Uykuda kramp

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve yalnızkovboy_89 tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Nedenini bilmiyorum fakat yaklaşık 1 aydır uykudayken, özelliklede sabah uyanmaya yakın sol baldırıma bir kramp giriyor.Feci şekilde kasılı kalıyor ağrıdan uyanıyorum.Nedeni ne olabilir sizce? bu sorunu yaşayanlar varmı? ne yapsam benim için daha iyi olur?

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben merdivenlerden düştümdü geçen yıl gibi neyse herhangi bir sorun çıkmadıydı tetkik araştırmalar sonucunda ama bahsettiğin aynı olayı sabah kalktığımda bir süre yaşadım. Zaman içinde kayboldu. Ne zaman tekrarlıyor dersen çok sık olmasa da arada sırada bir su kaybettirici alkol tükettiğimin sabahında bu durum tekrarlanıyordu da o da bitti artık. Sana tavsiyem bol su alımını yapıp dirüetik sigara, alkol, kahve gibi uyarıcılardan uzak durman olur. Zamanla da geçer, bu arada çok da ağır çalışmamakta fayda var. Anlayacağın kafaya takma, geçer :) Geçmiş olsun.

3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Tavsiyelerin için sağol estetik fenomen ,

inşallah geçer zamanla, bir aydır çekiyorum bu derdi uyanırken bacaklarımı gerdirdiğim zamanlarda oluyor genelde.Alkol ve sigara kesinlikle kullanmıyorum ama kahve hergün içerim onuda artık azaltıp su içimimi arttırıcağım umarım kaybolur bu kramplar kısa zamanda...

4. zuluman

zuluman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    bazen benimde başıma geliyor. kramp girdiğinde ayağını kalçana doğru çek ve ayak parmaklarını geriye doğru germeye başla. ben bu şekilde atlatıyorum. epilepsi gibi nedeni belli olmayan bir dert buda

5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    walla geçen gün banada oldu sabah kalkmıştım okula diye yemeğimi yedim ama okula gitmedm tekrar yattım ve sol calfıma bi kramp girdi bütün gün acıdı orası bende susuzluktan olduğunu sanıyorum.Çünkü uyandığımda çok susamış bi haldeydim.Bazı minerallerden olabileceğinide düşündüm ama yatmadan önce vitamin mineral hapımı almıştım bi süre bol su iç ve arkadaşın dediği gibi çay kahve vs uzak dur bence.

6. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bu gibi uyku kramplarının magnezyum eksikliğinden olduğunu duymuştum.
    Maden suyu tüketiminin yararlı olacağını düşünüyorum.

7. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Evet bende öyle yapıyorum kramp girdiği zaman hemen bacağımı kalçama doğru çekiyorum geçene kadar öyle tutuyorum bacağımı yoksa gergin durunca daha çok ağrıyor.Sanki baldırlarımdan geçen damarlarımdan birini kopartıyorlar...

redbaron_ bakalım onuda deneyeceğim, artık maden suyu tüketiminide arttıracağım...

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Maden suyu yerine mineralli su içmenizi tavsiye ederim. Daha sağlıklıdır, hazmı da daha kolaydır. Özellikle Kızılay'ın ürünlerini bir deneyin derim. Tercihen içersem sadesini içerim.

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    gözlemlediğiniz başka şikayetleriniz varmı alnınızda sinir oynaması göz seğirmesi vd. sinirlilik göz kararması

10. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    arasıra gün içerisinde kolumda yada bacağımda seğirmeler oluyor

11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    magnezium eksikliği.. kandaki değerleriniz normal oranda tutunuz direk kalbinizi dolaşım sisteminizi ve sinirleriniz etkilenir.

magnesium diasporal tavsiye ederim çiğneme tableti.

3 adet çiğneme günlük ihtiyacınızı karşılar

siz ilk 3 gün 3 adet geri kalan zamanlarda 1 veya beslenme durumuna göre 2 adet alın.

beslenme durumundan kastım et yumurta süt alımınız normal ise 1 adet alın.

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  12. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Maalesef yeni bir işe başladım ve yaklaşık 2aydır hiç idman yapmadığım gibi beslenmemde tamamen bozuldu.Zaten sırf bu yüzden bu ayın sonunda işi bırakıcam artık.Beslenmemi olabildiğince düzeltmeye çalışacağım, magnesium diasporal kullanımınada başlayacağım, tekrar teşekkürler atakan_irresistable verdiğin bilgiler için...

atakan_irresistable bunu beğendi.
  13. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Ya bende geçen gece uyandım birden su içmeye gidiyim dedim yataktan kalktığıma sol baldırı macaip kasılıydı yere zor basıyordum aynen sarhoşlar gibi birden sola doğru sürüklenip düştüm kalktım mutfağa kadar sol baldırım ağrıya ağrıya gittim

14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    şu konuyada parmak basayım çoğu insan hastaneye koşuyor şeker hastasıyım vb. kesinlikle yanlış magnezium eksikliği ile şeker hastalığının komplikasyonları neredeyse aynıdır gerek metabolik gerekse enerji gereksinimi için hücreye yakıt sağlayan magnesium
    eksikliğinde aşırı gıda tüketimi başlar. fakat aynı enerji verimini alamazsınız.

15. Circassian

Circassian Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Bende de 3-4 yıl önce oluyordu. Doktor mangezyum ve kalsiyum eksikliğinden oluyuor dedi. Sağlık ocağıydı ortada test falan yok yani. Siyah zeytin yemediğimi söyledim (öldürseler ağzıma sürmem) hemen ona bağladı ne alakaysa ondan başka bişeyde bu maddeler yok sanki. Neyse magnezyum için suda çözünen bir ilaç verdi ilk içmemle kusmam bir oldu. Ağzıma sürmedim kendiliğinden zamanla geçti.
    Yalnız aynı zamanda 8 aydır şeker hastasıyım ve ben belirtilerinin şeker hastalığıyla karıştırılacağını sanmıyorum. En azından şeker hastalığının belirtileri kadar şiddetli olacağını sanmıyorum.
    Burda kısaca yazim belki okunur çünkü ben bu belirtileri o dönemde bilseydim 2-3 ay şeker hastası olduğumu bilmeden her an koma tehlikesiyle gezmezdim.
    İlk olarak aşırı su ihtiyacınız doğuyor. Günde 5 lt civarı içmeme rağmen (kola meyve suyu vs. hariç) hala susuz ağzım kuruydu ve su ihtiyacım devam ediyordu.
    Beraberinde çok sık idrar. Gün içinde saat başı gece 2-3 defa uykudan uyanarak.
    Aşırı halsizlik ve ayaklarda ağrı ve karıncalanma. Uykuyu alamama sürekli yorgun hissetme.
    Sürekli acıkma hissi.
    Bunlarla birlikte en önemli belirtisi aşırı kilo verme. Ben geçen sene mart ayının sonlarına doğru 93 kg idim. Haziran başında 75kg temmuzda teşhis konulduğunda 71 kg dım.

Bu yazdıklarım Tip1 (genç yaşta olan insüline bağımlı) diyabet için. Tip2 diyabet konusunda bilgim yok.
    Magnezyum eksikliğinin belirtilerini tam bilmiyorum ama aynı belirtiler olsa bile bu kadar ağır olacağını zannetmiyorum. En azından bu belirtileri bilirseniz faydalı olur. Çünkü dünya üzerinde ki şeker hastalarının %10-20 arasının şeker hastası olduklarını bilmediği tahmin ediliyor. Ve Tip1 diyabet vakalrının azımsanmayacak kısmı ancak komaya girip (bayılarak) hastaneye kaldırıldığında teşhis konuluyor. Her şeyde olduğu gibi bunda da erken teşhis önemli.

Son düzenleme: 12 Nisan 2010
    yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  16. kerem52

kerem52 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    sigara içince, koşu yaparken kaval kemiğinin oraları yani tendon kılıfının ödem toplaması riski de var mıdır::? Bana da bu oluyor , yorulmadığım halde çok, sırf bu yüzden koşuyu yarıda kesmek zorunda kalıyorum! 2 yıl önce tendon kılıfı iltahaplanması teşhisi konmuştu, gene tekrarladı 2 yıl aradan sonra... bu neden olabilir peki? kramp gibi aynı şey yani!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:23 ----------

bu arada 2 yıl önce sigara içmiyordum, son 8 aydır içiyorum...

17. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler verdiğin bilgiler için Circassian,

Bende siyah zeytini hiç sevmem.Kendimi zorlayarak yerim sadece arada bir.Bu şikayetlerim varken [yaklaşık 1 ay önce] kızılaya kan bağışında bulundum.Bağış yapılan kanlar aynı zamanda testtende geçiyor.O nedenle sanırım şeker hastalığım yoktur.Allah'a şükür kramp dışındaki belirtilerin [halsizlik,karıncalanma...vs] hiçbirisi olmadı.Şuanda kramplardan da kurtuldum atakan_irresistable'in sayesinde...

Sayfayı Paylaş