Vücudum resmen kilo almamak için direniyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve censsa tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. BodyCo

BodyCo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    ilkokul öğretmeni ve sınıf öğretmeniyseniz beckinin dediği olabilir ama kilo alamamak diye bir şey yok aslında gün içinde hiç aç hissetmeyecek kadar yeseniz size yeter hocam

censsa bunu beğendi.
  2. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen devam et bence anormal bişey yok.Yeni başlayanlar hem çok yağ yakar hem kas yapar.Kilo ve boyuna göre vücut tipine baktığımda kas inşasına çok elverişli olmadığını ama yağ yakımına çok elverişli olduğunu görüyorum.Ama kötü haber için üzgünüm doğru düzgün çalıştıysan şu an en az bikaç kilo kas yapmış olman lazım şu anda 65 kilo civarında daha temiz olurdun.Kendi yöntemlerinle büyük ihtimal yağlanmışsın.Üzgünüm ama antrenman hele yeni başlayanlarda o yağları kolayca silip süpürebilir. Yağlarımla mutluyum diyorsan kalörini hep yüksek tut.Kilona da bakma.Zaten kas kütlen yıllarla beraber arttığında daha yüksek kalörilere ihtiyaç duyduğun zamanlar da gelecek.
    Kilonu ölçmek sana hiçbir bilgi vermez malesef.Benim 6 ayda 15 kilo verip ayı gibi olan arkadaşım var.Adam 15 kilo verdi armut tip göbekten ama omuzları kolları göğüsleri pörtledi resmen.Yani bakacağın kilo değil aynada göreceğin vücudundur.Ona da nasıl bakılır adabını bileceksin.Abuk subuk paranoyalara kapılmayacaksın.Bir kasın sıcak hali,soğuk hali,bir de 4-5 gün antrenman yapmamış hali farklı boyutlarda olabilir.Bir de kreatin kullandığın ve kullanmadığın halleri farklı olur.Hatta kasın boyutunu diyetin de belirler.Aynı miktarda kas yüksek karbonhidrat diyetinde ayı gibi görünürken düşük karbonhidratta ufalabilir.Bunları öğrenip kendini takip et en önemlisi kaldırdığın ağırlıklar artıyor mu onu takip et.Ağırlıklar yavaş yavaş artıyorsa büyük ihtimal sıkıntı olmaz.Tekrar söylüyorum kaç kilo olduğun pek fazla bişey ifade etmez.

censsa bunu beğendi.
  3. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyelerinizi dikkate alıcam cevap yazanlar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum..

Bu arada fitnesı 1-2 haftadır fena boşladım.Okullar arası voleybol turnuvası başladı.Sürekli voleybola gitmeye başladım.Bu hafta salona 2 gün gidebildim.Umarım güçten düşmem.Gerçi voleybolda da kollarım iyi çalışıyor sonuçta pikniğe gitmiyorum bu da bir spor :) Yinede insan vicdan azabı çekiyor ya ..

Sayfayı Paylaş