Vücudum büyüdü ama kilom aynı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar 2 yıllık vgciyim.1 yıldır ciddi ciddi yapıyorum.Kilom 78,yaşım 20 boyum 1.80.

Kol ölçümü biliyorum 38 cm.

1 ay önce bulk dönemine basladım.Makro kalori hesabı yaparak kalori arttırdım ve hesaplarıma göre haftada 0.5-1 kg arası alacaktım.1 aydır bilerek tartılmadım.
    Aminoasit,whey,casen,creatin ve yatmadan önce çinko alıyorum.Vücudum gözle görülür şekilde 1 ay da büyümeye başladı hatta steroid mi alıyorsun diyenler oldu.Moraller gayet yerinde.Bugün saglık ocagına gidip tartıldım(öğrenci evinde tartı yok), kilom hala 78.Ama vücudum gözle görülür şekilde büyüdü.

Bunun nedeni ne olabilir bilimsel olarak ?

2. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    İlk tartıldığında belki de toktun daha fazla tartıldın? Yağ yakıp kas geliştirmiş olabilirsin. Bilmiyorum, benim aklıma şimdilik bunlar geldi. Tartı da bozuk olabilir bu arada. Evdeki tartıyı başka yere götürüyorum tartılıyorum farklı çıkıyor, zeminler düz olmasına rağmen.

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır ikisi de saglık ocagındaki tartı ve tok sekilde.

4. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Konunun ilgin. ve açıklanabilir olduğunu düşünüyorum.Yardımcı olabilecekler var mı acaba ?

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sağlık ocağında ve tok tartıldıysan tartım hatalı demektir. Birincisi tok karna tartılınmaz, yenilenlerin miktarı farklıdır, içilen su miktarı farklıdır, sindirim ve boşaltım sistemlerindeki yiyecek ve atık miktarı farklıdır vs...Üzerin giyinik olarak tartıldığını varsayıyorum, kıyafetlerin ağırlıkları farklıdır. O yüzden sabah aç karnına, tuvalete gittikten sonra ve çıplak olarak tartılmak geçerlidir.

6. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Özür dilerim yanlışş yazmısım düzeltiyorum.Sabah açken tartıldım.Üzerimde ince bir pantolon ve ince bir tişortten başka birşey yoktu.Sadece tartıya çıktım başka bir özelliği yok.1 ay önce de hemen hemen aynı kıyafetlerleydim

7. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    İlgi bekliyorum

8. Umirin

Umirin Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Eger saglikli beslendiysen vucudun kas kazanirken yag yakmis olabilir dostum

9. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Gayet düzgün makro kalori hesaplı bir beslenmem var ve aksatmıyorum.Supplementlerim tam ve antremanlarım sert.Ama kalori fazlası alıyorum.Bulking donemi malum.Vücudum büyüyor ama tartıda aynı kiloyum aynı şartlarda.

10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Şuna yağ yakmışsın deyinde egosunu sisirip gitsin allah aşkına

BamBam16 bunu beğendi.
  11. 1981dogumlu

1981dogumlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yağ yakmissin

BamBam16 bunu beğendi.
  12. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle lafını bil de konuş.Bulking döneminde amaç kilo alımıdır ve yaglanma kaçınılmazdır.Ben nasıl hem yag yakıp hem kilo aldım onu merak ediyorum.Onu da sordum zaten.Direkt yag yakmıssın diyebilirdin.Laf sokmanın alemi yok

13. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    O neden laf soktu biliyor musun? Kendisi yağlı ve yağların altındaki kaslar tam olarak belli olmuyor o yüzden de bu konuyu kafaya takıp sana bulaşmış :) Ben genetik olarak yağsızım ve yağlı beslensem bile zor yağlanıyorum, o yüzden senin bu sorunun arkasında böyle bir düşüncenin yattığı aklıma bile gelmedi :)

14. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekürler

15. Chagga

Chagga Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Aldığınız kalori miktarını artırmanız gerekiyor. Sakın basit şeker almayın. Kaliteli yağ ekleyebilirsiniz, full organik orjinal tereyağı ve zeytinyağı kullanın. İçlerindeki yağ asitleri protein sentezinide artıracaktır. Yumurtanın sarılarını ayırıyorsanız ayırmadan yiyin.

16. sertcocukdur

sertcocukdur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    kas yağ oranın değişmiştir.yani kas yapmışsın yağ yakmışşındır.

17. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi kolumu soguk ölçtüm.39cm.1 ay önce 38 cmdi.1 ayda bukadar ivme bana anormal geldi.Salonda çalışan bir arkadaş 'Steroid mi alıyorsun Türk?' dedi(Yurtdışı).Bu bir iltifat niteliğinde.Ben aslında bunu birkaç supplemente de bağlıyorum.Anabolic ZMA isimli bir ürün aldım gece yatarken 3 tablet alıyorum.Yanında caseinle beraber.Bu kombine başladığımdan beri ivme kazandım :

Aminoasit, Antremandan sonra whey protein,Antreman önce ve sonra creatin,Yatarken casein ve ZMA

18. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bunu birçok şey etkiler o an vucudundaki su , atıklar kıyafet , ayakkabı etkiler. Aynı şekilde tartida etkiler en güvenlisi eve bir tartı almak ve olabildigince hafif kiyaferle tartılmaktır. Son olarak yorumlara baktım birazda bulking yaparken yağ yakmak komik olur :) üstelik 2 yillik bir sporcu kas kütlesini arttirken yag oranini birak düşürmeyi sabit bile tutması çok zordir çok yorar :)

Sayfayı Paylaş