Uzun bir aradan sonra Spora tekrar başladım.Yardım ederseniz sevinirim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheRipper tarafından 31 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. TheRipper

TheRipper Guest

Üstadlar merhaba..Siteyi uzun zamandır takip ediyordum,üye olup yazı yazmak bugüne nasipmiş.

Ben şuan 20 yaşında 190 boy 107 kiloda eski bir kick boksçuyum..

12 yaşımda kick boks ile tanışıp 5 sene aralıksız yaptıktan sonra bazı psikolojik sebepler yüzünden bırakmak zorunda kaldım...Bıraktığımda boyum 1,87 kilom 80 idi.Fakat çok atletik bir yapıya sahiptim..Bıraktığım itibari ile o yaşımda yüksek alkol-tütün ve yemek üçlemesinden sonra 2,5 sene içerisinde boyum 3 cm uzadı fakat kilomda 130 u buldu..Göbek,mide,kollar,bel gibi bölgelerde derin çatlaklar oluştu..O dönem kalp sıkışmaları üzerine alkolü bırakıp ağır depresyon ile 2 hafta kadar açlık grevine girdim ve 130 kilodan 110 kiloya düştüm bu kısa zaman zarfında..Şuan dediğim gibi 107 kiloyum..Vücudumda hala çatlaklar var ama solunum yollarım gayet iyi (sigarayı bırakamamama rağmen) 1 hafta önce Body Building yapmaya karar verdim..Şuan antremanlara gidiyorum(Size şu kadarını söyleyim sporu illa bırakacaksanız kendinizi salmayın sakın!!)
    Şuan en büyük problemim belim ve midemde..Göğüslerim de sarkma yok..Kollarım fena değil..Bacaklarda sadece üst iç baldırda yağlanma var..Ama en büyük problemimi bel yağlarından çekiyorum...Şuan cardioya ağırlık verdim ve güçlenmek için biraz ağırlık çalışıyorum..Hocamız pek ilgili ve akabinde bilgili olmadığı için (maalesef) sizlerin yardımınıza ihtiyaç duydum..Beslenme olayına bir an önce çare bulmam gerek..Bu boy ve kilo endeksine göre günlük protein ve karbonhidrat alımım ortalama ne düzeyde olmalıdır?Bu çatlakların giderilme yolları nelerdir?Yağları yaktıktan sonra sıfır bir vücut ilemi ağırlığa ağırlık vereyim duh yoksa cardio ile ağırlığı eşir oranlardamı götüreyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim..Hazır büyük heves gelmişken tekrar kaçmasını istemiyorum weightlifter

Saygılar...

2. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    TheRipper öncelikle sorduğun bütün sorular forumda konuşulmuş konularda war okudukça anlıcaksın..Boy kilo endeksine göre beslenme programını bildiim kdrıyla diyetisyenler çıkarır sadece.Ama forumda temel bilgilere ulaşabilirsin we kendine bazı püf noktalar yakalayabilirsin..

Ağırlıkla kardioyu birlikte çalışmanı öneririm çünkü yağ yakımın daha hızlanır..

Forumu oku ulaşamadığın bilgi olursa sorularını sorarsın hocalarımız sana yardımcı olucaktır..

İyi okumalar:)

Sayfayı Paylaş