Vücudum gelişmiyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve comici tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. comici

comici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    18 yaşındayım. 4 aydır spor yapıyorum. Spor salonundaki hocanın verdiği program doğrultusunda gidiyorum. Hoca genç, bilgisizmidir nedir anlamadım vücut kitlem bir türlü gelişmedi. Hocayı değiştirme imkanım var değiştirmeliyim? Yoksa hata bendemi ? İlk zamanlara göre yinede fark ama olması gerektiği gibi değil. Beslenmeye çok dikkat etmiyordum. Son 1 haftadır dikkat ediyorum. Günde 4 yumurta, 1 konserve ton balığı, badem fıstık falan yiyorum. Onun dışında normal besinler. Son çare protein tozuna başvurucam galiba. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım?

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Gunde 4 yumurta ve 1 ton baligiyla gelismeyi umuyor olman hata. Bir de bu beslenmeye dikkat ediyor halinmis.

Beslenme uzerine daha fazla arastirma yapman gerekiyor.

3. comici

comici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bu konuda cahilim. Bi kaç arkadaşım var vücutları benden daha iyi. Nasıl besleniyorsun diyorum hiç dikkat etmiyorum diyorlar. Anlamıyorum. Protein tozuna başlasam faydası olur mu?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ve suçu hocada arıyorsun, öyle mi?

Yediklerini arttır, günlük kalori ihtiyacını hesapla, %20 üzerinde beslen. Veya şunu yap, Sabah 4 yumurta iyi, yanında bol peynir, karbonhidrat. Öğleyin 200-300 gr ölü hayvan ve 300-400 gr tahıl. Akşama 200-300 gr ölü hayvan ve 300-400 gr tahıl. Yemeklerin yanında bol yeşillik ve yoğurt. Günde 2-3 porsiyon meyve. Eğer 2 hafta sonra hala kilo alamadıysan yediklerini daha da arttır.

G O M J bunu beğendi.
  5. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yulaf ezmesi, lor peyniri, süt, tavuk göğsü gibi temel protein kaynaklarını atlama, mutlaka gün içinde tüket, başarılar.

6. G O M J

G O M J Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Ölü hayvan'a bayıldım.....
    ne bulursan ye :) beslenmeden olmaz.

7. urlgy

urlgy Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    kiloya 1.5 den protein almak gerekiyor 4 yumurtada 24 gr protein ton balığı 20 gr 30 gr öğünlerden aldığını varsayalım toplam 74 gr yaptı eğer kilon 49 kg??? ise aldığın protein yeterlidir ek proteine gerek yoktur

8. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    4 aydır spor yapıp da bi sonuç beklemek ayrı beslenmeyi düzgün yapmayıp hocaya suç atmak ayrı bi olay hangisinden başlayım bilemedim. 1.si 4 yumurta falan filan geç onları sabah normal kahvaltını yap sen 1 tane yumurta ye beyaz peynir, kepekli ekmek bilmem ne ye hepsini adam akıllı öğlende illa protein olması gerekmez ye ama bol bol ye akşam geldiğinde 3-4 tane yumurta haşla yanına 2-3 parça tavuk göğsü yap pilav yada makarna yap bu pilav yada makarnadan ne kadar yiyebiliyosan ye aban ne zaman 1 kaşık daha atarsan kuscagını hissedersen doydun demektir. Yemekten 1-2 saat 1 tabak dolusu meyve ye elması armutu ayvası aban onlarada yatmaya yarım saat kala falanda bi bardak süt için işte tamam sana beslenme diğer kalan aralarda çikolataydı tosttu şuydu buydu bunları tüketme gereksiz besinler ha yine olmuyo diyosan başla protein tozuna ama protein tozunada başlarsan diğer yediklerini azaltmıcan aynen devam sağlıklı kilo almak öyle kolay değil. 1 öğünde 1 tencere makarna yediğimi hatırlıyorum (abartmıyorum) 2.si bi gelişim yakalaman için 4 ay değil bi 8-9 ay geçmesi lazım ki yorum yapabilesin şuan geliştim şöyle oldu böyle oldu falan dediğin mevcut kaslarını çalıştırıp ısındırdığın için hatları eskisine kıyasla biraz daha belirgin gözüküyodur .

Sayfayı Paylaş