Vücudum hakkında yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Çağatay Keleş tarafından 8 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Çağatay Keleş

Çağatay Keleş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba BodyForumTR ailesi. Adım Çağatay, 16 yaşındayım.

2 Hafta önce fitness'a başladım. Vücut ölçülerimi tam olarak bilmiyorum fakat bildiğim birkaç şey var ;

-1.75 boy, 70 kilo
    -Göbek, meme çok belirli değil fakat yağlı ve bacak kısmı yağlı(popo biraz büyük)

Fitness'a gittiğim yer gayet ferah, sessiz ve sakin. Fakat hocalar çok iyi değiller. Yani vücut yapmış onlarca kişi olmasına rağmen kimseden yardım alamadım. İlk başladığımda verilen programda 1 gün göğüs-karın-kol 1 gün omuz-bacak çalışmam gerekiyor.Fakat bana nedense bu program biraz yanlış geldi. Yani en azından üst vücut bir gün alt vücut bir gün olması gerekmez mi ? Soracağım ilk sorum buydu. Bunun dışında bacaklarım yağlı yani popo biraz büyük. Bölgesel zayıflamanın olmadığını biliyorum fakat yinede bu bölgeyi eritebilmenin bir yolu yok mu ? Yani bisiklet vs. öneriler.Ayriyetten nasıl bir beslenme programı izlemem gerek ? Amacım tamamıyla yağ yakmak vücut yapmak gibi hayallerim yok.

Yardımcı olabilirseniz gerçekten mutlu olurum.
    iyi forumlar.

2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    poponun büyük olması lordozdan kaynaklanabilir yani dışarı doğru çıkık olur ve size büyük gözükebilir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Çağatay Keleş

Çağatay Keleş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yorumun için saol :) Öyle bir sorunum yok kilo almamdan kaynaklı bir problem. Nasıl eritebileceğim hakkında bir fikriniz varmı ? Kondisyon bisikleti vs.

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    arkadaşın dediği doğru arkadan düz bir fotoğraf çek eğer kalçada genişlik varsa o zaman kiloyla ve genetiksel faktörlerle ilgilidir. arkadan ufak görünüyor ama yandan bakınca büyük duruyorsa postürle ilgilidir. program olayı için de ilk 1 ay tüm vücudu çalıştıran standart programı kullan. forumda bir tane vardı.

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kalçada büyüklükten ziyade postür sorunu yani biraz fazladan çıkıklık var ise lordoz veya genetik olabilir. Arka Bacak(hamstrings) ve alt sırt(lower back) kaslarının zayıflığından kaynaklandığı belirtilir, bende de vardı hala biraz var. Çok ileri bir şey değil ise biraz ekstra özen gösterirsen gelişme kaydedebilirsin. (Stiff leg deadlift,lower back extension,leg curl,military kick)

Önce ihtiyacın kadar sonra yavaş yavaş düşürerek karbonhidrat alımını ayarla. Düşük glisemik indexli kaliteli karbonhidratlar tüket.Proteinini yüksek tut.Yağ ihtiyacın kadar al.

Antrenmanı diğer üyeler söylemişler. Tüm vücut,temel hareketler ile haftada 3 gün olur bence.(hareketli düzgün olarak,yavaş yavaş yaparak,öğrenerek). Kardiyo olarak istediğin günler sabahları aç karnına, veya sabah-akşam 30-40dk yürüyüş yapabilirsin... veya özel olarak 2 gün ayırıp o günlerde 20-30dk HIIT şeklinde yapabilirsin.

6. Çağatay Keleş

Çağatay Keleş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinize teşekkürler öncelikle.
    Aynadan süzmemle beraber söylediğiniz gibi arkadan normal fakat yanlardan büyük gözüküyor.Ayak kaslarımın zayıflığı olayı da doğrudur hatta yürüme bozukluğuda vardı fakat onu atlattım. Peki bunun çaresi yokmudur ? Yani postür bozukluğu olsa bile yağlı olduğu belli. Bu yağı nasıl eritebilirim ? En azından sıkı durması açısından.

7. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    günlük ihtiyacın olan kaloriyi hesapla (internette var kilonu boyunu aktiviteni yazıyorsun hesaplıyor) sonra ondan 500 çıkar heh işte bu senin günlük alacağın kalori (zayıflama döneminde) kilonu yavaş yavaş ver ilk başlarda hem kaslanabilirsin hem de yağ yakabilirsin bir ihtimal

8. Çağatay Keleş

Çağatay Keleş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım. Yani beslenme ile o sorunu aşabilicem. Peki son olarak göğüsteki yağlanmayı nasıl yok edebiliriz ? Benchpress, incline benchpress, telde rowing vs. gibi hareketlerin etkisi olurmu ?

9. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    dostum göğsün yağlı gibi gözükmesinin iki sebebi var
    1- Gerçekten yağlı olması
    2-Jinekomasti
    baktın baklavalar çıkıyor ama hala göğüs aynı o zaman bir doktora git derim.

10. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bölgesel yağ yakımı yok malesef kimi insanlarda göğüste kimisinde bel bölgesinde daha çok yağ toplanır. ayrıca arkadaşın dediği gibi jinekomasti de olabilir. diyete girmeni tavsiye etmem büyüme çağın 1-2 sene daha devam eder bence kilo kaybetmeye çalışma zaten kilon normal duruyor.

11. Çağatay Keleş

Çağatay Keleş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumlarınız için saolun. Gerekli cevapları aldım :)

Sayfayı Paylaş