Vücudumda ki bozukluklar düzelir mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Efsane Komutan tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Efsane Komutan

Efsane Komutan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sırtımda kemik çıkıntılığı ve eğrilik var vücut geliştirmeye başlarsam vücudumun yapısı düzelir mi ?

Şimdiden teşekkürler vereceğiniz cevaplar için :)

2. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Kimsenin buradan sorduğunuz soruya cevap verebileceğini düşünmüyorum. Ancak varsa sizinle aynı sorunu yaşayan üyeler tecrübelerini aktarır. Doktorunuzla görüşüp ona göre hareket etmek sizin için daha sağlıklı olur bence.
    İyi çalışmalar.

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

3. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    sırtınızdaki kemik çıkıntılıgı zayıflıkdanmı yoksa kemiksel birşeymi.Egriliğin durumuna göre sordugun soru değişir.bende oturarak calısıtıgım için hafif egrilik vardı spor şe bu alışkanlıkdan kurtuldum suan daha dik duruyorum

4. Efsane Komutan

Efsane Komutan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Eskiden kiloluydum şimdi kilo verdim zayifliktan olduğunu zannetmiyorum,kemiksel

Eskişehirspor bunu beğendi.
  5. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    o zaman bi doktora görün dostum. belki ameliyat belki fizik tedavi belki spor. vardır bi yolu. Eğer mümkünse bi resmini ata daha saglıklı yorumlar yapalım

6. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Eğer kemiksel ise yine pilates sayesinde yaşın 25 ve altıysa düzeltme şansın var. Bu yüzme ve egsersizlerle olacak bir durum. Sırt kaslarını güçlendirmekle beraber germe hareketleriyle vücudu dik konuma getirmeye çalışacaksın. Vücut geliştirmeyle bunu yapmanı önermem ( kimse önermez doktorda dahil ). Çünkü omuriliğine baskı fazla olacak ve senin kemiğin zaten sorunlu... Ağırlıksız ve en fazla kendi vücut ağırlığınla bunun altından kalkabilirsin. Ayrıca BACAK-KARIN KASI-KALÇA programı da uygulamalısın ki asimetrik bir yapın olsun. Başka türlü bunu fizik tedavide doktorunla düzeltebilirsin. Sanırım kemik içeri doğru dediğine göre sende hafif veya ileri seviyede kifoz var. DOKTORA GİT>CEVAPLARI AL>FİZİKTEDAVİ EGZERSİZLERE BAŞLA> Ardından güçsüz bölge SIRT BACAK KALÇA KARIN çalışmaya başla çok hafif.

7. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    43
    Bendede Kamburluk vardı pc basından oturmaktan evdekiler durmadan kambur oldun kalk su bilgisyarın başından diye diye gercekten kambur olmuştum ama :D vg başlayınca düzeldi.

8. TALHA51

TALHA51 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yanlış bilgi vermek istemem ama sanırım skolyoz hastalığın var yani türkçesi omirilik eğriliği, Buda vücudunda bi takım girinti ve çıkıntılara neden olabilir. Bunun tedavisi korse ve egzersizlerle yapıla biliyor yani spor senin için faydalı olacaktır. Birde skolyozun derecesi oluyor. 10-20 ve 20-30 arası gibi bunu hemen bir ortebedi doktoruna giderek öğrene bilirsin eğrilik çok fazla ise farklı tedaviler uygulaya bilirs. Sana tavsiyem bel ve sırt bölgeni güçlendirici çalışmalar yap. Ve mutlaka bir ortepedi doktoruna görün.

Sayfayı Paylaş