Uyku Felci(Karabasan)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve smltncr tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Uyku Felci(Karabasan)

1. Hiç başıma gelmedi

oy sayısı 91
    41,4%
  2. Hayatımda birkaç defa

oy sayısı 97
    44,1%
  3. Ayda bi kez

oy sayısı 22
    10,0%
  4. 2 haftada bir

oy sayısı 2
    0,9%
  5. Haftada bir

oy sayısı 4
    1,8%
  6. Hergün veya 2 günde bir muhakkak

oy sayısı 4
    1,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 71 üye.
  1. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sevgili Münzevi konu cinlerin varlığı ya da yokluğu değil ki.
    Birçok insan cinlerin varlığına inandığı halde bu konunun cinlerle alakası olmadığını düşünüyor.
    Yoksa karabasan olayının biyolojik olduğunu söylemek cinleri inkar etmek değil.Konunun cinlerle alakası olduğunu düşünenler inanıyor alakası olmadığını düşünenler inanmıyor demek yanlış olur.
    Bu olay toplumun büyük bir yüzdesinde görülüyor.Bu konuyu cinlere bağlarsak toplumun büyük bir kısmına cinlerin musallat olduğunu söylemek zorunda kalırız tabi benim görüşüme göre.
    Herkese Başarılar!

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Şunu demek istiyorum ben de: Nasıl ki ispatlanmamış tezlere dayanarak meselenin biyolojik olduğuna inanmak normalse, meselenin metafizik bir hadise olduğuna inanmak da normal olmalı.

Not: Cinlerin nüfusuna dair TÜİK verileri mevcut olmadığı için bu hadiseyi yaşayan herkese musallat olmalarında bir engel göremiyorum.

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    gün içinde çok stresli bir yaşam sürüyorsanız çok korkularınız varsa kaygılı biriyseniz tabiki öyle şeyler olur anlatılan hikayeler vs insanı etkiliyor bu yüzden korkuyorsunuz yok uyurken biri seslendi sırtıma dokundu vs diyorsunuz işte uyku zamanı stresten arınmış olun ılık duş alın güzel hayaller kurun ve uykuya dalın yatağınız ve yastığınız ortapedi rahat olsun herşey beyinde biter siz böyle şeyleri önemsemezseniz bir şey olmaz

Son düzenleme: 7 Kasım 2012
    mr_dblue bunu beğendi.
  4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Cinlerin varlığına dair de TÜİK verisi yok neden inanıyorsun,sapla samanı karıştırma.

5. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Varlığına dair verinin kaynağını zaten belirtmiştim. Karıştırdığım birşey yok. Sizden tek istediğim mesnetsiz sözde bilimsel verilere inananlara nasıl saygı gösteriyorsanız, bunlara değil de başka kaynaklara inanmayı tercih edenlere de aynı saygıyı gösterin.

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Saygı göstermediğimi nereden çıkardınız?
    İsteyen istediği şeyi söyler,istediği gibi yaşar taki bu sözler ve yaşam diğerlerinin haklarını ihlal edene kadar.
    Benim amacım bu tür konular tartışılırken her defasında din tartışmasına hatta yaratıcı vardır yoktur noktasına kadar taşınmasına engel olmak çünkü bunları tartışacak kişiler biz değiliz ve yeri de burası değil.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Zaten kimse karabasan olayını cinler aracılığıyla olduğunu söylemedi , dikkat edersen alper92 adlı üye arkadaş cinler üzerinden gözümle görmediğim şeye inanmam diyerek başka bir durumu belirtti ,bizde buna dayanarak bu yorumla ilgili görüşlerimizi belirttik , karabasanla ilgili değil zaten yorumlar .

mr_dblue bunu beğendi.
  8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Her neyse sevgili Flamel dediğim gibi konunun ince noktalara gitmemesi için naçizane tavsiyede bulundum o kadar.

flamel bunu beğendi.
  9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93

uyku felci karabasan vs. artik ne olarak adlandiriyorsaniz ona yol açar.

10. Snoopy

Snoopy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    benim başıma artık gelmıyor fakat geldiğin de de felç gibi degil di kafamı duvarlara vuruyor muşum abim görmüştü bir daha aynı odada kalmadık 2 yıldır farklı odalarda kalıyoruz

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    hiç başıma gelmedi :D mübarek insanım belkide ondandır şaka bi yana yatağa hiç uyumak için girmiyorum gece 11 de giriyorum 2-3 civarı sızınca uyuyorum anca :D

futbol programlarını filan izliyorum yan yatıp. bide hiç aç uyumam zaten :evil:

12. freakedout

freakedout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Başıma çok sık gelirdi bu karabasan denen şey. Genelde sesler duymaya başlarım ki bu seslerin içinde tanıdığım insanların sesleri olur ve gitgide bu sesler paranoyak çığlıklara falan dönmeye başlar tabi aynı anda sanki kafam gitgide patlicakmış hissinide yaşarım. Bazen beklerim ne olucak diye ama bir süre sonra durum dayanılamicak bir hal alıyor ve bir şekilde kurtulmaya uyanmaya çalışıyorum. Tabi uyanmak için kendimi öyle bir sıkıyorumki kalktığımda kafam patlıyacak gibi oluyor

13. W.White

W.White Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Çoğunuzun yaşadıklarının karabasanla alakası yok.16 yaşıma kadar sürekli yaşadığım bi durumdu.Bunda küçüklüğümde sürekli etrafımda bahsi edilen doğaüstü varlık hikayelerinin etkisi de büyük.14-15 yaşıma kadar yorganın altında sıcakta zar zor nefes alarak korkarak uyumamın önemli bi yeri vardır.

Neyse olaya gelirsek uyku sırasında birden uyanırsınız gözleriniz hafiften sağı solu görüyo olabilir ama üstünüzde müthiş bi basınç vardır ve hiçbir yerinizi kıpırdatamassınız.Bir süre sonra kendiliğinden gider.

Hatta bi ara o kadar fazla olmaya başlamıştıki artık geleceğini anlayıp yatakta poziyon değiştirirek gerçekleşmeden kaçabiliyordum.

14. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Benim de başıma bikaç kere geldi. En son geldiğinde küfür ettim bi daha gitti :D

15. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    konunun cinle periyle alakası yok daha çok uyanıpta beynin uyandığını algılayamamasından kaynaklanan felç gibi.Genelde sırt üstü yattığım zamanlar oluyor değişik bir his ben sevdim açıkcası :)

16. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    kendisi dün gece saat 04:00 gibi başıma gelmiş olaydır. Yılda 1/2 defa oldugu için alışkanlık boy göstermiştir. Dün yaşadıgım o olay esnasında ilk defa ruhum bu kadar acı çekti.. Resmen kemiklerim kırılıyor gibiydi. Geçen sene üst üste 4 kere bu durumu yaşadıgımı bilirim. Dün geceki eziyet gerçekten çok farklıydı.. Kurtulmak için dua okudum. Agızdan birşey (ruyada) kustum. Büyük bir eziyet çektim kusarken ama uyanmadım tekrar okudum tekrar birşey çıkardım ve uyandım.. Olayı bilimsel veya dini açıdan yargılamak istemiyorum hak verdigim bir tarafta yok. yarı ölüm anını hissetmek gibi birşey

Son düzenleme: 15 Eylül 2013
  17. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar cin min olayına girmeye gerek yok. bir zamanlar ben de baya korkardım böyle açıklamalardan ama bilimsel açıklaması var.

uykunun REM döneminde vücut kaslarımız(solunum ve görme hariç :) )fonksiyon görmez ve beyinde en çok görme fonksiyonunu kontrol eden bölgemiz çalışır. eğer bu fizyolojik felç hali olmasaydı rüyalarımızı oynardık yatakta :) işte karabasan dediğimiz olay REM uykusundan uyandığımız halde fizyolojik felcin hemen çözülememesine bağlıdır. aslında uyanık oluruz ancak hareket edemeyiz. bu birkaç saniye içinde düzelir genelde. ama bize olduğundan daha uzun görünür :)

Sayfayı Paylaş