Vücudum ile ilgili sorular (Resimli) :

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KaslıEvlat tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    (DAHA ÖNCE BÖYLE BİR KONU AÇMIŞTIM FAKAT İSTEDİĞİM CEVABI ALAMADIM RESİM YOKTU ! KONU KAPATILMAZSA SEVİNİRİM ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.)

Sa beyler,büyüklerim öncelikle kendimden bahsedeyim:
    Yaş 14 boy 171 kilo 57.
    Sorularım ise:
    1-Bu kiloda neden göbeğim var ?
    2-Kürek kemiklerim çok çıkık kamburluk mu ? ve bel yanlarımda neden boşluk var ? (resimlerde kırmızı ile belirtili.)
    3-Mekik,şınav,barfiks ve 2 kg dumbell ile kaç ayda sonuç alırım ?
    4-Mekik,şınav,barfiks ve 2 kg dumbell vücuduma ve boyuma zarar verir mi ?

Tek tek cevap verirseniz sevinirim :)
    Okuduğunuz için teşekkürler.
    Resimler: 2014-01-25 20.06.24.jpg 2014-01-25 20.07.07.jpg 2014-01-25 20.07.32.jpg 2014-01-25 20.08.16.jpg 2014-01-25 20.09.10.jpg 2014-01-25 20.09.20.jpg 2014-01-25 20.09.40.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2014 ---
    Söylemeyi unutmuşum bir de

2. khakan

khakan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kardeşim. 1 sorunun cevabı ne sonuc almak istediginle alakalı. ama her ne sonuc almak istiyor olursan ol yapacagın hareketler seni kuvvetlendirecek ve suan oldugundan daha saglıklı bir vucuda kavusturacaktır. 2. sorunun cevabı ise ergenlik cagına girdigin su donemler için vucut agırlıgı ile calısmalar yapman hem kuvvet temelinin saglam olmasına hem de buyumenın durmamasını saglar. yani demem odur ki boyunla ilgili bir sıkıntı olacagını sanmam( tabiki ne sekilde calıstıgına da baglı). 3. soruna gelecek olursak vucudunda kamburluk oldugunu sanmıyorum. bir süre omuzlarını geriye atıp gobegini içeri cekip boynunu dik tutarak dolasmaya calıs( dik dur yani) bir sure bunu yaptıktan sonra belinde veya omurgalarında bir agrı hissetmezsen kambur degilsin demektir. çok da fazla bilgisayar oynama. yapabiliyorsan bir takım sporuna basla. daha yasın cok genc. bana eski gunlerimi hatırlattın. hadi bakalım iyi antrenmanlar :)

KaslıEvlat bunu beğendi.
  3. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    2 kg dumbelle bi yere varamazsın ;) göründüğü kadarıyla zayıf birisisin o yüzden ağırlığı arttırmalısın,tekrarıda azaltmalısın mesela 2 kg ile 25 tane yapmak yerine 5-8 kg ile 12 tane yapmalısın ! Bol bol protein al sıkı beslen,vücut geliştirme sabır isteyen bir iştir, ANTREMAN+BESLENME+DİNLENME bu üçlüyü en mükemmel bir şekilde yaparsan bi kaç ay içinde olumlu sonuçlar alabilirsin, eğer spor salonuna gidiyorsan ve sıkı programın varsa bi kaç senede kaya gibi olursun ! barfiks boyun uzamasına yardımcı olur dumbelllerin boy kısaltacağını düşünebilirsin ama çok büyük yanlış ! Mesela sen okula giderken 5 kg lik çanta taşırken bişi olmuyorda 2 kglik dumbelli 5-10 dakika kaldırınca mı boy kısalcak,tamamen yanlış benim arkadaşlarım 20 kg dumbell çalışmalarına rağmen fasulye gibi uzuyolar o yüzden rahat olmalısın !Boyunda yaşına oranla çok iyi, Türkiye ortalamasının üstünde ! Kamburluğa gelince , oturuş biçiminden kaynaklanabilir daima dik oturmaya bak,sırt kaslarını geliştirirsen kamburluğun azaldığını farkedeceksin imkanın varsa yüzmeni öneririm onunda çok faydası oluyor :)

KaslıEvlat bunu beğendi.
  4. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Abicim ilgilenip cevap verdiğin ve yaptığın yorumlar için çok teşekkür ederim :)
    Abicim öncelikle yorumun için teşekkürler.Özellikle dambıl konusunda beni aydınlattığın için saol.Yüzme işine gelince yazın yüzme kursuna gidiyorum fakat bu sene son sene olduğu için dershane ve derslerden dolayı bu kış gidemicem.Bir de zayıfsın demişsin de zayıf olduğu halde neden göbeğim var ? ve bel yanlarındaki boşlukların sebebi nedir ?
    Başka cevap atıp aydınlatan yok mu ? :)

Son düzenleme: 25 Ocak 2014
  5. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Zayıf derken sırt ve kolları kastetmiştim :) Bel yanındaki boşluklara gelince ; ben onun kemik yapısından kaynaklandığını düşünüyorum, Pelvis adı verilen kemik (internetten fotoğrafına bakarsan daha iyi anlayacaksın) bel bölgesine oranla daha geniş,büyük ihtimalle genetiktir :)

KaslıEvlat bunu beğendi.
  6. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hmm aynen aynısı babam ve abimde de var.Teşekkürler :)

7. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Rica ederim kardeşim,vücut geliştirme hayatında başarılar dilerim :)

KaslıEvlat bunu beğendi.
  8. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sağolasın güzel abim sana da saygılar... :)

9. K''

K'' Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Postür bozukluğu ( duruş bozukluğu ) var . Forumda bu şekilde aratirsan kamsamli bilgi edinirsin.. Seninkisi galibaa kifozlordoz gbi biseydi.. Basarilar..

KaslıEvlat bunu beğendi.
  10. KaslıEvlat

KaslıEvlat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sağolasın...

Sayfayı Paylaş