Uykusuzluk ve Yorgunluk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bymuratgol tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Saygıdeğer abilerim ,sevgili kardeşlerim yaklaşık 1 aydır akşam eve geldiğimde haftada 4 gün dambllarla ağırlık çalışıyorum.Sabah 6,30 da kalkmak zorundayım işim gereği.Fakat sabah kalkınca ceset gibi oluyorum.Uykulu ve yorgun.Spora başlamadan önce böyle sorunlarım olmuyordu.Acaba beslenmemlemi alakalı yoksa hamlıktanmı?.Antremanlardan sonra protein veren gıdalar yiyorum.Kilo almamak için karbonhidrat yemiyorum.Bununla bir ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum.Herkese kolay gelsin.

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Günlük kaç saat uyuyorsunuz? Spora başlayınca uyku sürenizde kısalma oldu mu?

3. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Spor yaptığım günler ortalama 7 saat

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bana biraz beslenme ile ilgili gibi geldi. Tam düzeninizi yazabilirmisiniz

AnTiCoRe bunu beğendi.
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sorunlarının sebebi birden fazla şey olabilir.
    -Kilo almamak için karbonhidrat alımını bi tık az alıyor ve buda yorgunluğa sebeb oluyor olabilir.
    -Yaptığın iş vücudunu performans olarak zorlayan bir iş ise , yine beslenmende karbonhidrat alımını bir tık az almandan kaynaklı genel günlük performansına etki ediyor olabilir.
    Uyku ile sorunun , gece uyuyamamak mı anlamış değilim.
    Beslenme programını biraz çeşitlendir , yeşil sebzeler yoksa ekle ekstra biraz karbonhidrat artışı koy gün içinde performanslı işlerinin öncesine ve uyku sorunun varsa bunun sebebini aramaya çalış.

6. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Gün içerisinde yorgun hissetmiyorum.Sadece antremandan snraki sabah uyandığımda böyle hissediyorum.Antremandan önce ve sonra doğal olarak protein içeren besin yiyorum..Fakat antremandan sonra karbonhidrat almıyorum.Antremanlarımı akşam saat 9-10 gibi yapmak zorunda olduğumdan antremandan sonra sadece proteinli besin yiyip yatıoyorum.Kilo almamk için başka birşey yemiyorum.Sabah işe gitmem gerektiğinden günlük ortalama 7 saat uyuyabiliyorum.

Sayfayı Paylaş