Vücüt Geliştirmeye Her Yaşta Başlanabilir Mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ASLAN05 tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    abilerim ben 13 yaşındayım boyum 1.65 kilom 50 ben 1 yıldır seyrek olarak 4kg lık dambıllarla evde çalışyodum ama son 2 aydır baya uygun bir program çıkartıp devam ettim ama internette erken yaşta vücüt geliştirmenin boy uzamasını durdurğu söylenio ve bunun insandan insana değişeceğini yazıo bizim ailede 1.80 nin altında erkek yok şükür amcalarım 1.85 falan ama bazı yerlerde bunun en uygun yaşı 16 ve 18 olduğu söylenio ama bu sitede http://www.uzmantv.com/vucut-gelistirmeye-her-yasta-baslanabilir-mi 11 olduğunu söylüyo her site başka bişey söylüyo napcmı şaşırdım sizce en uygun yaş kaçtır

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    ben de 15,5 yaşımda başladım vücut geliştirmeye. Bu önümüzdeki üç sene için kendi ağırlığınla çalış. Şınav, mekik, dips, barfiks yap. Google da bodyweight exercises yaz baya etkili hareketler var. 11 yaşında vücut geliştirmeye kesinlikle başlanmamalı onlar bence kendi ağırlığınla çalışma yaşını söylemişlerdir.

3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    11 yaşında vücut geliştirme değilde fitness felan yapılmalı bence :) mesela yarım şınav,mekik gibi....boyun biraz kısa ama boy uzamasını durdurmuyor yavaşlatıyor :) Şöyle düşünelim sen vücut çalışmayınca kemiklere ve kaslar aynı miktarda büyüyor ama sen kas çalışınca kemiklere gidecek olan kaslara gidiyor ;) böyle düşün

4. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    boy uzamasını engelleyici hareketler squat deadlift gibi omurgaya yük bindiren hareketlerdir. senin yaşında omurgan gelişimde olacağı için bu hareketler gelişimini yani boy uzamasını olumsuz etkiler. onun haricinde illa body dersen dumbbell ile çalışacaksan yüksek tekrarlı hareketler yapman senin yararına olacaktır. ama şu an için body yerine kendi vücut agırlığınla çalışabilirsin. özellikle barfiks boy uzatmanada yardımcı olacaktır. şu linkide inceleyebilirsin

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/13-ya-vg-tavsiyeleri-t15425.html

5. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bana günde kendi kilon orantılı protein al dediler mesale şöyle 50kg=50gr protein bunu içiçn ben bol proteinli şeyler yedin mesala bıldırcın yumurtası normal yumurtadan daha faydalı her akşam yatmadan önce süt de içerim o zaman kemiklere ve kaslara ikisinede yeter mi? protein birde bodynin kemiklerdeki uzama plaklarını köreltini söylüyo bu doğru mudur?

6. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    kilonun 1.5 2 katı kadar protein almalısın. ama bu body building yapacaklar için geçerli. sen kendi vücut agırlığınla çalışacaksan max 1.5 katı sana yeterli olacaktır yani 75 gr. fakat günlük sadece yumurta ve süt alıyosan bunlar proteinin çok az bir kısmını karşılayacaktır. günlük 200 gr kadarda tavuk eti yersen ihtiyacını karşılayacaktır. tabi sadece proteinle bitmiyo olay karbonhidrat almalısın bunun içinde bol bol pilav ve makarna yemelisin. proteinin plakaları körelttiği ile ilgili birşey daha önce hiç duymadım o konuyu bilmiyorum

Sayfayı Paylaş