Uzun Süre Dayanıklılık için En İdeal Supplementlar?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve diez tarafından 9 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar güreşle uğraşan arkadaşlarım var ve yazları yağlı güreşlerde mücadele ediyorlar..
    neredeyse 50 dk devamlı güreş halinde olmak zorundalar..
    uzun süre dayanıklılık için ne kullanabilecekleri sordular bende yorgunluk ile ilgili toksinleri enaza indirdiyor diye Gakic'i önerdim..(glycine-l-arginine-alpha-ketoisocaproic acid)

bodyciler gibi patlamalı güç ve konsatrasyondan ziyade rakibinin performansına karşı hızla azalmayan dayanıklılığa ihtiyaçları var diye düşünüyorum güreşçilerin özellikle yağlı güreş gibi uzun süre devam eden..

BCAA ürünlerinde de "dayanıklığa ihtiyaç duyan atletler " gibi sözler geçiyor ama bahsettiğimiz etkiyi sağlayabillirmi bilmiyorum..

(aslında ben arkadaşa bsn cellmass ve noxplode kullan 50 dk yerine 20 dk.da rakibin işini bitir dayanıklığa ihtiyacın kalmasın diyorum ama :) )

aslında daha uzun süre antreman yapmak zorunda kalan (vakit kısıtlılığından) bodyciler içinde geçerli olacaktır öneriler..

dayanıklılık üzerine etki eden supplementlardan neleri önerirsiniz arkadaşlar..

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Diez riskli bir ilaç olmakla birlikte, dayanıklılığa en büyük etkisi olan supplement kombinasyonu diet içinde tavsiye edilen EC, A demiyorum, çünkü aspirin gerekli değil.
    Ancak Kafein ve Efedrin insana müthiş bir kondüsyon veriyor.
    3000 metredeki koşu zamanını yüzde 5 oranında azaltıyormuş, yani 3000 metreyi 13 dakikada koşan bir adam, bunu alınca, süresini 12.20 seviyesine indirebilir, ki bu müthiş bir şey demek.
    Dayanıklılık, oksijen kullanımı çok yükseliyor bu supplement desteğiyle, bence kondüsyonu iyi birisi 2 hafta çekinmeden kullanabilir.
    25 mg. Efedrin, 200 mg. Kafein şeklinde, günde en fazla iki kere.
    Uzun bir aradan sonra dün kullandım, verdiği enerjiyi anlatamam.
    102 kiloda düzenli olarak haftada 5 gün 8.5 kilometre koşmamda bana yardımcı oldu yazın.
    İşin güzeli bıraktıktan sonra koşmaya devam edebilmem oldu.
    Yan etkileri var, dikkatli kullanılmalı ancak en etkili supplementlerden birisi olduğu kesin, özellikle konu dayanıklılık ve diet esnasında ekstra enerji söz konusu olduğunda.

3. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Karasan tesekkür ederim..önerilerini dikkate alıcaz..efedrin ve kafein ürünlerine alternatif ürünler piyasada..artık moda oldu biliyorsun ephedrine-free etiketli ürünler satmak..bu ürünler kullanıldığı takdirde e/c nin uzun süre eneji/dayanıklılık etkisinide sağlayabilirmi yoksa sadece fat loss sınıfında yeralabilen ürünlermi..

ör: universal nutrition'un herbal thermo stack E/C/A ürünü var ve ephedra free olmasından bahsediyor..
    http://www.bodybuilding.com/store/univ/thermo.html

birde L-carnosine'in etkilerini okudum supplement'ın birinde(garbage) alttaki paragrafın son cümlesi dikkatimi çekti..

buarada işin kötü tarafı WADA (dünya anti-doping ajansı) 2006 listesinde efedrin idrarda belirli mikrarı geçince doping olarak sayılıyor..

4. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Efedrin yağ yakımı kadar antrenman performansında belirgin bir artış sağlıyor, zaten yukarıda onun örneğini verdim, 3000 metre koşu performansında yüzde 5 artış sağladığını belirttim.
    Müsabık birisinin kullanması kesinlikle yasak, ama kendi için spor yapanların kullanımı yasak değil.
    Amerikada efedrinsiz diet hapları satılıyor çünkü efedrinlisi satılamaz, Amerika'da efedrin içeren ürün satışı kesinlikle yasak (tıbbi ilaçlar dışında elbette)
    O yüzden efedrin diet haplarının içinden çıkmak zorunda kaldı, ama efedrinlisi gibi olmuyor asla efedrinsiz formüller.
    Efedrinin yasaklanması boşuna değil, çok güçlü, etklili ancak temkinli kullanılması gereken bir madde.

Sayfayı Paylaş