Vücudumu Toparlamak İstiyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve 4equitas tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 4equitas

4equitas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar

Ben spor yapmaya başlayalı 2 ay 1 hafta gibi bir süre oldu ama bir sıkıntım var motivasyonum üst düzeyde ve haftada 4 gün düzenli olarak spor yapıyorum yani salona gidiyorum spor programım;
    -Başlangıç 5 dakika tempolu yürüyüş 15 dakika koşu
    -Ardından yaklaşık 35 - 40 dakika ağırlık çalışma
    -Bel bölgesi hareketleri
    -Bitiriş 10 dakika kardio (bisiklet-stepper-koşu ve ya eliptik)
    Bu programı hiç birinden caymadan sürekli yapıyorum.
    Beslenme;
    Kahvaltı; 3 yumurta 2 sinin sadece beyazı ve 1 kase yulaf ezmesi (süt ile)
    Öğle yemeği; Biraz tavuk ve ya ton balığı (ve ya protein ağırlıklı bir besin) yeşillik veya 1/3 tabak bulgur veya karbonhidrat ağırlıklı besin
    Akşam yemeğinden önce 1 tabak meyve
    Akşam yemeği;Ufak Porsiyonlarla sulu yemek ve bir avuç kadar kuruyemiş (fıstık kesinlikle yemiyorum)
    Bunlara ek olara haftada 1 en fazla 2 kaçamak yapıyorum,alkol kullanıyorum arada bir ve her salon çıkışında 1 ölçek protein tozu kullanıyorum ve iki aydır abur cubur,kızartma, hamur işi,fast food gibi şeyleri katiyen tüketmiyorum.

Benim sıkıntım şu lise çağlarımda çok kiloluydum ve üniversite başlangıcında diyetle spor yapmadan hızlı ilo verdim 96 - 98 kiloydum ve şimdi 74 kiloyum ve boyum 1.80m ama bel bölgemde yağ fazlam ve hızlı kilo vermeye bağlı sarkma var (en azından ben nedenin bu olduğunu tahmin ediyorum).Bu durumdan kurtulup sıkı bir bele sahip olmak daha doğrusu karın kaslarımı görünür hale getirmek için başka neler yapabilirim bilgilerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.Ayrıca biliyorum beklentilerimin gerçekleşmesi için daha erken bi seviyedeyim ama bel bölgesinde bi ilerleme kaydedemiyorum gibi geliyor.

Sayfayı Paylaş