Vücudumdan fazla yağları atmak için beslenme düzenim.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve winter nights tarafından 25 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. winter nights

winter nights Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese iyi geceler. Vücudumdaki fazla yağları atmak için forumdan da araştırarak bir beslenme programı düzenledim kendime. Yalnız forumdaki başlıklarda araştırmamdan ötürü kafamda bazı soru işaretleri belirdi. Bu nedenle siz saygıdeğer forum üyelerinden yardımlar almak istedim...

1.83 boyum ve 107 kg'dayım. Beslenme programım şu şekilde;

Sabah Kahvaltı (Saat 07.30) :
    2 adet yumurta (1 sarı olmak koşuluyla)
    50 gr lor
    1 dilim çavdar ekmeği
    Salatalık, domates.

Ara öğün (saat 10.00):
    Bir adet elma

Öğle (saat 12.00-12.30 arası):
    Haşlanmış makarna
    Tavuk göğüs ya da ton balığı
    1 kase yoğurt.

Ara öğün(saat 15.30):
    1 avuç fındık ya da ceviz

Akşam( saat 17.00):
    Tavuk göğüs
    Salata
    Ayran

Akşam işten genelde 18.00'de çıkıyorum. Eve gidiyorum ve spor eşyalarımı alıp saat 20.00'de spor salonunda oluyorum. Yaklaşık 2 saat idmandan sonra 22.00'de spor salonundan ayrılıyorum. İdmandan sonra bir kutu karışık meyve suyu içiyorum. (sıcak olmasına özen gösteriyorum.) Lakin eve gelince karnım acıkıyor, idmandan sonra eve gelince ne yememi öneriyorsunuz? Şuan protein tozu ve amino asit kullanmıyorum. Vücudumdaki fazla yağları atmak, fit ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak istiyorum. Yapmış olduğum beslenme programında eksiklik ya da fazlalıklar var mıdır, önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar.

Son düzenleme: 25 Mart 2012
  2. redk

redk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Haslanmis makarnayi aksam yemegine cekebilirsiniz.Makarnada karbonhidrat boldur antremandan once yersenİz size enerji verir antremaniniz daha verimli gecer.Sabahlari ekmek yerine ceviz findik tarzi seyler yemelisiniz.Antremandan sonra ilik meyve suyu yerine light sut tarzi daha saglikli besinler almalisiniz.Cunku artik ictigimiz meyve sularinin ancak %10 meyve gerisi kimyasal.Aksamlari en gec 19:00 dan sonra birsey yenmesi onerilmiyor.Saglikli yasamlar...

Son düzenleme: 25 Mart 2012
    winter nights bunu beğendi.
  3. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlarını sana sayıyorum
    yumurta+lor peyniri+tavuk+sebze

kolay gelsin :)

redk ve winter nights bunu beğendi.
  4. MuhammedBEY

MuhammedBEY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Selcuk / İzmir
    Yardım edeyim kardeşim forumda hesabım yeni ama bilgilerim epeydir..
    Diyetine gelince ben 1-2 yanlıs gördüm senin kilona göre
    Sabah Kahvaltı (Saat 07.30) :
    2 adet yumurta (1 sarı olmak koşuluyla) kesinlikle bu cok doğru 1ini sarı yemen cok mantıklı detayına girmicem
    50 gr lor 50 gr lor hergun yeme 2. gün mesela 50 gr tussuz yarım yağlı peynir tüketebilirsin eğer evdeki peynir yağlıysa tuzluysa sıcak suyun icinde 20 dakka beklet aynı değere gelir
    1 dilim çavdar ekmeği
    Salatalık, domates.

Ara öğün (saat 10.00):
    Bir adet elma

Öğle (saat 12.00-12.30 arası):
    Haşlanmış makarna
    Tavuk göğüs ya da ton balığı
    1 kase yoğurt. kardeşim bu yanlıs kase yoğurt 200 grmı bile ana öğüne denk gelir bunun yerine bol yeşillik tüketebilirsin tuz ve şeker olmamak şartıyla

Ara öğün(saat 15.30):
    1 avuç fındık ya da ceviz Bunu 1 elma veya 1 portakal ile değiştir

Akşam( saat 17.00):
    Tavuk göğüs / Bunu haslama olarak yeme istersen az yağda kızart makarna gibi değil yani tavuk göğsü haşlama miğde bulandırır ve proteini yağda kızarttığında daha iyi elde ediceksin hafif yapışmaması ıcın yağ at tavaya
    Salata
    Ayran / Tuz miktarını cok az tut ayran secımıne dikkat et

Sayfayı Paylaş