Uyguladığım diyet benim için fazla mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kalamir tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım bu uyguladıgım diyette 184gr protein var + olarak 1 ölçekte whey kullanıyorum yani 214 gr ediyor. Ayrıca 430 gr karbonhidrat + 1 ölçekde gainer alıyorum ondada karbonhidrat bulunuyor. 40 gr da yağ alıyorum günde.
    70 kiloyum sizce ne yapmalıyım ? İsterseniz diyetimi buraya yazabilirim çok sağlam bir diyet ama sizce bana fazla mı ?

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Proteın kg*3 su an.. Azaltmasanda olur hatta bence cok daha ıyı olur.. Ama azaltırsanda 140-150 gr sevıyesıne cekersende bır sorun olmaz ki yine iyi bır mıktar olur kılona gore..

Karbonhıdrat kg*6,5 gıbı.. Bu oran ıle yaglanman oldukca mumkun.. Bu oranı kg*4-5 aralıgına cekebılırsın.. Kg*4 veya kg*4,5 aralıgına cekersen karboyu, kas kutlesı kazanma adına pek bır eksısı olmaz dıye dusunuyorum.. Yaglanmayı azaltma konusunda etkısı olacaktır ama..

3. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    burda kilomun 3 katı umut35 sende bi zararı olmaz demişsin bugun hocaya da sordum ztn 215 gr protein almıyormuş hepsini vücut mesela tavugun %65 ini alıyormuş 30gr sa 19.5 gr proteinini alıyormuş o yüzden alman da yarar olur dedi. Karbonhidrat alımını biraz düşürürsem ortada bi sorun kalmaz sanırım.

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tavugunda %60ı degıldır ya.. En az bı %75 vardır dıye dusunuyorum..

Sonuc olarak Hesaplarken kacta kacı emılır dıye bakmıyorlar genelde ne kadar alındıgına bakıyorlar..

Ne kadar fazla o kadar ıyı tabı proteınde.. Ama karbonun fazlası hıc farketmeden gobek olarak gelır..

Tabı spor yapmadan asırı mıktarda proteın almakta gut hastalıgına neden olabılır fakat sporcularda, ozellıkle bızım sporda sorun olmaz yuksek mıktarda proteın..

Karboyu da kıs bencede ustte kıbar bır sekılde soylemıstım ama sen gereklı mesajı almıssın o yuzden sımdı "kıs" dıyorum kesın bır dille.. :)

Aslında bulk dıye tabır ettıgımız donemlerde kg*6 gr karbo alınır fakat senın hakkındakı ızlenımlerım bu sporda yenı oldugun ve (gercek) bulk gıbı bır amacın olmadıgı yonunde.. Bu yuzden azalt dıyorum..

5. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    evet bulk gibi bir amacım hiç yok yanından geçmek de istemiyorum azaltıcam bende karbonhidratı sağol o açıdan teşekkürler..

Sayfayı Paylaş