Uyurken vucudu en iyi beslemek için ne yapılması gerekir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve GyMania tarafından 2 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

10 yumurta beyazı ile 100-150 gram kadar loru tavada karıştırıp omlet vari bir kıvamda yatmadan önce yemenin sizce ne gib i faydası veya ne gibi zararı olur?

Aynı menüyü sabah kahvaltı olarak mı yemek faydalı olacaktır yoksa antreman sonrası yatmadan evvel mi yemek faydalı olacaktır? Bana yatmadan önce yemek daha cazip geldi antreman günlerinde. Antreman olmayan günlerde de sabah kahvaltı olarak yemek mantıklı geliyor. Ne dersiniz?

Saygılarımla

2. hardark

hardark Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    slm

protein miktarı yeterli ama biliyorsun depolanmıyor protein bir mikltarı vucuttan sindirilip atılıyor bence miktarı fazla yumurta karaciğeri aşırı yorar gün içine bölmende fayda var diye düşünüyorum selametle

3. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman şöyle yapsam, 5 yumurta beyazı + 100 gram loru omlet yapıp yatmadan evvel yesem. Sabah kahvaltısında da yine 5 yumurta beyazı + 100 gram loru omlet yapıp yesem daha mı uygun olur? Benim yatarken bu omleti yememin sebebi antreman sonrası yorulan ve yıpranan kasları uykuda beslemek, seçimim de yumurta + lor ki emilim süreleri uzun olduğu iççin. Malum antremandan hemen sonra zaten whey + Bcaa + Glutamin alıyoruz. Benim amacım kasları uykuda beslemek...

4. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada ben evde çalışıyorum saat 22:00 sonrası. Elimde ki aletler şöyle;

Uzun bara 2 onluk takılı,
    Z Bara 2 tane yedibuçuk kg takılı,
    Dumbellarda 15 er kg var,
    Bir tane göğüs sehpam var, (düz, decline, incline oluyor)
    Birde weider crunch var,

Haftada 4 gün çalışıyorum. Programım özetle,

1. gün göğüs, triceps, bacak
    2. gün omuz, sırt, pazu

Tabi tüm bölgeler kendi içerisinde dallanıyor. Şu an gayet iyi gidiyorum... Amacım Mart 2007 sonuna kadar evde form tutmak ve Nisan sonrası salonda diyet destekli define olmak...

5. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben olsam yumuratyı kısar lor veya süte ağırlık veririm casein proteini için. Yavaş sindirilen bir protein olduğu için gece kullanımına daha müsait

6. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Re: Uyurken vucudu en iyi beslemek için ne yapılması gerekir

selam GyMania;
    bahsettiğin yumurta ve lor karışımını bana ağırsiklet boksör bir arkadaşım önermişti. o ve diğer boksör arkadaşları kuvvetlenmek için böyle bir beslenme uyguluyormuş. tabii bu beslenme bütün güç sporları için de yani bizim için de geçerli.
    sana tavsiyem, bu beslenmeyi sabah ve öğlen uygulaman ve gece yatmadan önce meyve ağırlıklı (mevsim meyveleri, daha çok elma yı tercih etmen lehine olur, uykuya geçişi kolaylaştırması bakımından) beslenmen. zaten ant. sonrası kullandığın supplementler yeterli olacaktır. uykuda beslenme ihtiyacı için yumurta-lor menüsü mideni rahatsız edip uykuya geçişini zorlaştırabilir. bu nedenle illa yağsız ama proteinli bir şekilde vücudunu gece beslemek istiyorsan toz protein ve amino asit tabletleri kullanmanı tavsiye ederim. hem emilimi kolay, hemde mideni rahatsız etmez

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    selamlar
    vucudun gece özellikle uykuda beslenmesi buyuk onem taşır..
    bu nedenle dedigin gibi yatmadan once de gece boyunca kaslarını besleyecek gec emilimli bir protein alımı yapmalısın.. bu nedenle peynir, özellikle de lor peyniri harika bir tercih.. 35 gram civarından fazla almamaya calıs emilmez..
    ben yatmadan evel 150-200 gram lora çok az süt ekleyerek krem peynir gibi ezip yiyorum.. (kuru kuru yemesi zor oluyor) yumurta ile gece ugrasmak hic pratik değil..
    bir arkadasın dedigi gibi gece yatmadan supplement alımına katılmıyorum.. cunku senın amacın mumkun oldugunca yavas emilebilecek protein tuketmek.. buna en uygunu ise peynir turevleridir kanımca..
    yatmadan evel süt tüketimi konusunda bir çok başlık açılmıştı.. tüketmeye veya tüketmemeyi öneren değişik fikirler var.. (nedenleri ilgili başlıklarda okuyabilirsin) Ben gaz yapması ve uykuyu bölmesi nedeniyle gece fazla süt tüketmeye karşıyım..
    uyku meselesine gelince 150-200 gram peynirin uykuda rahatsızlık verecegine katılmıyorum..
    saygılarla

8. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    selam bonatschi bir çok kişi casein dolayısıyla gece uyumadan peynir yenilmesini tavsiye ediyor, benim merak ettiğim bunun vücuttaki insülin i nasıl etkileyeceği? olumlu yönde mi olumsuz mu?
    teşekkürler.

9. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    benim söylediklerim sadece mantık yürüterek bulunduğum tavsiyeler. ben yapmıyorum bu söylediklerimi. gece gece ne yesem sıkıntısına düşmedim hiç. hocamla konuştuğumda o da ilk defa duyduğunu söyledi böyle birşeyi. gece gece peynir veya türlerini yemeden de oluyor bu iş. yiyen veya yemek isteyen yine yer. faydası vardır veya yoktur, orası beni ilgilendirmez. gün içinde kuvvetli besleniyorsan zaten, gece peynir, casein..vs. yemek pek mantıklı gelmiyor bana. sevgili GyMania, gün içindeki beslenmeni kuvvetli yap, geceyi kafana takma. sana mantıklı geleni yap ve takıntı haline getirme gece vücudunu beslemeyi. bırak en azından gece dinlendir vücudunu (bu da bir tavsiye) :)

(bu arada casein in proteininin geç emildiğini ve uykuya dalmadan yenmesi gerektiğini biliyorum. ama benim için son derece gereksiz bir ayrıntı)

10. Hentai

Hentai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Başlıkta bir kaç arkadaşın düştüğü yanılgıyı görüp uyarayım dedim. Lor casein değil whey yapılıdır(peyniraltı suyunun çökeleğidir), casein gibi uzun sürede sindirilmez.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    gece yapılan bu turden beslenmeler vucudun growth üretimini etkiler.whey alımı bence daha yerınde olur.

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda farklı yerlerde tartışıldı ama lor peyniri beyaz peynir kadar uzun sürede emilmiyor. Whey gibi daha hızlı kana karışan bir besin. Bence beyaz peynir(casein) ve yumurta karışımı gece için daha ideal olacaktır. Yatmadan sadece protein almalıyız şekerden uzak durun. GH'ı yüksek tutmak için.

13. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    lıght kaşar peyniri 150 gr. 100 gr=24 gr protein. en geç sindirilen uzun ömürlü peynir çeşidi bildiğim kadarile tavsiye edilir. gece whey almak mantıksız 2, 2.5 saat sonra başlıycak vucut kaslardan kemirmeye.. şuradada bir yanlış var en hızlı sindirilenlerin başında yumurta beyazı gelir lorla alındığındada, lorda whey meşelli olduğu için hızlı karışır ve sindirilir sabah kahvaltısı için iyibir seçim.

14. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    1 haftadır 1 gün ara ile bir öğün sabah bir öğün öğle olmak üzere lor + 6 yumurta beyazı yiyorum. Öğleleri yanında mandalin veya portakal veya elma yiyorum. Çok etkisini gördüm kaslarımı dolu dolu hissetmeye başladım. Tavsiye ederim.

Yatmadan evvel antreman sonrasına denk geldiği için ;

Whey Gainer + Glutamine + BCAA + Creatin + ZMA

karışımı hazırlıyorum, yaklaşık 400 cl su ile karıştırıp içiyorum. Baya etkili oluyor kuvvet artışında.

orcun bunu beğendi.
  15. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    arkadaşlar benim o kadar yumurta midem almıyor.
    bende haşlanmış tavuk yiyorum bol bol yada biftek..

16. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurta beyazı + Lor karışımına bir kaç ince dilim domates ekler yaparsanız daha leziz oluyor. Taddaki o nötrlük kayboluyor.

Sayfayı Paylaş