uzun bar. kenarlarından kesersem

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve altec tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    183 cm uzun bar aldım. ama çalışma ortamıma uzun geldi.
    uçlarından 10 ar cm kesmeyi düşünüyorum. demir testeresi mi uygun olur bu iş için?

barı bu şekilde kesince, barın kaldırma gücü azalır mı? zayıflar mı yani?

bir de o kestiğim bölgelerde krom kaplama gideceğinden , pas sorunu olur mu? olursa bunu nasıl çözerim?

daha fazla ağırlık koyamazsın demeyin çünkü başka uzun bar var bunun için.

2. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    onu herhangi birşeyin kesebileceğini düşünmüyorum açıkcası oldukça sağlam malzeme ve ben demir testeresiyle denize anahtarını düşürdüğüm bisikletin kilidini bile 2saatte kestim:D konyaltı plajının orda güvenlik görevlileriyle tartışdım :D
    onu ancak bir demirciye götürürsen kesebilir ayrıca paran olduğu sürece
    ağırlık takmak için daha fazla yere ihtiyacın oldugunu düşünmüyorum senin içinde sorun deilmiş başka bar varmış zatende 20kiloluk sağlam bi ağırlıkda sığar o barın uclarına kadar gerekli yere.

Seni uyarabileceğim nokta momentten dolayı eğer birini diğerinden daha fazla kısa kesersen oldukça olumsuz etkiler çalışmanı dengesiz olur.bunun dışında herhangi bir aksilik olacağını düşünmüyorum

pas sorununu düzenli bakımla ve barın tutacağın ortamla çözebilirsin benim demir dökümün üstündeki pasları kolonyayla silmiştim

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    her metali kesecek testere tezgahı vardır sanayide.. (daha çok tornacılarda ya da metal kütük, dolu metal satan yerlerde..)

barın hiçbir özelliği değişmez eşit kesilirse..

kesilen yerin kromajı atacak tabi..biraz da elinle temizleyerek açılan yeri anti pas ile boyayabilirsin..ya da alüminyum, soba boyaları ile..

4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Ben olsam satıp küçüğünü alırım takas etmek isteyen de olabilir..ilan aç....

5. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Katılıyorum,kesmemen daha iyi olur bence.Takas yap.

Sayfayı Paylaş