Uzun aradan sonra?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kujokujo1 tarafından 21 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Herkese merhabalar kendimi tanıtarak konuyu açayım:

19 yaşında,1.75cm boyunda,65kg vücut ölçülerim bu şekildedir.daha önce spor yapmışlığım var bilgili bir abimle 17yaşında başladım 3ay yapıp bırakmak zorunda kaldım 18yaşında yaşında tekrar başladım 4ay spor yaptım bunun son 3ayını protein ve aminoasit takviyeleriyle sürdürdüm.Malesef ki daha sonra özel sebeblerden dolayı tekrar ara vermek zorunda kaldım son bıraktıgımdan sonra 4-5ay geçti tekrar başlıyorum bu sefer hiç ara vermeden devam etmek istiyorum ve kendimi ona göre planladım sizlerle paylaşmak istedigim sorularım beslenme şeklim maddi durumdan dolayı ek takviyeler alamıyorum malum öğrenci insana koyuyor nereden bakılsa 300tl yi görüyor takviyeler neyse gelelim sorularıma öncelikle anlatayım

Sabah kahvaltısı:
    3 yumurta,yarım domates,yarım salatalık,tam tahıllı bir dilim ekmek bazen 2-3 parça sucuk ekliyorum ve yeşil çay

Ara ögün:
    Sert classic kahve ceviz elma

Öğlen yemeği:(maksimum 2saat sonra antrenmana başlıyorum.)
    Bulgur pilavı,yogurt kesin var.tavuk,balık,kırmızı et,sebze yemeği veya 4-5 yumurtadan oluşan omlet hangisi varsa onu tüketiyorum

Antrenmana 1saat kala:
    Tekrar kahve içiyorum kahve yanında jelibon ayıcık alıyorum 2 tane sadece bir makalede okumuştum etkisini ve antrenmana giderken bir kaşık bal ve pekmeztüketiyorum.(bazı günler değiştiriyorum fazla kahve tüketmemek için kahve yerine bu ögünümde maden suyu veya maden sodası içiyorum.)

Akşam yemeği:
    Öğlen yemeğiyle pek farkı olmuyor yine protein açısından zengin olan ne varsa yiyorum karbonhidrat türlerini hiç denecek kadar az tüketiyorum yazmak gerekirse yine balık mevsim salataları karnıyarık tavuk gibi yemekler.

Yatmadan 2saat önce:
    Mevsim meyvelerini tüketiyorum muz elma kavun gibi vs.

Gördüğünüz gibi düzgün sabit bir beslenme şeklim yok ama elimden geldiginde bol proteinli yaptıgım spora ve kas kazanımıma etki edicek şekilde olmasına olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum.

Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum bana önerebileceğiniz spor öncesi sonrası akşamları yemem içmem gerekenleri süt içmeyi düşünüyorum çok fazla farklı yazılar var kimisi içme kimisi iç diyor ben içme taraftarıyım bir karışımım okudum tekrar güzel bir kaynaktan alınma makalede pratik ve oldukça protein açısından zengin sizlerinde bu konuda fikirlerini almak istedim şöyle anlatayım

4 haşlanmış yumurta akı,1bardak yağsız süt,muz,ceviz,fındık mikserden geçirip bir içecek haline getirme oldukça güzel bir tarif ama nasıl kullanmalıyım fikrim yok gece yatarkenmi kullansam antrenmandan hemen sonramı öncemi yapsam karar veremedim.

Benim hikayem böyle sizlerden yardımlarınızı ve tafsiyelerinizi bekliyorum.zaman ayırıp okuyup cevaplayanlara şimdiden sonsuz teşekkürler.herkese başarılar diliyorum

Sayfayı Paylaş