1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

uzun vadeli hedefim hakkında öneri bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mrthr35 tarafından 22 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    2. ayın bitmesine 1 hafta kaldı.
    2. ay bölgesel ağırlık çalışması ve sonrasında sağlam kardiyo antremanı şeklinde çalıştım.
    Yağ oranında düşüş ve kas oranında normalin üstünde bir artış oldu. antreman öncesi ve sonrası kasları beslemek için çok sağlam yiyorum ve inanılmaz bir şekilde acıkıyorum bu aralar. günlük 200 gram mı yapsam proteini bilemedim. 150 gram civarı tüketiyorum yetmiyor gibi.
    size inandırıcı gelmeyebilir ama sıradan bir insandan çok daha fazla çalışıyorum ve kendimi resmen adadım bu spora.
    her gün en az 1 saat üstü ağırlık yapıp ,45 dakika kardiyo yapıyorum off sadece tek bir gün veriyorum. çok yorgun hissedince bile ağırlığı bırakıp 1.5 saat civarı kardiyo yapıyorum.
    ay sonundada bir takviyeye ihtiyacım olucak gibi.
    Hardline Whey 3 Matrix 2300 Gr çilekli alıcam. sizce bana katkısı ne kadar olur. yada bana başka bir ürün mü gider. araştırdım az çok en uygunu bu gibi geldi.

2. haetaan35

haetaan35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hatlarin baya belirginlesmeye başlamış tebrik ederim takip ediyorum baya baya yag oranini dusurmussun .Bana kalirsa paran varsa amino, bca ,kreatin al cok iyi verimini alirsin

3. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Güzel gidiyorsun göbek baya düzleşti.

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    dostum
    Hardline Whey 3 Matrix alsam.
    benim vücuduma ne gibi katkısı olur en iyi katkıyı o sağlar gibi geliyo 1 tane sağlam destek alabilirim de 1den fazlası biraz beni zorlar çünkü evdekilerden gizli alırım annem korkuyo öyle şeylerden :D siz ne önerirsiniz yada . birde ben ağır bi ağırlık antremanı (her bölge için ortalama 8 - 12 hareket gibi antreman başına ) üstüne her gün kardiyo ve karın egzersizi yapıyorum baya yoruyo bu şekilde devam etsem bi sakıncası olurmu acaba.
    valla dostum kilo 3 haftadır aynı ama hatlar filan daha belirgin kas kütlesi artıyordur umarım boşa çalışmıyorumdur :D 1 hafta sonra ölçüleri paylaşırım

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Whey filan alma, tertemiz besinler, et tüketmeye çalış hatta kırmızı et. Dikkat etmedim ama yaptıysan karbonhidratı sıfırlama. Alacaksan güzel multivitamin filan al şuan sana o iyi gelir.

Kardiyoyu abartma, kilo verme biraz daha uzun sürsün ama kaliteli olsun. Ağırlıkları bölgesel yapma, tüm vücut çalışabilirsin, bench press vs barla vücudu çalıştırarak yap bölgeyi değil, zaten şuan bölgesel girip o kası parçalayıp toparlayamazsın. Antrenman süresini de çok uzun tutma. Uykuna dikkat et, uyku süreni kaliteni ve sabah nasıl uyandığını bir kenara not al.

Bir ara ağırlıkları arttır, tekrar sayılarını düşür, bam bam göm vücut şaşırsın hatlar sertleşsin.

Kilo verme iyi gidiyor, motivasyonun da güzel, ama dediklerime dikkat etmezsen bir yerden sonra gidip 1 hafta yüksek kortizolla doğum yapmış gibi yatmak zorunda kalırsın haberin olsun sonra takviyeler de kurtarmaz :)

6. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Bende kilo verme olayında uzun sürede sağlam verme taraftarıyım. Bu yüzden 1 saatten 30-40 dk. arasına çektim.

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Eger yeteri kadar beslenebiliyorsan protein tozuna ihtiyacin yok.

Simdi senin bahsettigin tozun icinde 8gr bcaa, 5gr glutamin ve 3gr kreatin var. Bunlardan sadece kreatinin etkisi olur sana. Onu da ayriyeten alirsan daha iyi olur. Supplement olarak kreatin kullanabilirsin mesela. Bence baska da bir seye ihtiyacin yok.

Program olarak da bolgesel calisiyorsun hala ve bence gelisimini yavaslatiyorsun.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    tavsiyeniz için teşekkür ederim ama 3 güne yayınca bütün vücudu eksiksiz çalıştırmış oluyorum. nasıl çalışıyım anlamadım her gün ayrı bölgeye giriyorum da. her gün aynı bölgeleri mi çalıştırmaktan bahsediyorsunuz tam anlayamadım. iyi besleniyorum ama protein eksiği oluyor günlük bazı günler 50 60 gram gibi. şimdi bana her gün ayrı bölgeyi çalıştırmam yerine ne öneriyorsunuz açıkça söyleyin ne kadar süreyse o şekilde devam edicem.

9. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Kardiyoya çok takılma ağır çalış beslenmene dikkat et her şey güzel olur. Zamanında ben de kilo vercem diye at gibi koşarak 85 ten 67 ye düştüm evet yağ falan kalmadı ama kas ta kalmadı. Bir buçuk senedir kas kazanmak için imanım gevriyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    son haftalarda aşırı düzensiz bir antremanla çalıştım. resmen kafama göre misali. 3 haftada kas artışı oldu büyük ihtimalle yağdan da gidenler oldu ama salondaki hocama danıştım oda bölgesel çalışmak için erken olduğunu söyledi. yani yeni bir adam akıllı ama beni zorluyacak bir programa ihtiyacım var. bünyem çok sağlam son aydada kendimi güçlendirdim yani hafif yağ yakıcı antremanlar beni oyalar sadece. bana ağır beni yorucak ama çok etkli olucak bir program lazım. öneren olur olmaz bilemem en kötü ihtimalle kendi çapımda kendime göre bir program yapıp onu 3 gün 1 gün off şeklinde paylaşırım ama ne kadar düzenli olur bilemem. bahsettiğim tarzda bir programa sahip olan birileri varsa bana gönderirse sevinirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Eylül 2016 ---
    yani öncelik kas yapmaktan çok vücuttaki yağları yakmak ve mevcut kasları korumak olması gerekiyor. çünkü fazla yağlarımı yaktım az kaldı ve belli bir kas kütlesine sahibim. günlük protein ihtiyacımı karşılayamama ihtimalime karşı l karnitin ve whey 3 matrix 2sini aynı anda kullanmayı düşünüyorum sizce nasıl olur?

11. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Mert oncelikle bir seye karar vermelisin. Bolgeselse bolgesel, tum vucutsa tum vucut. Kafanda bir endise var, soruyorsun. Ama yapmiyorsun. Sonra da ne yapmam lazim diye soruyorsun. En kotu programi bile alip sistemli bir sekilde uygulasan bir taraflar gelisir.

1 ay once de ayni seyleri konusmusuz. Hep ayni seyleri soruyorsun. Artik ne biliyorsan onu yap :)

1 antreman programi olarak agirsaglam'in 4 gunluk yag yakma programi.
    2 l-karnitin yag yakma konusunda ise yaramiyor almana gerek yok
    3 protein tozu gelisimine katki saglamayacak ama al artik. Almak icin soruyorsun zaten :) al en azindan psikolojik etki yapsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yani ben şöyle düşündüm bölgesel olarak çalışıp kas kütlem artarsa otomatikman yağ oranı azalıp kaslar daha belirgin olur zamanla düşündüm ama çok olumsuz yorumlar görünce bölgesel çalışma hakkında kafam karıştı iyi gidiyo gibiydi ama bana öyle gelmiş olablir, araştırıyım dedim biraz salonda genç bir hocam var akletik fizik 2015 şampiyonu ondan iyi bilen olamaz herhalde dedim danıştım ona 2 kişi aynı program çalışıyoruz arkadaşımla oda bu şekilde çalışmak için daha erken dedi yani bana gelip sormadan kafanıza göre gitmişsiniz zaten dedi yardımcı olmaya çalıştı ilk ayki gibi kardiyo ve kelebek setlerini önerdi etkili olur dedi de açıkçası beni pek tatmin etmedi. Ben ne istediğimi biliyorum ama nasıl çalışıyım onu bilmiyorum. bazıları diyor vücut yağ oranın normal bazıları diyor vücudun yağlı o zamanda kafam karışıyor :D 79 kiloyum vücut hali ortada bölgesel çalışınca gelişme oluyordu ama sende dedin yavaş gelişme olur diye bi kaç kişide bölgesel çalışma diyince bugda kaldım resmen. piskolejik olarak baya yordu bu tarz düşünceler

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kendimize yeni bir program oluşturduk yağ kütlesini azaltıcak ve bize güç katıcak ve kaslarımızı koruyacak şekilde. yorumlarınızı bekliyorum olumlu olumsuz olan kısımlar var ise uyarabilirsiniz.
    1. gün
    2. gün
    3.gün
    off.

14. haetaan35

haetaan35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim kimin ne dedigini umursama senin icin bolgesel calisma erken diye birsey yok sacmaliktan ibaret cunku sen baslayali 2 ay olmuş yapman gereken cok net kaslarını ne kadar zorlar calistirirsan o kadar tepki alırsın
    6 gün dolu 1 gün off ver bolgesel çalış guzel beslen ,vg sonrasi haftada en az 3 gun 15 dk ( max 30dk) bisiklet ekle beslenmeye dikkat et gelişimi izle gerisi hikaye.İstersen destek urunude alabilirsin kaliteli markalara yöneldiğinde bu ürünler gercek anlamda ise yarayan şeyler komplex bi protein tozu al illa almak istiyosan yanina kreatinde olur ama kaliteli bir marka olsun. Hacim oyle yatarak haftada 3 gun calisarak kolayca kazanilcak bisey degil dolu dolu yap bu sporu , yuksek agirlik gir kardionu aksatma beslen

15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    paylaştığım program şuan için ideal gibi yani yeteri kadar ağırlık mevcut ve 1 haftada diğer arkadaşlarında dediği gibi 1 bölgeyi en az 2 kere çalıştıyorum iyi bir destek ürünü buldum fiyatıda çok uygun onuda almayı planlıyorum yarın bir kaç kişiye danışacağım harika gibi görünüyor paylaşacağım burdan da :)

16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123

4 gün sonra 2. ayım dolucak . bu ay kazandığım şeyler kas kütlemde artış olduğundan eminim çünkü çok özenli beslendim . yağ oranımda küçük bir azalma olmuş gibi. ne kadar özenli beslensemde günlük bazen 70 80 grama kadar düşüyor protein alımım. o yüzden sipariş verdim genrise izole kullanacağım takviye olarak. önümüzdeki ayda hazırladığım programı görebilirsiniz. 3. günden ağırlık olanları kaldırdım hocamın önerisi ile o kadar zorlamaya gerek yok 2 gün zaten ağırlık var 3. gün kaldır dedi. bacaklarda değişicek .1. günden dumbell göğüs sıkıştırma yerine halterle üst göğüs girmemi önerdi. birde sorum olacak. kardiyo yağ yakımı ve kas koruması için sizce antreman başında olması mı daha iyi olur ağırlık çalıştıktan sonra mı ?

17. jack white

jack white Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    gunluk 200gram degil 150gram bile fazla
    kilo*1.5 yeterli
    zaten baslangic seviyesindesiniz fazlasina kendinizi simdiden zorlayıp bıkmayın
    +
    bende 2 aydir bu sporu yapiyorum
    bolgeseldense full vucut calisma yapiyorum
    size de bunu oneririm

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    buraya attığım programda zaten bütün vücut hareketleri var bunu 2 ye böldüm haftada 2 kere bütün vücut bölgelerini çalıştırmış ve kardiyoyu hiç aksatmamış oluyorum.

19. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bu ay çalıştığımın karşılığını alamadım gibi düşünüyorum. ufak tefek gece kaçamakları tükettiğim şekerli meyveli sütler meyveli sodalar kilo vermemi engelledi. kilo aynı kaldı ama kol 1.5 cm göğüs 2 omuz 2 cm arttı. bel aynı. çok daha iyi bi gelişim yapabilirdim ama morel bozmaya gerek yok bu ay bana ders olsun. 1 ayda 3 kere çalışma programı değiştirince bu kadar verim oluyor malesef. morel bozmaya gerek yok bu ayki hatalarımdan ders alıp önümüzdeki ay çok daha sıkı şekilde abur cuburu lanet olası hamburgerleri adana dürümleri meyveli sodaları ve meyveli sütleride hayatımdan çıkarıyorum artık . birde bacak antremanlarını düzenli yapamadım oda etkiledi. bilindiği gibi en çok kalori yaktıran yer alt vücut antremanları.

20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123

Son 1 ayda kol 32 den 34.5 a çıktı. Göğüs 2 cm büyüdü omuz pek zorlamadım o değişmedi. bel ise 89 cm kilo 78.5 . diyetimi aşırı bozduğum için beldeki ve kilodaki istediğim verimi alamadım bozmasaydım 75 76 kilo olurdum bel de 85 e inerdi rahat ne yazıkki. daha iyisi olabilirdi ondan eminim ama hatalar işte kulağımıza küpe olsun bu ay daha dikkatli olucam.​

Sayfayı Paylaş