorf olmamdan kaynaklanıyor ama gel gelelim kollarda omuzda yağ yok şu göbek işi beni öldürüyor kardio yapayım diyorum yapıyorum demedim 4 ay yok azalıyor bu seferde kaslar eriyor tamam dedim dahada abandım spora bari düşük kalorili yiyeyim dedim ne aldıysam kalorisine baktım her şeyin kalorisine bakarak alıyordum ki hala alıyorum gerçi neyse kaloriye de dikkat ettim protein desteği aldım spordan sonra sabahları işte lor peyniridir yumurtalardır + proteindir zaten ekmeği tamamen kestim ama zayıflıyorum tartıya biniyorum bakıyorum haydaa göbek yine var duruyor aynı fakat kilom düşmüş sürekli ölçüyorum hep aynı hep kastan yiyor kollar 39 du eridim erdim 37 civarı ne yapayım ben şimdi bu nedir ya şu göbeği bir türlü eritemedim kale gibi savunuyor kendini bir türlü eritemedim ya bende dedim maden kastan kaybedeceğime devam edeyim böyle olmaz beslenmeye normal olarak devam
    boy 1.73
    kilo 76
    ben sizden şimdi tavsiye istiyorum ne yapayım veya şöyle mi söylersiniz, 4-5 ay ne ki olm en az 1 sene devam etmen gerek diye veya başka bir şey mi önerirsiniz önerileriniz nedir yardımcı olursanız şu kardeşinize çok memnun olurum teşekkür ederim şimdiden.

2. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    crunch çalışıyor musun? programını daha ayrıntılı yazarsan burdaki bilgili arkadaşlarda eksiği görür hemen.)

3. Hidan

Hidan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    crunch çalışıyorum ayrıca p90x in Ab.Ripper var o zaten yapmaya başladıktan 10 dakika sonra öttürüyor beni o da ayrı bişi :)
    programım
    salı , perşembe,cumartesi kardio yapıyorum paar günü dışında normal ağırlık çalışıyorum
    Beslenme programım ise
    sabah, 1 bardak yarım yağlı süt 7 zeytin 1 dilim peynir 300 gram lor yarım domates ve salata Değişmeli olarak bazen şekersiz ıhlamur veya yeşil çay + bazı sabahlar mısır gevreği ve süt + protein tozu
    öğlen , 1 greyfurt veya portakal veya elma veya protein bar
    akşam, 1 kase çorba zeytinyağlı yemek ve salata (hepsi zeytinyağlı salata ve yemekler )

böyle programım ki bu şuanki programım diyet içindeyim :/

4. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Hiit denedinmi? 0 kas yikimi

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

5. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Abi ben bilmis gibi olmiyim ama ogle yemegi bi meyveyle gecer mi ya ? Bence beslenmede bir sikinti olabilir

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

6. Hidan

Hidan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim hiit i denemedim açıkcası bilgim yok nereden bilgi edinebileceğimi yazarsan mutlu olurum , öyle diyorsun doğru diyorsun da ben normal bi program yapsam bu inatçı bu sefer de hiç erimez diye korkmuyor değilim

7. Oguzhancakiirr

Oguzhancakiirr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Youtubeda gencvefit'in HIIT videosu var yeterince açıklayıcı

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hidan bunu beğendi.
  8. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Beslenme programın çok yanlış abi.Çöpe at onu.

9. Hidan

Hidan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yeni bir beslenme programı şart diyorsunuz yani
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mayıs 2014 ---
    bana örnek bir program çıkartabilir misiniz ? veya hal-i hazırda varsa gösterebilir misiniz ?

10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Kusura bakma ama abi beslenme programı çok yanlış. Sabahtan başlayalım , bir kere bu spor için en değerli protein kaynaklarının başında gelen yumurta yok. En az 2 tam yumurta ( bunun yanına beyaz eklenebilir ). 300 gr lor yemeye gerek yok sabah sabah. Sabah vücutta katabolizma ( yıkım ) sürdüğü için kahvaltıda kesinlikle karbonhidrat almak gerekiyor. Bu karbonhidrat kaynağı yulaf ezmesi olabilir veya tam buğday ekmeği. Mısır gevreği yalnızca şeker deposudur , hiçbir şekilde faydası yok.

Öğlen zaten yemek yok , kesinlikle sağlam bir öğün lazım. Makarna+tavuk veya bulgur+tavuk bunların yanında ayran veya yoğurt olabilir.
    Öğlenden sonraki besinler meyve ve protein bar ara öğün olur öğlen yemeğinden 1-2 saat sonra
    Akşam çok kötü görünmüyor , hafif beslenmek iyidir böyle.
    Akşamdan sonraki öğünde light kaşar peyniri veya beyaz peynir casein protein yatmadan önce önerilir.

Sonuç olarak Komplex ( kaliteli ) karbonhidratlar hakkında araştırma yapmanı ve beslenmede kahvaltı ve öğlen öğününde kesinlikle olmasını öneririm. Kas kaybına karşı korurlar.
    Bol su , günde 2-4 lt.
    Sık öğün Kahvaltı-öğlen-akşam ana öğünleri yanında en az 2 ara öğün.Ara öğünlerde meyve , 1 avuç kuruyemiş , protein bar , süt vb. olabilir.

Bende 110 kilodan 86 kilo oldum. Önemli olan kilo değil yağ oranı , karın kaslarımda çıkma noktasında , belimde 19 cm inceldi.

Kiloya fazla takılma yani zaten kilonu düşürme çok fazla , hacimli olmak istemiyorum fit olucam filan diyorsanda 72 civarından düşme. Kardioyu fazla abartmaya gerek yok yani zaten terlemek yağ yakmak değildir bunu bu işten anlayanlar bilir. Haftada 1 veya 2 ( duruma göre fotoğraf olmadığı için kesin bir şey söyleyemem 76 kiloda ne kadar göbek olabilir ) kez 30 dk filan yapsanda yeterli olur , ağırlık idmanları doğru ve istikrarlı olsun yeter.

Haftada 3 gün 8 min abs , youtube da var.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2014
    Hidan ve aseraser123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş