uzmanlardan tavisye

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve evirecevire tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. evirecevire

evirecevire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhabalar,

Ben de aranıza katılmış bulunuyorum. Öncelikle şunu söylemek istiyorum; armut piş ağzıma düş temsilcilerinden değilim.

Sitede ve forumda engin bilgiler var hepsini zamanım el verdiğince okuyacağım ve kendime bazı şeyler çıkaracağım... Ama bu günler süreceği için ve benim yeniden bir yerden başlamam gerektiği için buradan bir ön yardım almak istedim.

Evimde; koşu bandı, ağırlıkları değişebilir halterler, dambıllar, bench press sehpası, kanat bacak ön ve arka kol çalışabileceğim bir istasyon var. Apartmanın önündeki parkta koşu bandı ve belediyenin yerleştirdiği birkaç alet var, bunlarda alt karın, dips, kanat vs çalışabiliyorum... Yani aletlerim bunlarla kısıtlı.

Daha önceden 2 sene boyunca sıkı bir şekilde orta düzeyde bir salonda çalışmış ve oldukça iyi bir vücut elde etmiştim kendi çapımda, ancak daha sonra eğirdir dağ komando okulu ve şemdinli tekeli gediktepede askerlik yapınca bu kaslarım eridi ve bunun üzerinden yaklaşık 4 sene geçti.

Bu sporla uğraşan pro'lar gibi değil de daha çok çeşitli spor dallarıyla uğraşan sporcular gibi bir vücuda kavuşmak istiyorum. Bacak kaslarım geçmişte 7 sene lisanslı futbol oynadğığım için gayet benim için yeterli. Benim asıl hedefim üst kısmım, tabi ki de bacakları tamamen gözardı etmeden. Omuzlarım geniş olduğu için önceliğim göğüs, mide ve kol... Bira göbeğim var ancak biradan da vazgeçmek istemiyorum :lol: Boyum 180 cm ve kilom 76-78kg arasında değişiyor. Ara sıra evde ve önümüzdeki parkta çalışıyorum ama kesinlikle düzenli değil.

Siz değerli uzman arkadaşlardan bana yeniden başlangıç için bir yol göstermenizi rica ediyorum. Whey kullanmalı mıyım (bu konuda çok bilgim yok) veya sabahlar bir yumurtanın tamamı ve bir yumurtanın da beyazı ile başlasam sonra beyazları arttırsam yeterli mi? Ne tür bir program kullanmalıyım?

Yanıt yazan ve okuyan tüm arkadaşlara teşekkürler...

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları veyahut Yeni başlayanlar nasıl çalışmalı? baslığı yada Body building'e Yeni Başlayanlar İçin Program başlığı mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş