UYUYUN! Uykuda Kas Geliştirin!

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Ch84 tarafından 27 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Ch84

Ch84 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudunuz günde 2 defa kas oluşturma sürecine girer. Bu dönemler egzersizlerinizden hemen sonra ve uyku sırasında yaşanır. Egzersiz yapmadan önce veya yaptıktan sonra, yeni kas dokusunun daha etkin ve hızlı oluşması için bazı besinlerden yardım alırız. Bu vücut geliştiren herkesin uyguladığı bilindik bir yöntemdir. Peki, besinlerden ve yardımcı ürünlerden aldığınız desteği uyku sırasında da alabileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl? Vücudunuz gün içinde zaman zaman büyüme hormonu salgılar. Görülen en yüklü büyüme hormonu salgılanması REM uykusu sırasıda gerçekleşir. Bu işlem gerçekleşmeden önce bol miktarda protein alırsanız kas yapılanması daha etkin bir şekilde meydana gelir. Ayrıca kaslarınız tüm gece boyunca protein emerek açlık moduna girmenizi geciktirir. Ne Yemeli? Bu durumu egzersiz öncesiyle karıştırmamak gerekiyor. Egzersiz öncesinde zamanınız bol olmadığı için hızlı emilen proteinleri tercih edebilirsiniz. Ancak uyku süresince kas üreten vücudunuzu en iyi şekilde desteklemek için yavaş sindirilen bir protein tercih etmelisiniz.

Bunun için her zaman her yerde bulabileceğiniz gıdalardan tavuk veya hindi etini tercih edebilirsiniz. Ne İçmeli? Uyku öncesi için kazein proteini içeren içecekleri tercih edin. Sütte bulunan bir protein olan kazein yavaş sindirildiği için uyku öncesi için mükemmel bir seçimdir. Daha sağlıklı sonuçlar için kazeinli içeceğinize keratin, BCAA'lar ve glutamin içeren içecekler karıştırabilirsiniz.

Peki günde kaç saat uyuyorsunuz? (Yatış ve kalkış saatleri ile birlikte.)

pedro ve ferdityson bunu beğendi.
  2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Ben anlamadım yatmadan önce son öğünümüzün tavuk veya hindi olması mı tavsiye ediliyor?

3. Message

Message Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bunu okumadan öncede eti bir saate koyamadığımdan yatmadan 2 saat önce tavuk tüketiyordum. Yatmadan öncede süt ve lor peyniri. Ben günde 7 saat civarı uyuyorum az ama arttıramadım bir türlü.

4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Hala kafamız karışık yatmadan önce içilen süt büyüme hormonunun salımını azaltıyor deniyordu neye inanıcaz şaşırdık artık .

5. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Yazı birbiriyle çelişiyor, eski yazı olabilir.

Süt insülini fırlatır, ve içindeki süt şekeride yağlandırır uykumuzda ghden mahrum bırakırken nasıl kas yapmasını sağlayacak onuda açıklasalarmış. :)

RaJeV bunu beğendi.
  6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Kaynağı, yazarı, hatta ilk ikisi olsa bile bilimsel makalelerle desteği yapılmamış yazılara itibar etmeyiniz.

7. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    daha çok büyüme hormonu ve testosteron için aç yatın :)

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kaynak belirtilmemiş

Phil_Heath bunu beğendi.
  9. maximum

maximum Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Uyumadan önce casein proteini çok güzel bir suplement tezgahıdır arkadaşlar
    Bi kere uyurken vucut gh salgılarken kurallardan birisi derin bir uykudur yani bundan kasıt vücudun istirahat halinde olması ve hormon üretiminde olması lazım ama sindirimi zor olan gıdalarda vücut hala sindirimde oldugu için yani çalışıyor durumda oldugu için hormon üretimi azalır kanaatindeyim çünkü oturuyor halde bile olsak çok yediğimizde üzerimize malak gibi bir ağırlık çöker ve camız gibi uzanırız çünkü vucudun sindirim yapması hakikaten yoğun tempolu bir çalışma gibidir.İstersenizbir deneyin ağır bi antırenmandan sonramı dahacok agırlık çöker yoksa yemegi cok kacırdıgımızdamı
    birde kas = proteine insanlar cok aşırı baglıyorlar bu inanılmaz birsuplement tezgahıdır buna aldanmayın

10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Yatmadan 1-2 saat önce tüketilen casein protein uyku halinde bünyeyi zorlamaz, midedeki sindirim zaten büyük ölçüde bitmiş olur, midede ve bağırsaklarda casein jel halini alır ve yavaş yavaş 5-7 saat boyunca kana protein akışı sağlar ayrıca insülin de yükseltmez o sebeple gh'yi olumsuz etkilemez tam aksine vücudu her saat proteinle destekleyeceği için onarıma katkı sağlar, yatmadan önce aç yatılmaması gerekir eğer sporcuysanız, 1-2 saat önce kaşar,süzme peynir vs gibi yiyecekler yiyebilirsiniz, direk süt içerseniz gece fazla karbonhidrat alacağınızdan verimsiz olur.

Son düzenleme: 7 Eylül 2012
  11. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ama dediğin gibi 2 saat önce yenilmeli yani sindirim işlemi bitmeli emilemeye geçmeli yavaş yavaş. Yatmadan 5dk önce yiyip yatmak yorar bedeni. Ben şahsen 12de uyayacaksam 10da lor peynirimi yerim. Yatmaya doğru zma alırım mesala. thums:

Rinkushichi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş