Vücudum çok şişkin

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Aeon_Flux tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle böyle güzel bir forum kurduğunuz için teşekkürler. Başlığımda da yazdığım gibi fazla kilolu bir bayan değilim ama vücudum şişkin duruyo özellikle de yüzüm. Bazı günler çok artıyor kendimi kilolu hissediyorum. Bu şişkinliği gidermek için neler yapmalıyım. Bu arada unutmadan 167 boyundayım 54 kiloyum.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Şekerli gıdaları ve hatta genel olarak karbonhidrat tüketimini kesmek, fazladan su tutumunu ortadan kaldıracak ve şişkinliği de azaltacaktır.

rockybalboa7, Ivy, selim4141 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Ayrica, tuz olayini sofra tuzundan himalaya tuzu yada deniz tuzuna cevirin ve iyice azaltin, kimyasal iceriklerini yarin paylasabilirim, disarda oldugumdan.

Edit; beslenmenizi alkali agirlikli olarak duzenleyip vucudunuzun asit yukunu hafifletmeniz hayli faydali olacaktir.

Son düzenleme: 18 Haziran 2012
    Azi ve Aeon_Flux bunu beğendi.
  4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Vücudunuz su tutuyor da olabilir bu nedenle gün içinde yeterince su içmeye gayret edin...

5. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    SCHWARZXXL hasanateş galois91 İlgilendiğiz için teşekkür ederim. Fazla şekerli şeyler sevmiyorum ara sıra madlen çikolata yiyorum eğer zararı olursa onuda yemem yani. Kilomdan memnunum yemek yemeyi azaltırsam daha da zayıflamaktan çekiniyorum. Yiyebileceğim alternatif yiyecekler önerebilirmisiniz lütfen.

Pardon yazmayı unutmuşum alkali beslenme hakkında hiç bilgim bulunmuyor . Bu konu hakkında okuyabiliceğim bir link varmı acaba

hasanateş bunu beğendi.
  6. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ceviz, fındık, badem gibi kuru yemişler, bol zeytinyağlı salatalar, orta yağlı protein kaynakları(peynir, yoğurt, yağlı et türleri gibi), karbonhidrat oranı düşük yeşil sebzeler, çok az meyve(sadece spor ya da her türlü fiziksel aktiviteden önce).

Bunlardan oluşan bir kombinasyonu, günde 3 öğün doyana kadar yiyin. Muhtemelen kilonuz ödemi kaybedecek kadar düşecek ve sonra sabitlenecek. Eğer düşmeye devam ederse, porsiyonları büyütürsünüz biraz.

8. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Çok soru sordum kusura bakmayın ama bu kadar yağlı yiyecekler yersem kilo almazmıyım acaba ? Su azatlma hakkında bir diet varmı acaba okuyabiliceğim. Ben sizi meşgul etmek istemem.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidrat tüketmediğiniz için insülin salgınız düşecek bu da yağlanmanın önüne geçecek. Ama tabi her şeyin bir limiti var. Bunun için deneme-yanılma yöntemini daha uygun buluyorum çünkü her bünye farklıdır.

Karbonhidrat kaynaklarını ve fazla tuzu keser ve bol bol su tüketirseniz, vücudunuz fazla suyu atar. Özel bir diyete gerek yok bunun için.

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    özelikle bayanlarda iş görüntüden çok piskolojik dengenin ortalamayı alamamasından olduğunu düşünüyorum. o kadar güzel kızlar tanıyorum aynı sözleri söylüyor. bence erkek olsun kadın olsun vücudunu şekle sokmadan evel bu piskolojik eşiği atlamaları veya dengelemeri gerekiyor kanısındayım.

11. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    bir ayı biraz geçti bir kilo verdim vucudumda baya sıkılaştı gibi umarım düzenimi tatilde bozmam... psikolojik değil sanki ya tam bilmiyorum

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yazın çok değişir o kilolar su alıp veriyosun devamlı sıcaktan. ama kendinde gelişme görüyorsan sevindirici tabi. tebrik ederim çalışmaya devam...

Aeon_Flux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş