Uzun zaman sonra yeniden başladım...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rumbiddieboo tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. rumbiddieboo

rumbiddieboo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun zaman sonra bugün ilk defa vucut geliştirmeye başlayacağım bunu söylerken utanıyorum ama en son 4 sene önce yapmıştım, sanırım sıfırdan başlamak gibi olacak. Şimdi bu konuda internette bir çok kişi sormuş: ''uzun zaman sonra yeniden başlayacağım nasıl bir program izleyeyeyim'' ben bu konuyu kendim için açıyorum durumum özel çünkü.

Ben bir inşaat mühendisiyim yıllık iznimin bir kısmını kullandıktan sonra ''Suudi Arabistan'a'' tekrar döndüm yaklaşık 4 ay burada kalacağım şantiye ortamı olduğu için programda, beslenmede sıkıntı olacağını sanmıyorum. Asıl sıkıntı şu an ki yağ oranım, (%20lerde sanırım, 177 boy 90 kilo) beslenme çeşidi, yüksek hava sıcaklığı ve antrenman programının nasıl olacağı. Beslenmeden başlarsak; işçilere yönelik bol kalori içeren, genelde etli sulu, kimi zaman çok yağlı yemekler çıkmakta. Hani şu internette ''yeniden başladınız o zaman şu şekilde beslenmeniz gerekiyor'' şeklindeki yorumların hiç biri bana uymuyor. yemekhanede yememe gibi bir seçeneğim yok çölün ortasındayım en yakın yer 40 kilometre. Açlığa dayanamama gibi bir sıkıntım yok ama bu sporu yapıyorsam beslenmem de gerekiyor.

Hava sıcaklığı an itibariyle 42 derece, bol miktarda sıvı kaybı olacak bu zayıflamam ve kas kütlesini biraz arttırmam konusunda nası bir avantaj veya dezavantaj olabilir, su kaybı iyimidir. yoksa kaybettiğimin çok üstünü almak zorundamıyım. Yazın dışarısı güneş battıktan sonra (antreman saatlerinde) 45-50 dereceden aşağı olmayacak (gündüz 60 diyorlar)

Ve son sorum (başınızı ağrıttım özür dileyerek), bütün bu koşullarda idman programım nasıl olmalı. Bana o şartlarda ağırlık altına yatmaman gerekiyor, daha kötü olur sen kardiyo yap derseniz de anlarım ama çok uzun zaman oldu gerçekten severek yapıyordum okuldur, hayat derdidir bıraktım ama şu an inanılmaz bir heves var içimde bu sporu yapanlar bilirler bir süre bıraktığınızda kaslarınız gıdıklanır, kaşınır gibi olur vucut spor ister.

Yukarıda yazdığım şeylerden saçma olanlar olabilir. Bilmediğimden sizlere danıştım, bu akşam haftada 4 gün /45dk olmak üzere başlayacağım. Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş