Uzun Aradan Sonra Kas Ağrıları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 26 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun bir aradan sonra bütün vücut antreman girdiğimizde; kas ağrılarının miktarını ve süresi, vücudun recoverı hakkında bilgi verir mi sizce?

Görüşler? ;)

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili ZeusS_ ;

Bence sorunuzun cevabı evet süresi bir miktar fikir verebilir , fakat bu tam bir mantık yürütmek için yeterli değildir .

Mesela ben ara verdikten sonra çektiğim ağrı ile şu an çektiğim ağrı arasında nerdeyse hiç fark yok , ama bu benim uyguladığım sistem ile de alakalı .

Benim fikrim evet verebilir ama net olmaz ve sadece kişisel olabilir .

Saygılarımla , Danny boy ...

ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.
  3. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar ve Değerli ZeusS_,

Sorunuzdan yola çıkarak farklı bir noktaya değinmek istiyorum izninizle.

Örnek: A programı uyguluyorsunuz... 3 hafta aynı, bilemediniz 5 hafta aynı hareketleri giriyorsunuz. A programının içerisine A-1 hareketini A-7 hareketi ile değiştiriyorsunuz. "1" çıkarken yerine "7" giriyor. Eğer bu yerine takviye olarak değiştirme kararı aldığınız 7, A programında hedef alınan lokal bölgenin bir bölümünde ağrı semptomlarının ortaya çıkmasına vesile oluyorsa, bu ilgili yerin büyük oranda ihmal edildiğinin kanıtıdır.

Bu yüzden hep diyorum, kendi antrenman programınızı oluşturuyorken mutlaka her bölgeyi hedef alacak farklı açılarla oynama ve eklemeler yapmanıza imkan sunacak şekilde restore ediniz. Böylelikle lokal bölgenin bile kendi içerisinde eksik gelişmeye yakalanacak bölümü kalmasın.

Özellikle, 4 hafta boyunca istemli bir şekilde sadece press olarak girdiğim Pectoral (Göğüs) antrenmanıma dün açış ekledim. Bugün kolumu geriye atamıyorum. Bu da ihmâlin ne boyutta olduğunu gösteriyor... Bazen bu gibi aralıklar ilgili bölgeye pozitif dönerken, (Dinlendirme) bazen de negatif sonuçlar doğurabilir. Bunun kararını, şeklini, seviyesini yine sporcunun kendi tecrübesiyle edineceği bilgiler doğrultusunda vereceği de bilinmesi gereken ayrı bir hussutur.

Saygılarımla,

ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Fitness Model de çok iyi bir noktaya değinmiş.
    Bu anlattığı olayı bende yaşadım, şaka bir yana program hazırlamak gerçekten kolay bir iş değil...
    Konu buradan devam edebilir.
    Kas ağrıları-hamlık-recover üzerine görüşler düşünceler?

Sayfayı Paylaş