Uyku Sorunu Olanlara

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Despo tarafından 23 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Konuyu burada acmayi uygun gördüm.

bu sporda dinlenmede önemli hepimiz biliyoruzi. Son zamanlardar uyku sorunu yasiyorum, benki günde kac saat uyuyan, 2 günde 10 saat anca uyuyabildim, stressli oldugumdan. Biraz arastirma sonucu baldrian adinda bitkisel gida takviesi buldum, Danimarkada recetesiz satiliyor. Bitkinin ismi Valeriana Officinalis.
    Yatmadan önce kullandildiginda uykuyu tetikliyor.
    2000 yil önce yunan doktor Galen tarafindan kesfedilmis.

Tavsiye edebilirim.

Reddie, 2157, kiraly ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. berkin

berkin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bu ilaç uyku getirici mi yoksa sakinlestirici mi?? mesela xanax gibi bisey mi??banada cok gerekli bole bir ilaç
    saygılar...

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Despoooo derdimin dermanı çok yararlı bi başlık açmışsın uyku sorunu bende dewamlı var ama şöle bişi ben gece çoook geç uyuyom ve uyudummuda bidaa kolay kolay kalkmıom bundan dolayıda sabah derslere gidemiom daha doğrusu öğlen bile gidemiom,şimdi bu ilaç tr de varmı varsa nerde???

4. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Buradan alabilirsiniz:
    http://www.bitkisel-tedavi.com/siparis.htm
    Ürün kodu:K-15

Bu yaziyi okuyun:

Valeriana officinalis
    (VALERİANACEAE)

Latince Adı: Valeriana officinalis

Familya: VALERİANACEAE

Diğer İsimleri:
    kediotu
    valerian (İng)
    baldrian (Alm.)
    valeriane (Fr.)

Etki ve Kullanım:
    Yatıştırıcı, uyku getirici, kramp çözücü, kan basıncını düşürücü, şişkinlik giderici, adet dönemi gerginlikleri, sinirsel bitkinlik Kediotu kökü, özellikle günümüzde ön plana çıkan korku, gerginlik, stres ve sinirlilik hallerinde büyük bir başarıyla ve gönül rahatlığı ile kullanılabilecek çok değerli bir drogdur. Etkinliği ve güvenilirliği bilimsel olarak da kesinlikle saptanmıştır. Çay, tentür veya preparatlar biçiminde kullanılır. Pratik olduğu için, preparatların ve tentürün kullanımı daha yaygındır. Ama tentür kullanımında dozaj çok önemlidir. Örneğin, 10- 15 damla pek etkili olmayabilir, ama 35-40 damla veya 1 tatlı kaşığı dolusu tentür biraz ılık suyla alındığında kesinlikle etkili olacaktır. Ama bu etkinin eşliğinde ön plana çıkan, yorgunluk ve dalgınlık değil, rahatlatıcı bir canlılık halidir. Onu öncelikle uykuya dalma ve uykuyu sürdürme problemi olanlar kullanmalıdır. Şerbetçiotu ile birlikte kullanıldığında daha da olumlu sonuçlar alınabilir. Genelde, sinir sisteminden kaynaklanan tüm rahatsızlıklara ve ağrılara karşı kullanılabilir. Örneğin huzursuzluk, sinirlilik, korku, endişe, karamsarlık, baş ağrısı, migren, sinirsel kalp çarpıntıları, histeri, dişilik organı ağrıları, sinirsel mide şişkinlikleri, mide bulantısı, menopoz rahatsızlıkları ve çalışma ortamındaki veya özel yaşamdaki stres hallerine karşı mutlaka kullanılmalıdır. Günümüzün hızlı ve uğraşı gerektiren yaşam biçiminden kaynaklanabilecek tüm hastalıklar, sinir sisteminin güçlendirilmesi ve dengelendirilmesi ile önlenebilir. Bu hastalıklara, mide ve karın ağrıları, safrakesesi rahatsızlıkları, kalp bölgesindeki ağrılar ve sürekli kabızlık halleri de dahildir. Özetle, günümüzde yaşam kavgası veren veya özel yaşamında stres yaşayan herkesin onu kullanması çok yararlı olacaktır. Kullanım biçimleri: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış kök, orta boy bir su bardağı dolusu suya eklenir ve arada bir karıştırılarak 8-10 saat demlendirildikten sonra ılıklaştırılır ve süzülür. Acil durumlarda ise, aynı miktar bitki aynı miktar kaynar derecede sıcak suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlendirilir ve süzülür. Uykusuzluğa karşı hazırlanan çayda 2 tatlı kaşığı kök kullanılabilir ve balla tatlandırılarak, yatmadan yarım saat önce içilir. Genelde ise, günde 2-3 bardak veya ihtiyaç duyulduğunda 1 bardak içilir. Tentür: Kurutulmuş ve ince kıyılmış kökün alkole yatırılmasıyla elde edilir. Valeriana D3, D4, D5 veya D6 inceltileri kullanılır genellikle. Yukarıda adı geçen tüm rahatsızlıklara karşı, günde 3-4 kere, 25-30 damla, yarım kahve fincanı ılık suya eklenerek veya bir kesmeşekere içirilerek alınır. Ayrıca gerek duyulan her durumda alınabilir. Uyarı: Kediotu kökünün bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Sürekli kullanım gereğinde, 4-6 haftalık aralıklarla, oğulotu ile dönüşümlü kullanılmalıdır. Aksi halde uyarıcı etki yapmaya başlayabilir.

Alinti: ebitki.com

foranimati10 ve castorpollux bunu beğendi.
  5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Despo'nun imdadına yetişen ürünün Türkiyedeki adı Valerian Root. Ben de kullanmıştım 2-3 yıl önce ancak ter kokusu yapmıştı çünkü kediotu denilen bu otun kendi kokusu da çok yoğun zaten ve terle atıldığı için ter kokusuna ekleniyor.

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    blitz peki işe yariyor mu bu ürün?

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kesinlikle yarıyor. Uyumak istediğim saatten 1 saat önce içiyordum, yarım saat sonra da yatağa uzanıp bir kitap, dergi vs. alıyordum; yarım saatin sonunda çok sakinleşmiş ve uykulu hissediyordum böylece de rahatlıkla uykuya dalabiliyordum.

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    benim uyku sorunum devamli var hemen 1 tane alicam.tesekkürler blitz...

9. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Paylaşımlar için sağolun despo ve blitz güzel bir ürüne benziyo ama bu ter kokusu sorunu biraz kötü..

10. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Kesinlikle faydasi var blitz´inde dedigi gibi. Özelliklede stress sonucu yatakta sürekli düsünmelere karsi bence cok iyi.

Kullanali cok oldu cünkü o sira uyku sorunum halloldu ve artik kullanmiyorum, ama kesinlikle tavsiye ederim.

11. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Yatmadan önce herhangi bir vitamin veya vitamin kompleksi kullanıyorsanız onlar da uyku faktörünü ortadan kaldırır. Aynı zamanda yatmadan önce yenilen yemek midede toplanan kan yüzünden daha zor uykuya neden olur?
    Geç saatlerde spordan dönen arkadaşların takviyeleri bu soruna neden olabilir diye düşünüyorum..Ihlamur + iyi bir kitap inanın soruna net çözümdür :)

12. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar , ben geç yatip geç kalkan biriyim yani günde garanti 9-10 saat uyuyorum fakat geç yatip geç kalkıyorum :D bunu bir etkisi varmi mesela babam zamaninda 10 da yatip 10 da kalkarmış bende 3 te yatiyorum daha doğrusu daha erken yatiyorum fakat geç uyuyorum 1-2 gibi kalkıyorum ,bunun kötü tarafi olurmu performans açisindan

13. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    insan doğası gerçektende mükemmel dizayn edilmiş bir makinadan çok daha mükemmeldir...

Bunun ispatlarından sadece bir taneside bu doğal zamanlama özelliğidir. Vücudumuz tarafından üretilen melatonin hormunu vücud ısısına duyarlıdır. Vücud ısısı düşüşüyle melatonin salımı artar yani ikindi vakti uyarsan uyku ihtiyacın dahada artar vücud ısısı saat 18 ile 06 arası düşer yani bu saatler arası melatonin salımı artmaktadır saat 22:00 bu hormon salımının en yüksek seviyeye geldiği saattir ta ki sabahın 04:00 kadar devam eder 06:30 da asgari seviyeye düşer. Bu hormon iyi çalıştığı taktirde yüzde 10-20 ömrü uzattığı söylenir. Melatonin ışıklada alakalıdır gece ışıklı bir ortam bile bu hormonun daha az salınmasına neden olacağı için uyku kalitesine ciddi oranda yansır. Hormon 7-8 saat aktif olur. O yüzden herhalde 7-8 saat uyumak ideal olduğu söylenir çünkü vücudumuzun bu hormanla yapmak istediği budur.

yani bunları göz önüne alırsak düzensiz uyku düzeni elbette performansı etkileyeceği açık, bende bir türlü beceremedim ama bu ürünü en kısa zamanda kullanmayı düşünüyorum gece 22:00 içip saat 24:00 da mutlaka uyuyor olmak birçok supplemente-iğneye bedel ama gelde becer...
    (24:00 da büyüme hormonu en yüksek seviyeye ulaşır!)

foranimati10 bunu beğendi.
  14. ecey

ecey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Atina
    beyler bence hastanelerin uyku bozuklukları servisine gidin benimde böyle bir sorunum vardı. onlraın önerdiği ilaçları kısa bir süre kullandıktan sonra prob. çözüldü.

15. markoni

markoni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    eski bir konu olmasına rağmen son zamanlarda aynı sorunu yaşadığm için yazmak istedim..doktorumun tavsiyesi ile 3 hafta kadar desyrel adlı ilacı kullandım tamam iyi uyuymamı sağladı fakat kas gelişimine olumsuz etkileri olduğunu düşündüğüm (ilacı kullanmadığım zamanlarda çok daha sert kaslarım) ayrıca iştahı tamamen kapatıp beslenme düzenimi bozduğu için bıraktım ve yine uyuyamıyorum.. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bir çözüme kavuşabildiler mi acaba? ayrıca spor için bahsettiğm sorunlar gibi sorun yaratmayacak ve işe yarayan başka herhangibi ilaç varmıdır?

16. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Rezene çayının üstüne tanımam. :D

17. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    gerçekten güzelmiş ya bende alacağım..

yanetkisi yok sanırım ter kokusu dışında? :)

18. ivers3n3

ivers3n3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı problem bendede vardı.unisom die bi ilaç kullandım.aynı etkiyi yapıyor.sakinleştiriyor.1 yada 2 tane yutuyorsun uyumak istediğin saatten 30 dk önce.uyuyosunda :D fiyatıda yanlış hatırlamıyosam 2 liraydı

19. arjun_srk

arjun_srk Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi Adayı
    Uyku sorunu genelde, doktora başvurulması gereklidir, bunun için çok araştırma yapılmıstır, ilaç sağlıklı bulmuyorum, ilaç sonucta bir tarafı yaparken bir tarafları yıkabilir, ayrıca uyku problemi olanlar odalarında ışığın bulunmaması gerekli gerçi herkez için gerekli ışığı algıladığında vucut bir salgı olustuyormus buda uyuyamama ve sabah kalktığınızda yorgun bir halde kalkmanızı sağlıyor, televizyonun düğmesinin ışığı bile yetiyor, bu duruma, araştırabilirsiniz, isterseniz.

20. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    benim de hastalık gibi bir uyku sorunum var geceleri asla uyuyamıyorum.

kullanmayı düşünüyorum ama korkuyorum her türlü ilaçtan. bırakınca onsuz uyuyamama sorunu olmaz değil mi??:confused:

Son düzenleme: 13 Şubat 2012

Sayfayı Paylaş