Vücudum gelişmiyor çıldıracağım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve a.cihangiroglu tarafından 11 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Merhabalar,
    Beş aydan bu yana vücudumu geliştirmek ve karın bölgemdeki yağlardan kurtulmak için çabalıyorum fakat sanırım beceremiyorum. 40 gün önce Olimp BCAA kplode powder ve Multipower l-glutamine powder kullanıyorum.Beslenmeme de dikkat ediyorum.Hoca gelişimimin normal olduğunu söylüyor fakat bana normal gelmiyor. Boyum 1.79 yaşım 28 diğer ölçülerin fotosunu ekliyorum. Rica ediyorum bana yardım edin psikolojim bozuldu. uploadfromtaptalk1407782360887.jpg

2. lich7

lich7 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bence gayet iyi gelişme o kilo olayınada öyle bakma 2 kilo vermişsin ama kas kütleside kazanmışsındır.
    Bir de omuzlar sabit kalmış onu tam anlamadım.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    179 boy ve 73 kiloda ben olsam yağ yakmaya çalışmazdım ama amacın buysa sadece 200-300 kalori daha düşük ye.

4. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Haftanın dört günü çalışıyorum ve elimden geldiğince protein ağırlıklı besleniyorum. Düşük omuzlu olduğumdan dolayı en çok gelişmesini istediğim yer omuzlarım ama bir cm bile gelişmedi. Nasıl bir yol izlemeliyim. Çok teşekkür ederim biraz da olsa moral kazandım sayenizde.

5. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Vücudum fazla yağlı değil fakat karın yan yağlarım var.Bundan kurtulmak için çabalıyorum. Her antrenmandan sonra 45 dakika kadar kardiyo yapıyorum. Vücudun gelişimini bu kardiyo çalışması engelliyor olabilir mi? Kusura bakmayın acemi olduğumdan dolayı saçma bir soru sormuş olabilirim.

6. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    kas antrenmani sonrasi kardiyo yapma :)

Leopara, a.cihangiroglu ve Tuncay Dursun bunu beğendi.
  7. Tuncay Dursun

Tuncay Dursun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    Ben de sizinle aynı sorunu yaşıyorum. 14 aydır düzenli spor yapıp beslenmeme dikkat ediyorum. Son 3-4 ay içerisinde 72 kg'dan 66 kg'a düştüm. Ama aynaya baktığımda zayıfladığımı göremiyorum fakat kendimi daha sıkı hissediyorum. Kısmen genişlemeler bile oldu. Omuzların genişlemesi 8 aydan sonra gözle görülür oldu. Tabi biraz da omuz çalışmasına bağlı. Demek istediğim aslında farkında değiliz ama vücut bir yandan yağ yakıp bir yandan kas yapıyor. Bel ve karın yağları hiç değişmedi diyorum ben de senin gibi :) Ama kendine karşı bu kadar gaddar olma. Biz bu kadar çalışmada istiyoruz ki hooop kaybolsun onların tamamı. Ortada sadece baklavalar kalsın :) Ama o yağlar oraya o kadar kısa sürede gelmedi. O kadar kısa sürede de gitmesini beklememek lazım. Göbek ve bel yağları gitmedi diyorum ama aslında az da olsa fark ediyorum artık azalmaya başladıklarını. Hiçbir pantolonum kemersiz durmuyor mesela üzerimde. Kemerlerin delikleri yetmiyor. Yeni delikler açmak zorunda kaldım. Bu da aslında bel ve karın bölgesinde bir küçülme olduğunu gösteriyor. Bence kendini bu şekilde motive etmen daha doğru olacaktır. Bir de bir kaç yerde vücut yağlarının çalışma esnasında vücudun her yerinde yakıldığını o yüzden belli bir bölgeye odaklanmanın gereksiz olduğunu okudum ve bu yüzden karın çalışmalarına yoğunluk vermedim. Fakat bunun böyle olmadığını tecrübe ettim. Vücudun her bölgeden yağ yaktığı doğru ama bel ve karın bölgesi yağlarına odaklanmak istiyorsan o bölge hareketlerine ağırlık vermen gerektiğini anladım yakın bir zamanda.
    Gelişme konusuna gelince eğer protein takviyesi almazsan gelişme çok hızlı olmuyormuş. Ben de birçok site araştırdım ve bir çok eğitmenle konuştum. Ama hepsi de takviyeye ihtiyacım olmadığını, beslenmeye dikkat etmenin yeterli olacağını söylediler. Ben de Arnold olmak istemediğim için zamana bıraktım. Sonuçta spor ömür boyu yapılması gereken bir şey. 1 yıla olmazsa 2 yıla istediğim görünüme kavuşacağımı, en azından yaklaşacağımı düşünüyorum. Vücudunu tanıyıp kendine ona göre bir program oluşturman da çok önemli bence. Doğru programda çalışmak çok önemli. 3 aydır çalıştığım programı geçenlerde değiştirdim ve müthiş bir değişim fark ettim. Bir eğitmenden destek almak çok önemli. Ama eğitmenin bu konuda uzman olması daha da önemli.

a.cihangiroglu bunu beğendi.
  8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Kilon düşmüş, ölçülerin artmış, belin incelmiş. 3 ayda ne olacak ki iyi bence. Kardiyo yapman gereksiz bi de şu an için.

a.cihangiroglu ve Tuncay Dursun bunu beğendi.
  9. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar, antremandan sonra 45 dk kardio fazla gibi geldi. 20 25 dk ya dusurebilir yada off gunlerde de yapabilirsiniz. Yalniz gelisim kotu de degil bence. Omuzlara biraz daha ozen gostermenizde fayda var. Omuz icin hareketlerin formlarini tekrar gozden gecirebilirsiniz. Motivasyonunuzu asla dusurmeyin. Gelişiminiz iyi...

10. lande

lande Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Önceki ve şuanki halini fotoğraf olarak paylaşır mısın ?

11. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    75 kilodan 73 kiloya düşmüşsün ve de ölçülerin artmış.

Tam tersi sevinmen gerek, hem yağ yakıp hem kas geliştirmişsin.

Ayrıca 75 kilodan 73 kiloya düşmüş olman alman gereken kalorinin aşağısında alarak beslendiğini gösteriyor, yoksa kilo veremezdin.

Kas geliştirmek için toplam alman gereken kalorinin 400-500 kalori üstüne çıkman gerekiyor, sen resmen Definasyon yaparak hızlı kas geliştirmek istiyorsun, bu mümkün değil.

12. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Yorumların ve verdiğin açıklayıcı tecrübelerin için çok teşekkürler.

13. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Yorumlarınız için teşekkürler.sanırım omuz hareketlerini yanlış yapıyorum diye düşünmeye başladım. Hocalar da ilgisiz olunca böyle bi sonuç kaçınılmaz oldu.

14. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Acemilik ve akıl veren kimse olmadığından dolayı fotoğraf çekmedim. :(

15. a.cihangiroglu

a.cihangiroglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Mersin
    Yorum ve verdiğiniz moral için teşekkürler.

16. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    antremandan sonra kardio yapımı vücudu daha da fazla strese sokacagından kortizol hormonun salgısı artacaktır bu da kas yıkımını tetikliyecektir...ayrıca hem kilo vermeye çalışıp hem kas kazanmaya çalışanların sonu hep "ben niye gelişemiyorum" cümlesiyle bitiyor...kolay gelsin...

a.cihangiroglu ve Tuncay Dursun bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş