Uyguladığım diyet ve egzersiz önerilerinize ihtiyacım var

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Aleksitimikk tarafından 17 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Aleksitimikk

Aleksitimikk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 1.70 boyunda 83 kiloda bir bayanım :mad: daha önce bir çok diyet girişimim oldu sonuç aldıklarım da oldu ama sonra fazlasıyla geri aldım buna tam sonuç almışım denilemez sanırım
    Bu sefer kararlıyım 4 aydır sabırla yol alıyorum şimdiye kadar 10 kilo verebildim ve fena halde sabitlendim belki uyguladıklarım aslında yapılması gereken şeyler ama çabalıyorum sonuç alamıyorum gibi geliyo
    Yaptığım diyetten ve uygulamaya çalıştığım egzersiz programından bahsetmek ve önerilerinizi almak istiyorum

Kalkış : 5.30 bir bardak soğuk su bol limonlu ( yağ yakımına yardımcı olduğu söyleniyor doğrumudur ) c vitamini açısından yararlı olur diye içiyorum

5.45 gibi yürüyüşe başlıyorum açık havada hızlı yürüyüş yapıyorum şöyle bişey var ben astım hastasıyım koşmayı çok istesemde koşamıyorum bi futbol sahası düşünün etrafında 3 tur koşamadan nefesim kaçıo :mad:
    1.30 saat kadar yürüyorum daha sonra 1 saat kadar parklardaki egzersiz aletlerini kullanıyorum spor salonuna gitmemi öneren olabilir ama diyetisyene ya da salona gitme gibi bi imkanım yok kendi çabamla bişeyler yapmam gerek

Sabah 9 :00 Kahvaltı 1 dilim kepek ekmeği 1 kk peynir yarım salatalık ya da közlenmş biber şekersiz çay

Ara öğün 12.30 gibi yarım bardak süt

Öğle yemeği 15.00 1 dilim kepek ekmeği 4 kaşık sebze yemeği 1 yumurta büyüklüğünde tavuk ya da kırmızı et ya da ton balığı 1 tabak salata ( Salatalara 1 tatlı kaşığı kadar yağ eklemek kilo verememin nedeni olabilirmi ?)

Ara öğün 17.30 2 adet diyet bisküvi

Akşam yemeği 19.00 bazen 20.00 olabiliyo 5 kaşık sebze yemeği 1 yumurta büyüklüğünde et grubu salata 1 dilim kepek ekmeği yarım s.b yoğurt

Bunların yanında internetten indirdğim dinamik sabahlar egzersizlerinden uyguluyorum 50 dk
    pilates yapıyorum 50 dk
    koşu bandında yarım saat 6 km hızında koşuyorum çıkabildğim en yüksek hız 8 onada fazla dayanamıyorum duh

Sizce doğru yoldamıyım bunu da uygula şeklinde eklemeleriniz ya da yalnış yapıyorsun dedikleriniz varsa önerilerinizi rica ediyorum
    Ve böyle bir programla 60 kiloya ne kadar sürede ulaşabilirim ya da doğru zamanlama nedir moralim bozulmaya başladıda düzeltmeye ihtiyacım var kafa_

su bunu beğendi.
  2. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.10 kilo verme başarasını gösterdiğin için tebrik ederim seni. Bende senin gibi kilo vermeye çalışan biri olarak yazında bir iki noktaya takıldım onları belirtmek isterim.başlangıç olarak yaşını belirtmemişsin ikinci olarakta beslenme programında kalkar kalmaz limonlu suyun pek faydası olduğunu okumadım hele yağları yakma konusunda.şahsi fikrim onun yerine bir elma veya kuru kayısı yanında bir ceviz daha yarar sağlar diye düşünmekteyim.
    ikinci bir konu beslenme porgramında meyveye rastlayamadım.en azından 2 öğün meyve tüketmelisin.2 adet diyet biskuviyi 4 e çıkarman daha iyi olacaktır diye düşünmekteyim.aktive olayın bana çok fazla geldi gerçi bu işi yapan arkadaşlar daha iyi bilirler ama kilo vereceğim diye vucuduna eziyet ediyorsun gibi geldi.bir önemli nokta ne kadar vereceğin kiloya sınırlama getirsen o kadar azmınde gidiyor bunu unutma.
    kolaylıklar dilerimmm...

3. Aleksitimikk

Aleksitimikk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba yaşım 23 meyve konusu evet meyvelerle yıldızım barışmıyo pek ara sıra tüketiyorum ama listeye yansıycak ölçüde deil yani hergün deilde haftada en fazla 2 gibi.. meyve tüketmek faydalı farkındayım ama eskiden hiç yemezdim yavaş yavaş alışıyorum yazdığını okuduktan sonra direkt markete yöneldim meyvelerimi kaptım geldim hyper_ daha dikkatli olmaya çalışıcam teşekkürler
    Aktivite konusu ben az yapıyorum diye üzülüyorum çünkü verdiğim kilo tartıda tamam ama görüntüde bi deişiklik yok bu da açıkçası moralimi bozuyo kafa_

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    gerçekten günde 4 saat spor yapıyormusunuz?öncelikle bunu çok merak ettiğimen soruyorum. 1,5 saat yürüyüş---yarım saat koşu bandı---50 dk aerobik---50 dk pilates???

eğer tüm bunları haftanın hergünü uyguluyorsanız biraz yavaşlamanızı öneririm. şöyleki gün içerisinde çok fazla fiziksel aktiviteniz varsa kilo vermeniz bir süre sonra iyice yavaşlıyacaktır. benekli arkadaşımın dediği gibi meyve alımınızı arttırın. eğer taze olarak tüketemiyorsanız kuru meyveleri yoğurdunuza karıştırıp öyle yiyin. ve günde en az 3 dilim tam buğday ekmeği mutlaka tüketin. zaten diyetinizde karbonhidrata pek rastlayamadım. o yüzden en azından ekmek... 1 dilim yeterli değil...

akşam yemeğinde değil de öğle yemeğinde bir porsiyon pilav yada makarna öneririm.

5.45 de kalkıp kahvaltı yapana kadar aradan nerden baksanız 3 saat geçiyor .bu gece aç kalan vücut için çok uzun bir zaman dilimi.sabah evet suyunuzu yine için ama bence sporunuza birde hafif bir kahvaltı edip aradan 1 saat geçtiktan sonra başlayın.

su, Setenay, benekli ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Aleksitimikk

Aleksitimikk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yaklaşık 4 aya yakın yaptığım günlük aktivite böyle ve samimi söylüyorum kesinlikle bir abartısı yok haklılık payınız olabilir çünkü kilom sabitlendi ne yaparsam yapayım veremiyorum belki biraz dinlenmek metabolizmayı şaşırtabilir
    Çevremdekiler uyguladığım diyet hakkında çok yediğimi söylüyolar ekmek sayısını o yüzden azaltmıştım makarnayıda normalde çok seviyorum bunun içinde artık bi formül buldum 1 sb kadar kepekli makarnayı salatama karıştırıp öğle yemeklerinde tüketiyorum ama bunu yersem gün içinde asla ekmek yemiyorum sanırım buda yanlış :confused:
    Açıkçası meyvelerden nefret ediyorum normalde yanlarına bile yaklaşmam ama kuru üzüm incir ve kayısı aldım bir şekilde yemeye çalışıcam
    Peki ben normalde bu kadar dikkat ederken ve spor yaparken veremediğim kiloyu diyete ekmek karbonhidrat meyve ekleyerek ve sporu günlük 2 saat dolaylarına çekerek verebilirmiyimki :confused:

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    KİLO VERMEK ,egzersiz-diyet ve yaşam biçiminizin düzenli bir şekilde yürütüldüğü takdirde kolaylaşır. yani siz sırf tartılarda eksileri görmek istiyorsunuz diye 4 saat spor yapıp yetersiz beslenirseniz sadece kendinizi harap etmiş olursunuz. günde 1 saat iyi programlanmış antrenman ve vücudunuzun tüm besin ihtiyaçlarının karşılandığı bir beslenme düzeni doğru olandır. aşırı egzersiz yapmak ta kas kaybına neden olabilir ki bu da kilo verme programında en istenmeyen durumdur.

Katrem, su ve prettywoman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş