Uyguladigim beslenme hakkinda...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Manitaci tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Manitaci

Manitaci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar oncelikle selam.2009 subatinda basladim vucut gelistirmeye.2009 yazina kadar haftada 5 gun ondan sonra su ana kadar da haftada 3 gun salona gittim.

Fiks programim var 4 gogus hareketi sabit haftanin 2 gunu ve 1 gunu degismeli biceps ve triceps calisiyorum ortalama 6 sar hareket.Bu programim beni salonda 2 saat civari tutuyor.Hareketlere baslamadan once cardio yapiyorum yahut basket oynuyorum bir 30 dakika da.

Salondan cikinca forumdan gordugum tavsiye ile meyve suyu icmeye basladim.Dustan sonra hemen yarim litre gunluk sut iciyorum.Sonrasinda okulda kalirsam eger yemekte 7-8 parca tavuk gogsu izgarada 2-3 parca şinitzel veya kofte bol salata yogurtlu mantar-semizotu tarzi aparatifler ve baklagil tuketiyorum.Icecek tercihim de ayran oluyor bazen de ufak bir kap meyveli tatli yiyorum.Okulda kalamazsam eger eve gitmem 2 saat suruyor ve yine tavada tavuk bakliyat salata yani hemen hemen ayni tarz bir yemek seciyorum ama yedigim miktar azaliyor.

Su zamana kadar kendi arka planimda olan ve duyumlara dayanan bir bilgi dagarcigim olustu.Yanliz lutfen bu isi yapan meslek haline getiren insanlar veya gercekten resmi bir kaynaga referans verebilecek kisiler cevap versin cunku duyum aldiginiz seyi resmi bir kaynaga dayandirmadan yazmaniz benim icin ciddi olmayacaktir.Beslenmem yeterli veya dogru mudur?Bu isi profesyonel olarak yapmiyorum sadece hobi amacli basladim ama gercekten vucudum alisti spor yapmadigim zaman kotu hissediyorum.Haliyle de yapmisken dogru ve nizami yapayim istiyorum karsilik bekliyorum.Ilgilenenlere tesekkur ederim simdiden...

NOT:Kesinlikle hicbir tur supplement kullanmadim kullanmayi da dusunmuyorum tavsiyeler dogal besinler uzerine olsun!!

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    2 saatlik antrenman programı çok uzun bana göre,hadi 30 dakikası kardio olsun 1.5 saat vücudundaki kortizon salgılanmasını üst düzeye çıkartıyorsun.ki bu kadar uzun bir program için yeterli beslendiğiniyor musun,son haraketleri düzgün yapabildiğine emin misin.

gün ortasında hele antrenman sonrası süt içmen doğru değil ? Süt en zor kullanılan besindir,antrenman sonrası ise en hızlı karışan şeyleri içmen gerekir.insanlar supplementi genelde bunun için kullanıyorlar,öğün atlatmak için değil.Sen burada ne yersen ye supplenemtin yerini tutmaz.Kasları geç beslemiş olursun kortizon hormonunda zirve yapmış halde olur zaten kas kaybedersin.

Onun dışında supplement halindeki görüşlerin hayatında spor salonu görmemiş insanlar gibi,biraz daha araştırmanı tavsiye ediyorum.Ayrıca okulda kalırsam tavuk yiyorum demişsin.Okulda kalmazsan ne yapıyorsun,kaslarını besinsiz mi bırakıyorsun,beslenme antrenmandan daha önemli bir şeydir.Beslenme programını yazamamışsın,onu yiyorum bunu yiyorum şunu yiyom şeklinde,ama bunları ne zaman yiyiosun ben anlamadım.Ayrıca tavuğun ne bacağını yiyosun göğsünü yiyceksin.

3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmeden çok antrenmanını değiştir vücut, göğüs ve kol kaslarından ibaret değildir

umutn ve Tormentorius bunu beğendi.
  4. Manitaci

Manitaci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herseyi net acikladigimi dusunuyordum ama tekrardan kisaca yazayim ;
    Oncelikle tavuk bacagi yemiyorum gogus yiyorum ki...Neyse...Ben bu isi hobi icin yapiyorum ve programimdaki her hareketi nizami bir sekilde yapabiliyorum cogu supplement kullanan seviyemdeki insanlarin biraktigi donemde yapamamasinin aksine.Ayriyeten supplement tavsiye etmenizi isteseydim belirtirdim ki ben aksini belirttim.Spor salonuna girmemis birisi gibi diyorsunuz supplement yorumlarima ama siz kullaniyorsaniz vakti gelir sporu biraktiginizda ne hale gelirsiniz onu dusunun ve bana hak vermezseniz birakin aci gercekle yuzlesin.Ben vucudumun kalici olmasi icin ugrasiyorum tabi bu herkesin kisisel tercihidir ben karismak veya ukalalik yapmak icin soylemiyorum.

2 saate ulasan bir antreman icin yazdigim beslenme ne derece yeterli bunu soylerse dedigim gibi kalifiye insanlar sevinirim bildigim seyleri zaten bilmiyormusum gibi aciklamaniza gerek yok...

@2shae:Calistigim bolgeler olarak soyledigim bolgeler uzerine yogunlastigim kisimlar.Hergun kardio tarzi hereketle yaptigim sureyi tamamladiktan sonra 200-250 mekik , sinav veya dips seklinde sonlandirip o sekilde agirlik calismaya basliyorum.Ayni sekilde uzun set aralarimda da diger bolgelere de zaman ayiriyorum(kanat-omuz).Calistirmadigim bir sirt var sanirim ama soyledigim gibi kol ve gogus birincil onem teskil edecek sekilde programim...

5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan sonra süt içtiğine göre diyecek bir şey yok arkadaşım :) hayırlı doğal gelişmeler.

6. Manitaci

Manitaci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol arkadasim.Sanada komplekssiz bir hayat dilerim...

Sayfayı Paylaş