Vücuduma yazık mı olur ?? Bakın lütfen...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bra85der tarafından 26 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bra85der

bra85der Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Öncelikle, merhaba
    Yaşım 13
    Kilom 50/55 arasında gidip geliyor
    Boyum 154
    Şimdi. Ben abartılı olmasada güzel pazularım olsun istiyorum. Eğer 1 kiloluk dumbel alırsam, kaslarım yırtılır mı?zarar görür mü Evet diyecek olursanız, size bir şey söylemek istiyorum. ARkadaşlarımın pazuları cidden çok büyük ve birkaçının baklavası var. Herkez beni bilek güreşinde yeniyor Ama elbet tek sorun bu değil. Büyük baldırlarım olduğu için kilo vermeye başladım. Kas çalışırsam kilom azalırmı yağlarımın erimesi ne kadar çalışmalıyım, Kaç mekik kaç şınav çekmeliyim
    -------------------- Ayrıca,-----------------------------
    Benim babam ciddi oranda uzun boylu. annem ise neredeyse benim kadar kısa. Amcamın oğlu 205cm Ben, bu 3 ay arasında boyumu uzatmak, kas yapmak, ve biraz kilo vermek istiyorum. Genetiğimi de göze alırsak, boyumun 1,70 üstü olmasının imkanı varmı 3 ay veya 4 ay içinde? Ben hırslı bir insanımdır. Ne yazarsanız yaparım. Yeter ki boyum 10 -15 cm uzasın ve biraz pazularım olsun. Şimdiden teşekkür ederim Not: Basketboll ile alakam yok ve yüzme kursuna gidecek kadar maddi durumumuz olmaya bilir. Ona göre bişeyler yaparsanız sevinirim.

Son düzenleme: 26 Mayıs 2013
  2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Boyun daha uzar. Kasların yırtılmaz. Vücuduna yazık olmaz tam tersine çok iyi olur. Dumbbelle halterle çalışmana gerek yok zaten 1 kilo dumbbell hiç bir işe yaramaz barfiks çekebileceğin bir demir bul yanına da şınav çeşitlerini ekle, squat hareketine bak bacak için de onu yap.

Barfiks
    Şınav
    Squat

Bunları ağırlıksız yapıcan yani vücut ağırlıyla. İnternetten bu hareketlerin çeşitlerine bak 2-3 tanesini seç 3-4 setten yap. Haftada 2 defa yapsan yeter. Kapasiten arttıkça yeni hareketler eklersin şu an vücut ağırlığıyla çalışman senin için daha iyi olur.

3. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    13 yaşında vücut geliştirmek zordur+zararlıdır.6 yaşında vucüt geliştiren çocuğu gördüysen bilirsin 4-5 yıl sonra mutlaka ölücek.çünkü 10 yaşına geldiğinde kalbi 30 yaşında bir erkek kadar büyük olucak.15 yaşını beklemelisin.Sende ki hırs arkadaşlarımdan daha iyi olayım gibisinden çocukça bişe.Sabahları koşuya çıkmanın sana bir zararı olmaz yararı olur.Boy uzatmak için basketbol değilde yüzme ve barfiks hem boyunu uzatır hemde vücudunu belirli bir şekle sokar.Mastürmasyon yapmaya başladıysan daha fazla yap sıkılmadan kalori yakarsın.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Bodyforumtr Ekibi

6. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Link : Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Antrenman:Bodybuilding & Fitness - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

7. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Link : Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Antrenman:Bodybuilding & Fitness - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş