Uzamak İçin Neler Yapmalıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve TurkTc tarafından 10 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TurkTc

TurkTc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar fitness ve yüzme(3. yılım) yapıyorum boyum 1.64. Uzamak için neler yapmalıyım? Araştırdım fakat düzgün bir sonuç alamadım. Uzunlar ve uzun hissedenler yardımcı olun lütfen. Ayrıca yaşım 15.

2. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme büyük bir etken.Kalsiyum içeren besinleri hayli fazla tüketmelisin.Bunlar nedir ? Süt ve süt ürünleri.Spordan çok çok daha önemlidir beslenme uzama konusunda.Ancak spordan bahsedecek olursak bununla ilgili hala kesin bir şey söylenmiyor.Basketbol boy uzatır mı ? Yoksa basketbol oynayanlar mı uzundur ? Bu ikilem hala yaşanıyor üzgünüm ki şuanda basketbol oynayanlar uzundur tezi daha baskın.Ancak yine de ben önceki okuduğum yazılardan belki yararı dokunur niyetiyle birkaç alıntı yapayım;

-Atlamalı zıplamalı egzersizleri bol bol yap.Bunlar nedir ? Basketbol olur.Yüzme olur.İp atlama olur.Voleybol olur.
    -Streching(esnetme) egzersizleri de önemli.Bunları da boş kaldığın müddetçe yapmaya bak.

Bunun dışında pek bir şey söyleyemeyeceğim.Genetiğinde yoksa uzun olmak biraz zor.Sen yine de beslenmene dikkat et sporunu yap.Sonrası Allah Kerim.

TurkTc bunu beğendi.
  3. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    sütün boy uzamasına katkısı bence yalan. çok büyük farklar olmaz. bizzat kerem tunçerinin de bir röportajında vardı bu. boyun uzayacaksa zaten uzar gerisi fasa fiso...

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş