uzzman 8 aylık vg çalışmam ve bulk dönemi tavsiyeleriniz

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve uzzman tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba vg çalışmaya, temmuz 2012 nin başında 93 kilo olarak başladım, o zamana kadar tek bir şınav bile çekemezdim.
    İlk 2 ay salona gittim, orada ağırlıktan çok zayıflama için uğraştım ama temeli attım.Hiç supplement kullanmadım.Bu zamana kadar sadece doğal beslendim.
    Yaklaşık 5 hafta önce yağ yakımına girdim hatta günlük bile yaptım, 71 kilo civarından 67 kiloya düştüm.
    Yağ yakım günlüğüm: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/72-1-kg-supplementsiz-1-t66638.html

Dünden itibaren önümüzdeki 2 ay boyunca bulk dönemine girdim.15 nisan gibi tekrar yağ yakımına girip yaza kadar devam edip, yazı define geçirmeyi planlıyorum.

Şuan ölçülerim:
    Kollar- 28 sıkınca 31
    Bel- 76
    Göğüs- 94
    Omuz- 108

Şuana kadar hiç alt karın çalışmadım, ama bu 2 aylık süreçte yapabildiğim kadar yapmaya çalışacağım.

Bana verebileceğiniz tavsiyelerinizin olabileceğini düşündüğüm için konuyu açtım, ayakta olmadığım herhangi pozisyonda karnım katlanıyor, deri oldukça sünmüş durumda, çünkü geçen sene 110 kilonun üstündeydim ve hızlı kilo verdim diyebilirim.

Gittiğim salonda sadece düz bench olduğu için alt-üst göğüs imkanım yok.
    Pazartesi-çarşamba-perşembe çalışmayı düşünüyorum.
    Beslenmenin yağ yakımı döneminden farkı sadece pişirirken yağ eklemek, kuruyemiş ve meyve olacak, fast food ve işlenmiş gıdalara uzun bir süre hiç dokunmayacağım.

Sorularıma geçeyim
    -Deri yumuşaklığı zamanla geçebilecek bir şey mi yoksa kütle kazanmam mı gerekiyor?
    -Kolum 8 aydır hiç gelişmedi hatta yağ azaldığı için ölçüsü azaldı, sebebi genetik olabilir mi?
    -Mide özellikle alt karın için ayrı bir gün ayırmalı mıyım? 2 ayda alt karın için neler yapmalıyım?
    -Bir günde hangi kasları çalıştırmalıyım? Haftalık programım nasıl olmalı?
    -Bisikleti aktif olarak kullanacağım, bacak çalışmama gerek var mı?
    -Antrenmandan 4 saat önce yemek ve 15dk önce kahve yeterli olur mu yoksa öncesine meyve de eklemeli miyim?
    -Bu 2 ay içinde kardiyo yapmama gerek var mı?
    Ve son olarak her türlü tavsiye, eleştiri ve yoruma açığım.
    Hepinize teşekkürler.

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa

Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiş ya da eksik verilmiştir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş