Uzun vadede hem sağlıklı olup hem de yağsız olmak...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Juramento tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    yine geldim :) sitenizi yaklaşık 3 yıldır takip ediyorum.her daim girdiğim bir site ancak artık konu açmaya gerek kalmıyo ne arasak buluyoruz..hepinizin eline emeğine sağlık.sorunlarım yağ yakımını da barındırdığı için hatta genel konu o olduğu için buraya açtım.umarım yanlışlık olmamıştır..

yaklaşık 4.5 5 yıldır bb ve fitness la uğraşıyorum.22 yaşımdayım ve yine ortalama 4.5 yıldır mankenlik yapıyorum.artık yaşım ilerlediği için profesyonel yapmaya başladım fakat bu sefer de vücudum içim bilgi ve tecrübemin yetersiz olduğuna karar verdim.

boyum :188
    kilom:82,83
    yağ oranım:tahminimce yüzde 15

dediğim gibi epeydir yaptığım için artık spor salonuna verilen parayı ziyan olarak görmeye başladım ve eve 1 koşu bandı,dumbell,bar ve ağırlık sehpası aldım.göğüs,üstü göğüs,sırt,arka kol hareketlerini vs kapsayan bir sehpa..açıkçası işim biraz zor.çünki yaptığım işten dolayı bacaklarımın ince olması lazım.kanat ve sırt çalışmamam lazım..ancak genetik yapıdan dolayı ve daha önce bb yaparken bacak ağır çalıştığımdan dolayı bacaklarım ve kalçam olması gerekenden iri...

şimdi üst tarafım ideal.kollarım omuzlarım iri,göğüslerim normal ve yine bacaklarda olduğu gibi mide kaslarında da sorun çekiyorum.mide kaslarım çok ufak ve belirgin olmuyor hiç bizaman..beslenme konusunda epey bilgili olduğum için protein alımım genelde iyi.ama yetersiz olmalı ki çünki kilo başına 1.5 2 gram protein almamız lazım bunu da karşılayamıyorum.onun için protein tozu siparişi verdim.

şimdi sorularıma geçmek istiyorum...

bir insanın yıl içinde 365 gün herzmn çıtır çıtır dolaşması çok zordur biliyorum fakat benim bu ölçüyü bulk dönemine girmicek şekilde ,girsem de şuanki yağ oranımı geçmicek şekilde devam ettirmem gerekiyor,bunun için haftada 3 ya da 4 gün ağırlık antremanı yapmaya başladım ve 6 gün 25 30 dk olmak suretiyle de koşmaya başladım..bacak hiç çalışmıyorum çünki bacağımdaki kasları götürmem lazım ve mide kaslarını çıkarmam lazım..onun için size sorum şu olucak

protein tozu aldığım için kas kaybı minimum dereceye ineceği için bacağımdaki kasları götürmem nasıl mümkün olabilir?

ayrıca bi ara sürekli şınav çektiğim için biraz da genetik yapıdan dolayı triceps ve omuz başlarım fazla iri.daha fazla gelişim göstermemek adına hareketlerimi 12 tekrarla kısıtlıyorum.ufaltmak istediğim bölgeler için de 14-16 tekrar yapmaya başladım...

kafam karışık açıkçası...yani en önemli sorum benim uzun vadeli hem sağlıklı olup hem de yağsız olmam lazım...bunun için nasıl bi düzen uygulayım sizce?

yemek düzenime gelince de

kahvaltı: genelde 1 tane tam olmak üzere 3 4 yumurta,yanında peynir zeytin bazen salata bazı sabahlar yulaf ezmesi,biraz bal,şekersiz çay,elma,1-2 dilim kepek ekmeği
    ara öğün: meyve,bazen mavi yeşilin bisküvileri,bazen kuruyemiş
    öğlen: yağsız ya da az yağlı makarna,pilav,patates tarzı karbonhidrat kaynakları duruma göre yanında ketçap ,yoğurt,tavuk,balık,sebze yemeği
    ara öğün: yukarıdakine benzer şeyler
    akşam: az karbonhidratlı,yağsız ya da az yağlı besinler
    geceye doğru: duruma göre acıkırsam muz dışında meyveler sebzeler ya da yarım avuç kadar kuruyemiş

yeme düzenim de bu tarz.şimdi buna da protein tozu eklenicek.bana bütün yazdıklarımı sıkılmadan okuyup buna uygun bilgili kişiler gerekli cevapları yazabilirse inanın çok minnettar kalıcam...hatta istanbulda olana bi cuma c.tesi günü bira bile ısmarlayabilirim ( arada kaçamak yapmak iyidir =) )

umarım dediklerim açıklayıcı olmuştur...sabahın 6.30 unda yazıyorum idare edin...yardım edicek herkese şimdiden çok teşekkürler.tabi çıkarsa :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:54 ----------

bu arada cardioya ve ağırlığa hep devam edicem..zaten kilom 80 i geçmemeli...teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:58 ----------

ayrıca mavi yeşilin bisküvileri ve form un mısır patlağı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Sayfayı Paylaş