Vücudum Gelişmiyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Blues! tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Blues!

Blues! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    4 aydır spora gidiyorum yüzme+body. Haftada ortalama 2-3 gün salona gidebiliyorum çok yorulduğumdan dolayı. 16 yaşındayım 95 doğumluyum , boyum kısa minyon tipliyim zaten ama çok güçsüzüm.Dumbell press de fly da 7.5 kg bile zorlamaya yetiyor. Makinalı bench press de 15 kg ağırlıkla 3x10 zar zor yapıyorum. Pullover da 12.5 kg 3x10 anca yapıyorum işte.Eve gelip ton balığımı yumurtamı tavuk göğsümü yiyorum bol protein de alıyorum aslında ama inanılmaz bitkin düşüyorum spordan sonra.Ve neredeyse olduğum yerde sayıyorum.Tamam belki çok sık gitmiyorum ama pek bir gelişme de göremiyorum yani.Üye fotolarına bakınca moralim bozuluyor yemin ediyorum.

57-58 kg falanım boyum da 167 civarı.Boyuma kiloma yaşıma göre ağırlıklar normal mi merak ediyorum.94 lü arkadaşım 1 ayda bench press de 30 kg ağırlık basmaya başladı.Ben 15 kg koyup bi tarafımı yırtıyorum.Protein tozu , kreatin vs. kullanmalı mıyım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gelişmeden bahsedersek kollarım başlangıçta 28.5-29 falandı.Şuan 30.5-31 cm arası.Zaten çok aşırı bir vücut istemiyorum aşağı yukarı şu abi kadar fit olayım yeter http://www.turkcealtyazi.org/resimler/prs/0908094/l-paul-walker-f9a39dea.jpg.

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bence sorun yok oldukca ıyı gelısmıs 1-2 cm ıyıdır hem yasın kucuk daha pek takma bunları

bol bol sebze meyve ye

yogurt peynır ye

gunde 2 kez etlı ymegını ye

abur cubur yeırne kuruyemıs tuket fındık fıstık ıncır falan badem

zaten zmanla gelısceksın

bıde kılon az bıraz fazla karbonhıdrat al super olur

3 gun yeter ama ımkanın varsa bır gun yuz bır gun agırlık calıs

Blues! ve ---RamSes--- bunu beğendi.
  3. capcupmacit

capcupmacit Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, senin sorunun beslenme ve uyku ile ilgili olabilir mi?Günde en az 8 saat uyuyormusun ve dengeli besleniyomusun?Sende vitamin eksikliği olabilir.Mesela benim arkadaşımda kansızlık ve b12 vitami eksikliği var, oda senin dediğin gibi, fazla zorlamada hemen yoruluyor, hergün halsiz, pasif..

4. Blues!

Blues! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenme konusunda tek problem peynir,yoğurt ve ayran tüketmemem sanırım.Çocukluğumdan beri yiyemem hatta geçenlerde gaza gelip lor peyniri yedim birkaç tatlı kaşığı az daha kusuyordum o derece yani. Onun dışında her hafta kırmızı et, tavuk, balık, mandalinadır portakaldır kividir protein dışında elimden geldiğince C vitamini alıp vücudumu diri tutmaya da çalışıyorum fakat yinede çok sık hasta oluyorum yarın falan ek C vitamini almayı düşünüyorum eczaneden.Zaten six pack sevdası yüzünden zararlı şeyleri bıraktım çok şekerdir abur cuburdur fast food dur uzak durmaya çalışıyorum.Boyuma göre kilom iyi aslında dışardan aşırı zayıf görünmüyorum ama hacimlenerek bi 2-3 kg alsam çok daha iyi olurum.

Uyku olarak 8.30-9 saat uyurum minimum.Vitamin eksikliğidir kansızlıktır öyle bir sıkıntım yok ama bünyem zayıf.Bakalım C vitaminine başlamaya karar verdim ek olarak , bakalım umarım faydasını görürüm.

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    genetik olabilir kardeşim.mesela ben salonda benden daha önce spora başlamış benden büyük adamlarla aynı ağırlıkta hatta daha fazla lat pulldown chest press yapabiliyorum ama kol çalışmasında beni herkes geçiyor.zamanla düzelecektir herhalde başarılar

6. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    kilon ve boyun bu sporu yapmak için orantılı.Ben az kaldırıyorum güçsüz kalıyorum falan diyorsan evdede kondisyon çalısmaları yap şınav çek mekik çek bunlarda çok faydalıdır.Ben evde şınav,mekik,barfiks çeken kaç kişi gördüm çokda güzel vücutları var.Off günlerinde şınav,mekik,barfiks,ters mekik,dips gibi hareketler yaparak kondisyonunu arttırırsın daha başarılı olursun.

Sayfayı Paylaş