uzun vadede sağlıklı bir biçimde kilo vermek

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Enlil tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Enlil

Enlil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize merhaba, ben daha önce spor geçmişi olmayan bir bayanım, beslenme alışkanlıklarım da pek olumsuz değil. Yaşım 26, boyum 164, kilom 63. İki hafta önce bir spor salonuna yazıldım. Düzenli olarak haftada en az 4 en fazla da 5 gün spor yapıyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum. Aşağıya bir günü nasıl geçirdiğimi size yazacağım, bana eleştirilerinizi iletebilirseniz çok sevinirim.

Sabah
    8:30 1 bardak light süt ve bir miktar cornflakes,tarçın
    9:00 1 tane 500lük l-carnitine

9:30da spora başlıyorum, 40 dk koşu bandını hızlı yürüyüş yaparak kullanıyorum ( 7-/7.5 hız), en az 15 dk en fazla 30 dk bisikleti kullanıyorum, çeşitli aletlerle iç ve arka bacakları çalıştırıyorum. Yanı sıra kol,omuz ve karın ile bel çalıştıran hareketler de yapıyorum. Spor salonunda 2 bazen de 2 buçuk saat geçiriyorum.

Öğlen

12:30 gibi

2 dilim kepek ekmek
    Light peynir
    kırmızı ve yeşil biber, bazen roka
    domates

bu menünün yerine bazen az zeytinyağında pişmiş sebze yemekleri yiyorum

Arada meyve tüketiyorum

Akşam gene sebze ve yoğurt ağırlıklı bir menü tercih ediyorum.

Su ve soda içiyorum.

Ancak bazen haftada bir iki tablet çikolata kaçırıyorum. Şeker ve tuz kullanmıyorum.

Arkadaşlar bu tarza yönelik önerilerinizi veya eleştirilerinizi rica ediyorum. Sağlıklı buldunuz mu? Daha iyisi için deneyimli arkadaşlardan öneri bekliyorum. Amacım çok kilo vermek değil, uzun zamanda yağları eritmek,sıkı bir vücuda sahip olmak. Bilhassa bacak içlerindeki yağlar için neler yapmalıyız?

Teşekkürler.

2. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    merhaba

hergün bunlarla beslenmeye çalışıyorsanız kendinize kötülük ediyorsunuz. spor salonunda haftada 4-5 gün 2.5 saat zaman geçirip bir de açlık sınırında beslenirseniz kısa sürede vücudunuz iflas eder.

yemek konusunda iyice araştırma yapıp , konunun uzmanı kişilerden yardım almaya bakın. benim anladığım kadarıyla yediklerinizdeki toplam kalori normal bir insanın zaruri ihtiyacını bile zor karşılar , ayrıca hayvansal protein miktarı olması gerekenin çok çok altında. forumdaki beslenme başlıklarını da iyice okumanızı tavsiye ederim.

Enlil bunu beğendi.
  3. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat oranını mümkkün olduğunca düşük tutup sık öğünlerle beslenmelisiniz spordan yarım saat öncede bir bardak ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi katarsanız size ciddi anlamda fayda sağlayacakır hem yağ yakımına yardımcı olur hemde bağışıklık sizteminiz ciddi ölçüde güçlenir

Enlil bunu beğendi.
  4. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Atletik, hafif kaslı hanımlar bence idealdir...
    5-6 kilo dumbelle omuz, kol, göğüs çalışılmalı...
    Bu pilates, step veya şehiriçi açık spor istasyonları gibi yerler çok işlevsiz, kolay, basit...
    soda içinde karbondioksit gaz olduğu için spor esanında tavsiye edilmez...
    aynı zaman yediklerinizi kömür yapar, yediklerinizin hiçbir faydısı olmaz...
    boş mideyide tahriş eder...
    bu sodayı genelde yemeği tıka basa yiyenler hazmetirici diye içerler...

Kolay gelsin

5. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Diyeti baştan yazman gerek.Kural şu:Sabah kahvaltısı padişah gibi,öğle yemeği zengin gibi,akşam yemeği fakir gibi.Diğer kurallara girmiyorum bile(protein olacak,su olacak,pilav makarna şeker olmayacak)

Örnek Kahvaltı yazayım sana:1 adet domates ve salatatık,1 parça diyet peynir,2 dilim çok tahıllı veya kepek ekmeği.1 Bardak şekersiz çay veya yeşil çay veya bitki çayı.Haftada 3 gün de 1 adet yumurtadan omlet ye.(Ben şahsen bu diyeti(kendim yazdım) kullanıyorum)

Öğle yemeğini kahvaltı gibi yapman da yanlış bence.Ayrıca biber iştah açmaz mı?Midene biraz sıcak şey girsin.Diyette vazgeçilmez 3 şey söylüyeyim sana.Biri çorbadır mideyi ısıtır,korur ve tokluk hissi verir.Diğeri salatadır kalorisinden çok vitamini vardır ve tokluk hissi verir,diğeride yoğurttur onun faydasını söylemeye gerek yok sanırım.Öğle ve akşam yemeklerine bu 3 ünü de koy.Böylelikle kalsiyum almış olacağız,midemize zarar vermemiş olacağız.Ayrıca tokluk hissimiz artacak.Öğle yemeğine ekstradan birde sebze yemeği koy.Akşam ise öğleye göre daha hafif birşeyler ye.Akşam ekmek yeme.Öğlen 2 tane çok tahıllı ekmek yiyebilirsin.

Ayrıca 2,2-5 saat spor salonunda geçirmen zararlı,ne yapıyorsun bilemem ama kaslarını yakmaya kadar gidebilir diye düşünüyorum.Bu kadar abartılacak birşey değil kilo vermek.

Son olarak soda değil maden suyu tüket.Soda yapaydır ve zararlıdır.Oysa maden suyu doğaldır ve çok faydalıdır günde 2 adet içilirse çok iyi olur.Bu kadar katı diyet yaparken çikolotayı kaçırman da ilginç geldi bana iradene sahip ol.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2010
    ay_isiqinda ve Enlil bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş