Vücudumda Morluklar oluşmaya Başladı...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve murderali tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar Vücudumda moırluklar oluşmaya basladı darbeye dayalı morluklar falan değil nedeni nedir acaba lütfen çok aşırı derecede var bacaklarıda en az 15-20 tane ..Bacak calıstıktan sonra oldu.Başka bi yerımde yok belden aşağıda ful.

2. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    murderali darbeye dayali olmayan ani cikmis morluk deyince benim aklima ilk cilt catlagi yani strialar geliyor tam kasiklarinda ise ve isinmadan bir anda yuksek agirliga girip deriyi gerdiysen olusmus olabilirler veya isinmis olsan bile artik derinin gerilme kapasitesi kaslarinin pump haline dayanamamis ve yirtilmista olabilir

morluklarda agri yok ve elinlen degdigin zaman altinda sanki hafif bir bosluk var direk alttaki dokuya yapisik deilse derin benim dedigim sey olma olasiligi cok yuksek son olarakta eger oyleyse gecmis olsun cunku bir kere catlayan deri eski haline donmuyor

3. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    catlamıssa deri byazlar geçer

ancak yuvarlak morluklar varsa cok kan tahliline git doktora git kanda plt düşere morluklar cıkablir

4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bacak Çalıştıktan sonra oldu sırtım duvara dayalı 90 Derece açı ile durdum baya 3-4 gün öyle çalıstım sonra full kaslar ortaya cıktı morardı .

Ama biraz internette araştırdım cogu yerde herkes bu sorunlarla karsılasıyorlarmış.Ağrı kesicilerden dolayı falan olabilir diyorlar bende günde 2-3 tane parol ve bir tane daha ağrı kesici vardı adını unuttum ondan alıyorum.Başım falan çok ağrıyor. burnumda sorun var 18 yaşında ameliyat ama işte çok tutunca başım alıyorum onlardan olabilir sanırım ..?

Birde trombosit düşüklüğünden deniliyor. :(

Çatlak demişsiniz onlar o bölgeyi çalıştırınca geçiyorlar hiç geçmez demiş biri ama :]

5. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    lutfen insanlari yanlis bilgilendirmeyelim bir kere olusan catlaklar omur boyu kalir altinda fibrozis olur ve biraz daha soluklasir sadece
    ama kisi hacim kaybetmezse veya catlak bolgesi surekli gerili kalan on omuz kasik bolgesi gibi yerlerdeyse renk soluklasmadan senelerce catlaklar pembemsi renkte kalabilirler

6. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Çatlaklar bunun gibi var bende ve eğer o bölgeyi çalışırsan tamamen geçıyor.

7. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bence acil bir kan testi gerekli.Hemen dahiliye bölümüne git şikayetini anlat.Darbe olmadan oluşan morluklar denilince aklıma ilk gelen şey lösemi belirtisi oldu evlerden ırak.Önemli birşey olduğunu sanmıyorum ancak aksatma tahlil işini.

8. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Annemde Lösemi falan dedi. Ama löseminin belirtisi sadece bende morluklar var .

İlerleyici bir seyir gösteren hastalığın belirtileri, anormal (habis) hücrelerin, kan yapıcı organlarda normal hücrelerin yapımını engellemesi sonucunda ortaya çıkar. Normal alyuvarların yapımındaki azalma ile kansızlık (anemi); normal akyuvarların yapımındaki azalma neticesinde enfeksiyona yatkınlık,mikrobik hastalıklar ve ateş; kan pıhtılaşmasında rol alan kan pulcuklarının (trombositler) yapımındaki azalma ile çeşitli kanamalar (burun kanaması, diş eti kanamaları, cilt altı kanaması gibi) meydana gelir. Ciltte sık sık çürükler meydana gelir veya kesik oluştuğunda kanama güçlükle durdurulur.
    Ayrıca, hastalığın diğer bazı bulguları da habis hücrelerin bazı organları işgal etmesine ve çeşitli kimyevi maddeler salgılamasına bağlanır. Bütün bu hızlı hücre yapım ve yıkımı, kilo kaybı ve terlemeye de yol açar. Hastalarda dalak genellikle büyümüştür ve lenf düğümlerinde de şişlikler tesbit edilir. Karında şişkinlik hissi vardır.

Bunlardan hiçbiri yok.. Ama sonradan düşündüğümde concentration curl 'den kaynaklanıyor olabilir mi?

Sayfayı Paylaş