Vücuduma göre Yağ yakımı ve Kalori hesabı hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve PuaHope tarafından 23 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. PuaHope

PuaHope Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 26 yaşındayım 1.83 boy 80 kg dayım. Kollarım bacaklarım da incecik, çok ince yani.

Ama bu zayıflığıma göre yağlıyım. Göbeğim epey var. Üst bölgem de epey yağlı.

Şimdi 4 haftadır spor salonuna gidip sadece kardiyo yapıyorum. Yarın ağırlık çalışmalarına da başlıyorum.

Amacımsa yağlarımı yakıp, kas şeklinde kilo almak ve kollarımı bacaklarımı kalınlaştırmak. Genel olarak yağ yakıp kas yapmak yani.

Sorum şu; ben günlük olarak harcadığım kaloriden daha az alıp (yağ yakmak için), aynı zamanda ağrılığımın ortalama 2 katı protein alırsam, kas şeklinde büyür müyüm?

Yani örneğin benim günlük kalori ihtiyacım 2000 kalori. Günde 2x80 den 160 gr protein alıyorum diyelim. Her 1 protein de ortalama 4 kalori diye biliyorum. 160x4=640 kalori proteinden alıyorum. Geri kalanını da olabildiğince yağsız kompeks karbonhidratlardan aldım, toplamda 1500 kalori almış oldum. Bu sayede her gün 500 kalori yaktım.

Bu mantığa göre kabaca söylersek kas şeklinde büyümem mümkün mü, mantığım doğru mu?

2. onursuz23

onursuz23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tabi ki mümkün.
    Ancak çok uzun ve zor bir süreç bu. Aynı anda yağ yakıp kas kütlesi inşa etmeye çalışmak beslenmede düzensizliklere sebep oluyor. Örneğin antrenman öncesi karbonhidrat ihtiyacı için yenmesi gerekenler yağ yakımını yavaşlatıyor. Aynı zamanda harcadığından az kalori alman kas yapımını sekteye uğratıyor.
    Sonuç olarak hepimiz yağlardan kurtulup kas kazanmak istiyoruz. Uygun diyet programını bilgine güveniyorsan kendin güvenmiyorsan bir profesyonele danışarak (benim de tavsiyem bu yönde) oluşturman ve acele etmeden, yılmadan çalışmaya devam etmen gerekli..

Sayfayı Paylaş