Uyku sorunu -spora devam

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gencebayorhan tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar, ben 20 yaşındayım ve 2.5 senedir düzenli spor yapıyorum. Fakat son bir iki aydır peşimi bırakmayan gece uykuya dalamama, ve uykuda onlarca kez uyanma problemi gittikçe şiddetini arttırdı ve bu aralar sabah 6dan önce uykuya dalamıyorum, daldıktan sonra da son derce kalitesi 3-4 saat süren bi uykudan sonra uyanıyorum.Tabi gün oluyor mışıl mışıl 7-8 saat uyuduğum da oluyor.Her gün en geç 1de yatağa girmekten de hala vazgeçmedim. Beslenme düzenim bozulmak üzere. Ben saatlerin kaymasına rağmen öğünlerimi kalkış saatime göre yeniden düzenleyip salona devam ediyorudum. Ama salon sorası geciken ve bazen hiç olmayan bazen de bitmek bilmeyen kas ağrılarım beni düşündürmeye başladı.
    Bu koşullar altında spora devam etmek olan vücuduma da zarar mı veriyor yoksa belki kazancım bir hayli azalıyor ama kaslar bir şekilde kendini geç te olsa toparlıyayıp geliştiriyor mu?
    Yorumlarınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var..

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Orhan çay kahve kola kafein gibi şeylerden uzak dur....yemeklerde kola yerine ayran çay yerine oralet ıhlamur bitkisel çaylar papatya rezeneye çayı falan içmeyi dene gece yatarken sıcak süt içebilirsin .....
    rezeneye çayı funda yaprağı falan bunlar hazımsızlık sebebiyle uyuyamıyosan iyi gelebilir....
    Eğer sorun stresten ise melise çayı karabaş otu etkili olabilir....

Bir arada artık psikiyatri mi ilgenir bu sorunla bilmiyorum uzman bir doktora gitmeni tavsiye ederim...

gencebayorhan bunu beğendi.
  3. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    zaten mükemmele yakın bir beslenmem var ve ne kola, ne içki ne sigara tüketmem. Spora başladığıdan beri neredeyse hep aynıo saatte yatıp kalkarım ama bu sorunun nerden çıktığını bir türlü çözemedim.
    Psikiyatrist e de gittim ve remeron diye bir antideprasanı yarım ölçek kullanmamısöyledi.İlaç hakikaten işe yarıyor ama antidepresanların metabolizmaya verdiği zarardan dolayı kullanmaya çekinyorum.

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Doktor karar vermişse getirisinin götürüsünden çok olacağını düşünüp vermiştir. En azından bu hususu da telefonda konuşabilirsin. Doktoru sayıp gitmişken verdiği ilacı ondan habersiz bırakmasan daha iyi sanki demeliyim. Bir de yatmadan evvel ilginiz dışında ağır bir şeyler okumak da iyi gelebilir.

5. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    kendisi de bu etkilerin olabileceğini söyledi ve eğer çözebiliyorsan kendin bir şekilde uyumayı dene yoksa bu ilacı kullan dedi. Benim asıl kafama takılan bu koşullar altında yaptığım sporun bana getirisinin götürüsünden fazla olup olmayacağı konusunda..

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    bak nap biliyormsun okulun acıldıgı ılk gun bende böyle yaptım , aynı senin gibi sabah 6 da uyup ögleden sonra 2-3 gibi kalkıyordum .

bugun sabaha kadar uyma sabahta uyuma , dayan akşam 8-9 a kadar sonra gir yataga zaten hemen dalarsın uykuya sabah en gec 10 da uyanırsın ve 1o da kalktıgın günün aksamı saat 8-9 da uykunun geldigini görücen ama sakın uykun geldıgınde yatmamazlık etme hemen git yat .

7. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    maalesef onu da defalarca denedim..

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uyku-sorunu-olanlara-t1831.html?t=1831&highlight=uyku
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uyku-hakk-nda-t15153.html?t=15153&highlight=uyku
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...bilere-t6122.html?t=6122&highlight=uykusuzluk
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/melatonin-supplement-flex-magazine-diez-t9013.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş