Vücudum Böyle Ne Çalışmalıyım Yardım Abilerim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve MeyethologY tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler abilerim , kardeşlerim.Bana zaman harcayacak olan herkese şimdiden teşekkürler.Vücudumun fotoğraflarını koydum ve sorularım var , yardımcı olursanız çok sevinirim.Sorularım bunlar : Öncelikle spora daha başlamadım ve salonda yapmayacağım evdeki 8 kiloluk dambıllar ile yapacağım.Bunlarla yapabileceklerim nelerdir ? Sırtımın fotoğrafını koydum , sırtımda skolyoz-kifoz denen hastalık var (kamburluk).Görüldüğü gibi sadece kürek kemiklerim biraz çıkık duruyor ve kafam öne doğru duruyorum.Kendimi dikleştirmem ve kürek kemiklerimi biraz olsun içeri sokabilmem için yapabileceğim bir çalışma var mı ? Vücut olaraksa kollar çok önemli değil benim için ancak göğüs kaslarımı , six packleri hatta eight packleri birde adonis kasımı şişirmek değilde seksi bir görüntü vermek için bana nasıl bir antreman önerirsiniz ?
    http://e1301.hizliresim.com/15/w/jgnhy.jpg
    http://g1301.hizliresim.com/15/w/jgnxq.jpg
    http://g1301.hizliresim.com/15/w/jgp38.jpg
    http://g1301.hizliresim.com/15/w/jgp7p.jpg
    http://g1301.hizliresim.com/15/w/jgpf1.jpg
    Resimleri buradan yüklemeyi beceremedim için upload sitesine yükledim.Yasak mı bilmiyorum eğer yasaksa adminler kusura bakmasın.Evet arkadaşlar vücudum bu örneğin siz daha iyi bilirsiniz tabi ama sanırım yan bağları eritmem gerek.Ancak bana yan bağları erit değilde yan bağlarını şu şekilde eritebilirsin derseniz çok sevinirim.Yandan kolumu sıktığım resimde kürek kemiğimin nasıl çıktığına bakın nefret ediyorum.Bunun için yapabileceğim bir şey var mı ? Bu kamburluk sorunum ve six pack-göğüs-adonis üçlüsü öncelikli benim için.Sorularımın bir tanesini bile yanıtlasanız Allah sizden razı olsun.Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar :)

Son düzenleme: 28 Ocak 2013
  2. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Anatomin gayet güzel, kafana takacağın bir kamburluk yok. Kilo olarak da body yapmak isteyen biri olarak normal kilodasın, hafif kilolu olmak iyidir. Sana tavsiyem evde çalışma, salona git. Kendini geliştirmen için bu şart. Ama dersen yakında salon yok, yada param yok o zaman evde çalış. Bir çift dumbell ve barfiks demiri ile tüm vücudunu çalıştırabilirsin. Yağ eritmeye çalışma, kas yapmaya çalış, göğüs kasların irileştikçe sırtında ki sorun kaybolacak. Tabii ki tüm vücudu çalıştırman gerek, sadece göğüs değil. Protein ağırlıklı beslen, şekeri tamamen kes, sabahları bal ve tereyağı harici şeker alma. Bu forumda anlatılan başlangıç seviyesindeki programları incele.

3. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    vücüdün BB ye elverişli kamburluğa gelince bendede biraz vardı şuan düzeldi internetten araştırırsan bulursun bazı hareketler var.sana tavsiyem salona git evde zor yapacaksanda yeni alatler al barfiks barı ayarlanabilir dumbell ve uzun bar gibi

4. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevaplarınız için teşekkürler.Sanırım bir kaç ay fitness salonuna ve sonra kamburluk için yüzmeye gideceğim.Göğüs çalışınca kamburluğun gidecek demişsin peki bu iskeletede etki eder mi ? Yani benim için önemli olan onun film çekilince çıkmaması çünkü polis okuluna girmek istiyorum.Birde bu kas gruplarını uzun kas çalışması ile yapmam mümkün mü ? Çünkü 2 yıl kick boks yaptım ve hocamız bize body çalışmamamızı söylerdi.Çünkü bodycilerin kolları boksta açılmıyor.Bu yüzden uzun kol çalışması yapın derdi hocamız bize.Sporu bıraktım ancak 65 kiloluk vücudumda 100 kiloluk birini devirebilecek teknik varken bunu kaslı gözükmek uğruna yok etmek istemem.Başka tavsiyeleri olan var mı ?

5. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:
    Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme
    ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş