Uyuyamiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve xsonysonic tarafından 17 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba,

Aranıza yeni katıldım. 2.5 aydir fitness yapiyorum. HIIT ile basladim sonra ağirliğa girdim. Her sabah ayni saatte salona gittim. Basladigimda 59 kiloydum. Su an 54 Kiloyum. 9 kg yağ kaybettim.
    Ama spora basladigimdan beri geceleri uyuyamiyorum. Vucudum bitkin. Uyku istiyor. Ama beynim hep canlı. Doping almis Zombie gibi yatiyorum. Uyaninca zindeyim sorun yok.
    Kullandigim urunler CLA, glutamin, L Carnitin, Protein tozu, amino asit.
    Spora baslamadan once boyle bir sorunum yoktu. Spora basladiktan 10 gun sonra basladi. Cidden yorgunum ve uyumak istiyorum. Ama beynim uyanik. Bu durumun sporla ilgisi olabilir mi merak ettim.

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    9 kg yağ epey iddialı olmuş doğrusu. yada yanlış yazdınız. Vücut bitkin düştüğünde uyumaktan daha keyifli bir şey yoktur.
    Yani siz dirensenizde mışıl mışıl uyumanız gerekiyor. Uykunuz bastırmadan yatağa girmeyin örneğin.
    Belki aldığınız yağ yakıcılar tepki vermiştir diycem fakat bunun bir benzerini daha önce hiç duymadım.

xsonysonic bunu beğendi.
  3. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Yanitiniz icin tesekkur ederim.
    Bugun salona gidince analiz sonucumun resmini cekeyim. Birlikte degerlendirebiliriz. Yazilma tarihim 1 Şubat. Ama 28 gün kadar bir sure gidemedim. Sorun degil. 3.5 aydan degerlendirebiliriz. Son ayda 500 gr kas yaktim. Bunun nedenini hoca anlatti. Proteini cok almama ragmen karbonhidrat alimima ozen gostermedim. Hata ettim. Siz simdi oyle deyince ben de supheye dustum. Yanlis mi anladim acaba. Printer olmadigindan resmini cekmem gerekiyor.
    Uyku olayina hocam da ayni seyi soylemisti. Almis oldugun urunler buna sebep olmaz demisti. Bir daha da sormadim. Bir de onu sorayim hala duzelmedi diye. Olmadi doktora giderim. Sabah uyanmasi eziyet degil ama uykuya dalmak bildiginiz eziyet. Zihnim hep açik. Saatlerce dalamiyorum :/

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    supplement sebebiyet verir buna hatta çok sık karşılaşılan bir durumdur
    spora yeni başladığın halde bu supplementleri sana hocan pazarladıysa bilki o adam sadece cebini dolduruyor
    l carnitine 45 ve 50 yaş üzeri insanların ihtiyacı olduğu bilimsel olarak kanıtlandı

xsonysonic bunu beğendi.
  5. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Yok oyle degil. Salondan almami onermedi. Sadece yazili verdi. Ben de eşime verdim. Onun cevresinde bu urunlerin satisini yapan bir arkadas var diye.
    Aslinda spor gecmisim var diyemem. Sadece bundan birkac yil once 1 sene salona gittim. Fakat ordaki hoca beslenme konusunda sanki yarismaya hazirlaniyormuşum gibi bir beslenme vermiş. Bir yil sonra sadece zayiftim. ve beynim sulanmisti acikcasi.

zzzxxz bunu beğendi.
  6. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Ama supplement sebebiyet verir diyorsaniz hangisini ne sekilde almaliyim. Karnitini sabah 08:30 da aliyorum.

7. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    yaşını bilmiyorum ama 50nin üzerinde değilsen l carnitine ihtiyacın yok
    carnitin senin vücudunda doğal olarak zaten bulunmakta ilerleyen yaşlarda vücutta azalır ve yağ yakımı zorlaşır
    protein tozu glutamin amino asit hepsi beraber sadece spor sonrası al
    cla yı da yemekle beraber alınması önerilir
    ama ben onuda kullanmanı önermem büyük ihtimal seni uykusuz bırakan cla

xsonysonic bunu beğendi.
  8. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    40 yasindayim. Evet aynen o sekilde kullanmami önerdi. Karnitin icin farkli seyler soyleyenler var. Denemekte fayda var. Onerinizi dikkate alacagim. CLA'yi kesiyorum o halde. Tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin.

zzzxxz bunu beğendi.
  9. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8

Evet sanirim yanlis yazmisim. Yağ oranina bakmisim demek ki. Ölçüm sonuçlarim bu şekilde.

10. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Rakamlara pek takılmayın, disiplinli antrenman ve temiz beslenme ile aynada göreceğiniz vücuttan memnun olacağınıza eminim.
    Uyku problemi içinde kafanızı ruhunuzu biraz daha az yorun. fazla supplement almayın.

xsonysonic bunu beğendi.
  11. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Dogru diyorsunuz aynadaki goruntu en onemlisi :) Tamam o halde supplementlere de biraz ara vereyim. Tesekkur ederim yorumlariniz icin.

imagine40 bunu beğendi.
  12. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Mutlaka iceriginde kafein, taurin vb uyarici olan bir supplement kullaniyor olmalisiniz. Urunlerin iceriklerini dikkatlice okuyun. L carnitine olmasi muhtemel, metabolizmayi hizlandirip yag yakimini arttirmak icin icine yesil cay ektresi, taurin, kafein vs ekliyorlar genellikle.
    Bence hic birine ihtiyaciniz yok, beslenme+dinlenme+antrenman üclüsüne maksimum özeni gosterdiginiz takdirde bizler gibi musabik olmayan amatör sporcular için gayet yeterli bir gelisim saglayacaksiniz.

xsonysonic bunu beğendi.
  13. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Brewmaster cok tesekkur ederim. Iceriklerini kontrol edecegim. Mutlaka vardir. Kullandigim karnitin 1800 lük. Abartmis olmaliyim sanirim. Ara verecegim hepsine. Protein tozuna da ara vermek gerekir mi? Kas yikimina ugramiim sonra. Bir onu biraksam mi birakmasam mi diye arada kaldim açikcasi.

14. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    2.5 aylık bir sporcu icin bu kadar cok supplemente hic gerek yok. Analizden gördüğüm kadarı ile 54kg sunuz, bu sebeple ihtiyaciniz olan makrolari (yağ-protein-karbonhidrat) dogal besinlerden almanız çok daha kolay. Cok ileri seviye hedefleriniz olmadigini dusunerek ornek veriyorum, yagsiz kutlenizin 1.2 / 1.5 katı protein ihtiyacınız var, bunu çok rahatlıkla kahvaltıda omlet, öğlen yemeginde izgara tavuklu salata, aksam et veya bakliyat, gün icinde 40-50 gr badem ceviz yiyerek dogal ve saglikli bicimde fazlasiyla karsilayabilirsiniz. Supplementler besin takviyesidir ve ayni vitaminlerde oldugu gibi dengesiz ve yetersiz beslenme varsa açığı kapatma amaçlı alınır. Spora baslar baslamaz mevcut tum supplemet cesitlerinden birer kutu almak hic akillica degil, aslinda acemi oldugunuzu dusunursek, bu sekilde yonlendirilmeniz isin icinde biraz ticari kaygı varmış hissi uyandiriyor.

xsonysonic bunu beğendi.
  15. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Sizi gercekten anliyorum. Fakat onceki yorumlarimda da belirttigim gibi ticari bir olay degildi. Salondan almamizi onermedi. Benden alın, ben bulurum da demedi :) Eşimin arkadaşindan temin ettik.
    Benim beklentim yuksek aslinda. Hocayla da bunu konusmustum. PT aliyorum. Kas kaybetme sebebim tamamen benim karbonhidrati pek umursamamis olmamdan kaynaklaniyor mesela. Beslenme seklim sizin onerinize benziyor. Yumurta, lor, pirinc, bulgur, somon, hindi, ceviz, badem, salata. Fakat daha bir agirliga girdik. Simdi yağ yakmaktan ziyade sekillenme olayindayiz. Bu durumda protein yetersiz gelebilir diye dusundum. 5, 6 ve 7.5 kg dumble ile calisiyoruz. Gogus ve koltuk alti arasinda kalan bolge icin 3.5 kg. Kusura bakmayin isimlerini bilmiyorum ancak bu sekilde ifade ediyorum. Mesela tutup asagiya cektigimiz bir calismamiz var. Kollar dirsekten sabit, gogus hizasina kadar cikiyor sonra indiriyorum. Onu mesela 40 kg calisiyoruz. Bunlarda zorlanmiyorum. Ertesi gun agrim vs de olmuyor. Bu sebepten de bu kadar supp. almami istemis olabilir. Ama uyku sorunu yasiyorum ve cidden buyuk eziyet. Alisma sureci de olabilir bilmiyorum. Ya da spor yaparken beynimin salgiladigi bir kimyadan. Supp.lar buna sebep mi degil mi ancak birakinca anlayacagim. Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim.

16. ironaddict

ironaddict Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Melatonin kullanmayı dene

xsonysonic bunu beğendi.
  17. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    ironaddict, tesekkur ederim. Arastirma yapayim o zaman neymiş diye.

18. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Baktim simdi. Evet olabilir! Cunku son zamanlarda karanlikta uyumuyorum, uyuyamiyorum daha dogrusu. Melatonin salgisi yavaslamis olabilir. Guzel bir noktaya değindiniz. Tekrar tesekkurler.

19. ironaddict

ironaddict Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Rica ederim :)

xsonysonic bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş