uykusuzluk problemi, yardım lütfen :@

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve eymymg tarafından 28 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. eymymg

eymymg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam

Selam

Birkaç gün önce toplu olarak ek besin takviyeleri aldım ve o gün bu gündür gece uyku haram oldu. Kullandığım ek besin takviyeleri ve zamanları şöyle

One a day multivitamin: sabah kalınca
    GNC Vitamın C 500mg (yavaş emilen): öğlen 1-2 gibi
    Gaspari SizeOn 1 ölçek: Antreman sırasında öğlen 12 civarı
    Gaspari Myofusion whey Protein: Gün içinde 1 kaşık + yatmadan önce 1 kaşık (içindekilere baktım kreatin yok)

bu ürünleri kullandığımdan beri geceleri uyuamıyorum. Sizce nedeni ne olabilir? Daha önceden de Myofusion kullanmıştım gece yatarken, 1 kutu bitti uyku sorunum olmadı hiç yenisini aldım. Gaspari SizeOn'dan şüpheleniyorum, içinde bir sürü içerik var bilmediğim ama çok ilginç sabah alıyorum geceye kadar etkisi geçmesi lazım değil mi?. Mail attım Gaspari'nin sitesinden cevap yok. Lütfen yardım :S

2. ivrin

ivrin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de vardı, eczacı bana passiflora önerdi, yan etkisi olmayan birşeyler isteyince en bitkiseli bu diye. Çünkü uyku haplarının genelde depresyon ilaçları eşliğinde verildiğini bu da sabahları kolay ayıkamama ve epeyce bi süre sersemlik oluşturduğunu söyleyince ikna etmişti o zaman beni. 1 kaşık içersen sakinlik yapıyor, 2 kaşık içersen uyku getiriyor dedi ama başlarda uykum gelir gibi olmuştu fakat sonra 3 kaşık almama rağmen gelmedi ama bu benimle ilgili de olabilir. Muhtemelen denemişsindir ama denemediysen de bir dene.

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    geç antrenman yaparsanız doğal olarak pre ve post olarak aldığınız supplementler uykkuyu engeller. bir de kafein içeren nox ürünleri alırsanız uyumak zorlaşır.
    doktor ve eczacı tavisyesi üzerine passiflora denedim ama işe yaramadı.
    doktor tavsiyesi üzerine yan etkisi olmayan oldukça basit bir ilaç olan unisom u kullanıyorum işe yarıyor fiyatı 2 lira. tekrar ediyorum bu çok basit bir şey ilaç bile değil pastil gibi. zaten uyu ilacı falan da değil sadece antihisaminik yani basit bir alerji kaşıntı giderici. yan etkisi uyku yapması sadece.
    ideali hiç böyle şeylere ihtiyaç duymamak ama daha zararlı ve anti depresan özellikli ilaçları düşünüyorsanız önce bunu deneyin derim.

Predatel ve Reddie bunu beğendi.
  4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    son zamanlarda bende de uyku sikintili ben bunu bi deniyim

5. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Remeron tabletin çeyreğini içerek bu sorunu giderebilirsiniz çok fazla uyuttuğu için tam bir tablet içmeyi düşünmeyin bile 2 gün ölü gibi uyursunuz :D

6. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Uyku problemi ya psikolojiktir yada gün içinde uyumuşsunuzdur gece uyuyamazsınız. Bazı gıdalarda tetikler beyni uyarıcı gıdalar belki kullandığın supplament te ondan vardır sana tavsiyem banyoya gir ilk önce sıcak su ile başla en son soğuk suyun altında 5 dk falan bekle bi süt yada yoğurt ye ardına bi güzel uyku çekersin

7. xinplysz

xinplysz Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bendede uyku problemi vardi ama ben antreman saatimi degistirip saat sabah 8 de antremani yaptigim zaman aksam 22,23 hemen uykum geliyor vucut yorgun dusuyor ben bu sekilde uyku problemini cozdugume inaniyorum

By.Bordobereli bunu beğendi.
  8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaslar gonul ister ki bohem rahat bi hayatimiz olsun idman saatini kafamiza gore ayarlayalim hic bir seyi kafamiza takmayalim pozitif takilalim, ama malesef yok oyle bi durum =)

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  10. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/u...uk-t47006.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/h...uk-t63770.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/u...li-t55335.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş