uygun ağırlık sehpası bulamıyorum

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve papi tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Elimde barbell rack var. hem omuz çalışabilinecek hemde göğüs çalışabilinecek ağırlık sehpası arıyorum fakat bulamıyorum. mekik özelliği olsun istemiyorum. şu satılan delta vb markalarıda istemiyorum onlar da çok dandik titriyor güven vermiyor. aradığım 200-300 tl arası bişey. voit 2019 modelini buldum fakat bu ürün 80 derece kadar olabiliyor omuz için mutlaka 90 derecde mi durması gerekiyor hareketin düzgün olabilmesi için ?

sb-2019.jpg

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    666
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Online alış veriş sitelerine göz gezdirin her markanın bir çok ürünü mevcut ,militarty press için 90 derece haraket orjini , 80 derece ilede çalıştırabilirsin ,ayaktada yapabilirsin .

Shoulder press, arnold press ,neck press bunlarıda çalışabilirsin . Spor_619931.jpg

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.017
    Ödül Puanları:
    103
    Bulunduğunuz şehirde decathl.n mağazaları varsa bir bakın, ayarlanabilir sehpaları bu markalara göre oldukça dayanıklı görünüyor.

4. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    decathlon internet sitesine baktım fazla bişey göremedim. bir tane var oda max 110 kg taşıyor yetersiz. delta içinde max 110 kg. birde bu ağırlık sehpalarında üzerinize uzandığınızda titreme oluyor düşecekmişsiniz hissi veriyor. ürün son olarak bu kadar dik olabiliyor. bu açıda military press yanlış olmaz mı ?

212.png

5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.017
    Ödül Puanları:
    103
    http://www.decathlon.com.tr/domyos-...l#anchor_ComponentProductTechnicalInformation
    Şu linktekinden bahsetmiştim ama max 110 kg gibi bir ibare göremedim? Ayrıca pek çok sehpa görmüşlüğüm oldu, decathlon sehpanın üstte fotoğrafını paylaştığınız tipte ürünlerden daha güvenli olduğunu düşünüyorum. Resimdeki sehpada military press yapılır yapılmasına da, bir 10 derece kadar daha dik olsa fena olmaz.

6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yanlış olur, military press olmaz, açısı geniş incline bench olur :D Military pressi Ayakta neden yapmıyorsunuz?

7. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bu bölümde bu şekilde yazıyor
    UYARILAR
    Maks. kullanıcı ağırlığı: 110 kg. Sadece evde kullanım içindir

Hep oturarak alışmışım ondan olabilir . bir de oturarak barbelle daha çok ağırlık kaldırabilirim. ayakta biraz denge bozulabiliyor.

8. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.017
    Ödül Puanları:
    103
    Büyük firmadır, daha temkinli özenli davranıp yazmış olabilirler ama kendim kontrol ettim, diğer uçurtma sehpaların yanında daha güvenilir. Vücut ağırlığı + max 40 kg için kullanırım diyorsanız sorun olmaz ama kullanıcı ağırlığı + 100 kg için profesyonel ürünlere bakmanız lazım.

9. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bunu alırım fakat çekindiğim bi konu var. bu tür bir iki tane ürün denedim resimde kırmızı içine aldığım yerler aletin üzerine çıktığım zaman titreme yapıyor yere sağlam basmıyor. ama ilk linkte verdiğim voit sehpanın bağlatı yerleri yok direk döküm demir o yüzden o yere daha sağlam basar diye düşünüyorum fakat o da 90 derece dik durmuyor.

big_4a19f230a15049f8991f069ac84bb640.jpg big_4a19f230a15049f8991f069ac84bb640.jpg

10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.017
    Ödül Puanları:
    103
    Kaynakları, profil kalınlığı yeterli gelmişti, o işaretlediğiniz noktaya dikkat etmedim, muhtemelen çok iyi montaj yapılabiliyor demektir. Resmini yüklediğiniz ilk sehpada omuz pressler yapılabilir ama şahsen ben tercih etmezdim, Tevfik abinin dediği gibi üst göğüs dahil olacak olaya. Bence fotoğraf inceleyerek değil de kendiniz kontrol ederek karar verin, sağlam olduktan sonra bağlantı veya kaynak pek önemi yok.

11. papi

papi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    kontrol etme şansım pek yok internetten sipariş vereceğim. daha önce deltanın buna benzer bi ürününü almıştım . sehpanın üzerine ağırlıksız uzantım . o şekilde bile düşecek hissi veriyor

12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.017
    Ödül Puanları:
    103
    O zaman kötü, aynı hissi bunda yaşamayacağınızın garantisi yok, ben üzerine uzandım ettim, yineliyorum muadillerine göre sağlam olduğunu hissettim, bu gün yarın Decathlon' a gidecek bir arkadaş varsa o da baksın bakalım o bağlantı noktalarına, dediğim gibi ben farkına bile varmadım.

13. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    İlk başta kadın olduğunuzu farkedemedim, oturarak yapmanız bile takdire şayan, tebrik ederim. Erkekler için bir fizik kondisyon ve güç simgesidir military press, o yüzden zorlu bir harekettir. İsmindeki ordu da oradan geliyor.

Seat seçiminde ise domyosun ek yerlerinin sökülebilir olması onu güçsüz kılıyor evet, o yüzden pasifik marka seat de bakabilirsiniz

Sayfayı Paylaş