1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

uzun vadeli hedefim hakkında öneri bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mrthr35 tarafından 22 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    merhabalar çok detaylı fotoğraflar atacağım ve nasıl devam etmem gerekiyor bana her şekilde yorum ve öneri bırakabilirsiniz nasıl gidiyor hakkında yada.
    hedefim şuan 83 84 kiloyum önceliğim hep yağdan yakarak 75 kiloya düşmek 2. haftam şimdi bitti 75 e 8. hafta sonunda inmek istiyorum.
    ilk başladığım günlerden.
    3.4. günlerden.
    1. hafta dolmak üzereyken.
    1 hafta geçince.
    10. gün civarı.
    11. gün
    12.gün

size beslenmemden de bahsediyim en çok terettütte kaldığım konulardan.
    kahvaltıda 2 kaynamış yumurta 1 dolu cezve süt içine yulaf ezmesi atıyorum tok tutuyor pek acıktırmıyor.
    öğlen işe gitmeden önce sebze yemeği 1 tabak varsa yarım tabak pilav, sade veya tavuklu , veya haşlanmış et yemeği,
    pizzacıda çalışıyorum o yüzden yemek seçeneğim pek yok o yüzden en sağlıklı olabilecek şekilde akşam yemeğimi 8 adet nuggetla yağda değil fırında doğal şekilde pişirerek yiyorum. arada bir veya iki adet limonlu soda çakıyorum. eğer çok acıkırsam bir adet eti form la yatıştırıyorum açlığımı.
    antremana gelirsek bir yorumda paylaşmıştım aynılarını kopyaladım şekil böyle ve grenade yağ yakıcı da kullanıyorum 2 kahvaltıdan önce 2 antremandan önce.

1.şimdi salona üstümü değiştirip geldiğimde ilk yağ yakımını kolaylaştırmak için önce makinelerde kas parçalama için 8x4 göğüs makinesi kullanıyorum 2 adet makine var birisi sıkıştırma zaten yapabildiğin ağırlıkta yap bunları önemli olan en yüksek ağırlık değil az zorlayan ve çok tekrar ettirebilecek şekilde.
    2. Omuz için de aynı 8x4
    3.En önemli çoğu kişinin pek işe yaramaz diye atladığı şey bacak. bu bölgedeki yağ oranı gerçekten vücudun belki 2 belki 3. en çok yağ toplayan yeridir. 3 bacak makinesi var hepsini yapıyorum.
    Şimdi geldik asıl önemli bölümlere,
    4. Bisiklet 15 dakika
    5.koşu bandı 15 dakika yorulsan bile hafif tempo yürüyüşe çek ama ne kadar hafif tempo koşsan bile sana faydası vardır unutma.
    6. bel için pek proffessional değilim makine ve haraket isimlerini çok iyi bilmiyorum hani binip sağa sola belini çevirdiğin makine var ya 300 veya 400 adet onu yap.
    7. indikten sonra 2 adet normal ağırlıkta dumbel alıp eline sağa sola bel seviyene kadar indir.
    8. 4x10 mekik gir
    9.ayak kaldırma yapma imkanın varsa mutlaka yap 5x10 yapmanı öneririm en az.
    10. karın makinesi var bizde onu kullanıyorum varsa mutlaka onuda kullan oda çok işe yarıyor.
    11. dağ koşusu makinesi var ondada 10 dakika takılıyorum varsa onuda tavsiye ederim.

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Kilo vermeyi belirli bir zamana sınırlarsan hata etmiş olursun.
    8 haftada 8 kilo vermek fazla sayılabilir. ve bunun hepsinin yağ olmayacağından da emin olabilirsin.
    3-5 kilo kastan kaybetmen kesin.
    güzel bir diyet ve sıkı antrenmanlarla hedefine ulaşırsın.

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence beslenmemden yana sıkıntı yok yani benim antreman performansımı destekliyecek kadar enerji protein dolu şekilde besleniyorum tam 13 gün oldu başlayalı salona bugün 83 ü aşağı çektiğimi 13 günde 3 kilo attım , hiç kas belli olmayan bir vücut yapısına sahiptim şimdi biraz biraz alttan geldiğini hissediyorum gelişme var gibi , pek ağırlık çalışmıyorum basit göğüs omuz kanat hareketleri hariç yani çalışma programım orda kas kaybı yaşıcağımı düşünmüyorum tedbirli davranıyorum yani

4. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    İstediğin kadar protein al ( ne kadar aldıgını bılmıyoruz ) sağlam ağırlık çalışmassan mevcut kası koruyamazsın. yağ yaktıkça tabıkı kasların belırgın olmaya başlayacak. 34-35 cm kol memnun edecekse devam dostum.

5. ReturnOldSchool

ReturnOldSchool Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Kollar 84 kg oldukca ciliz duruyor 75 kgye indiginizde nasil gozukucek tahmin edemiyorum aşırı kilo kaybetmeyin bence ilk önce hacim..

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Boy kac?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    boy 1.78 dostum aşamalı bir şekilde ilerlemeye bakıyorum yani yağlı bir vücuda sahibim önce yağ fazlalığından kurtulmam gerekiyor sonrasını bilemiyorum

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kafamda soru işaretleri oluştu salondaki hocalarımızdan birisine danıştık bölgesel olarak çalışın artık dedi vücut yağ oranım 20ler civarında nasıl çalışmamı önerirsiniz birde antreman sonunda kardiyo da yapıcaz.

9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Fiziksel olarak asiri yagli gozukmuyorsun. Duzenli bir beslenme ve antreman ile ve antremandan sonra kardiyo ile gider.

Bence artik hareketlere alistiysan, vucut hantalligini attiysa bu "sundanda yapiyorum, bundanda yapiyorum" programini birak.

Bir kere hangi program olursa olsun sistemli bir sekilde agirlik artiran ve istikrarini takip edebilecegin bir program olmali.

O yuzden agirsaglam.com daki yag yakici programi oneririm. Hedef Kiloya ulasana kadar antremandan sonra hafif tempo kardiyo yapabilirsin. Kilodsn memnun oldugun anda kas gelistirici programa gecebilirsin.

Bunlar tum vucut programlari. Bolgeselden farki genel olarak makina kullanmamalari, vucudun dogal hayattaki hareketlerini kopya ederek vucudu butun olarak gelistirmeleri.

Bolgesel programda da gelisim saglarsin ama detaylarina inmeyelim simdi senin icin henuz erken. Tum vucut programlarinda daha hizli gelisirsin.

Fakat beslenme olayini sisteme oturtman lazim. Forumda beslenme diyetleriyle ilgili basliklae var. Okuyup kendine beslenme programi yapabilirsin.

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    çok sağol dostum ayrıntısı ile inceleyip not alacağım beslenme için de forumda çok fazla kaynak var benim için uygun olanı seçeceğim.

11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    doğru söyledin fikirlerin kafama işledi açıkçası, 2 hafta boyunca yağ yakmak istedim sadece ilk olarak kilomdan tabiki memnun değildim biraz daha kilo atıp 1 ay dolunca kardiyo dışına çıkmayı düşünüyordum ama spor hocalarımdan birisine de sorduk salonda bence başlayabilirsin şuan senin için daha iyi olur dedi kol gerçekten pek iyi değil bacakta öyle alt tarafı çok ince diz bölümü kalın yani bacak da dengesiz bence dün ilk defa bölgesel denedik arkadaşımla oda aynı vücut ölçülerine sahip benle kilo bile aynı, kol ve göğüs çalıştık güçsüz bir kol yapım var bölgesel çalışarak düzene girer umarım hepsi.

12. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Gecenlerde forumda tartisiyorduk.
    Eger kas gelistirmek istiyorsan vucut agirliginin 1.5 ila 2 kati arasinda protein alman lazim. Sen simdi yeni basladigin ve yagli oldugun icin bu orani 1.5 kat civarinda tutabilirsin.

Yani 100 kilo isen 150gr protein.

Bu is sadece protein ile bitmiyor. Karbonhidrat yag mineral vitamin dinlenme hepsine dikkat etmen lazim.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aynen doğru diyorsun hocamda beslenme konusunda hiç bilgim yok malesef sağdan soldan duyduğumu yapmaya çalışıyorum zararlı hiç birşey tüketmiyorum. şu kiloyu 83den 75 76 ya çeksem aynı anda da kaslarım biraz artsa güçlense ilk hedefim bu 2 ay dolana kadar ki :) ondan sonrasında çok daha professionel çalışacağım öğrene öğrene ömürlük birşey bu bırakmıcam allah nasip ederse

14. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    19. gün kilo 81.5 bugün ki antreman sonrası . gidişat nasıl sizce?

15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    göbeğin üstüne karın kası çıkıcak gibi 5 kilo gitti göbek ve belde biraz düzelme var ama şekil bu umut varmı acaba ;)

Ekli Dosyalar:

16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Pek takan olmasada paylaşıma devam ediyorum belki takan olur 25 günde 5.5 6 kilo verdim 86dan 80e düştüm ve çoğu yağdan olduğu belli görünüş farkından. sizce bu tempoyla kaç kiloya kadar inmeliyim ilk hedefim vücut yağ oranını 12 13 e çekmek ve vücudun fit olmasını sağlamak onun için çalışıyorum beslenme düzeni olsun antreman olsun çok özenli çalışıyorum sizce kiloyu kaça indirirsem bu şekilde yağ yakarak fit bir vücuda ulaşabilirim? edit(yağ yakıcıda kullanıyorum) o yüzden aşırı bir enerjim oluyo kullanmadığım zaman 10 dakika koşuyu bitiremezken bugün 25 dakika koşu bandından inmedim :)

17. haetaan35

haetaan35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence cok guzel ilerliyosun yag oraninin dustugu gayet belli. Beslenmeye dikkat ederek bolgesel olarak agirlik calismani oneririm çünkü yaglari tamamen kardiyoda yakmaktansa agirlik calisirken enerji olarak degerlendirmek daha mantikli belki biraz daha uzun vadeli olabilir ama yag oranın dustugunde gozle gorulur bi kas kutlesi artışıda yakalarsin.Eğer daha cok kardiyo yapicam en az 5 kilo daha kardiyo ile vericem diyosan BCA almani öneririm. Başarılar

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yorumlar ve önerileriniz için teşekkür ederim hocam şu 1 ay boyunca öneri geldi ağırsağlamın yağ yakma programını uygulamayı düşünüyorum hem güç kazanmak hemde yağ yakımını arttırmak için 1 ay sonra ise tamamen bölgesel olarak gireceğim http://agirsaglam.com/programlar/antrenman/yag-yakma?showall=&start=5 bunu uygulamayı düşünüyorum ama kardiyo 30 dk değil 45 dk 1 saat yaparım ben :D

19. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Senin gibi baslangic asamasindski kisiler icin genetik yatkinlik, saglam supplement takviyesi ve bir kas grubunu haftada 2 kez calistiracak vakit yoksa bolgesel programlar yavas gelisim gostermene sebep olur.

Ama sen daha iyi bilirsin.

20. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    vakit kendim yaratıyorum vakit bulunur illaki haftada 5 6 gün gidiyorum

Sayfayı Paylaş